Polecamy
Czy smartfon Samsung Galaxy A53 to dobry telefon do gier?
Technologie

Czy smartfon Samsung Galaxy A53 to dobry telefon do gier?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Społeczność gamingowa rośnie w siłę z roku na rok. By ogrywać nowe tytuły, zazwyczaj zasiadamy przed konsolą lub komputerem, jednak coraz częściej możemy się także spotkać z osobami, które szczególnie upodobały sobie gry w formacie mobilnym. Popularyzacja gier przystosowanych do telefonów wynika bezpośrednio z faktu, że obecnie produkowane smartfony wykazują się nierzadko imponującymi parametrami, za sprawą których możliwe jest zachwycanie się grafiką, jak i płynne przechodzenie poszczególnych leveli. W tym artykule weźmiemy pod lupę jeden z czołowych modeli marki Samsung, czyli Galaxy A53. Czy to odpowiedni telefon dla graczy?

Galaxy A53 – ekran i dźwięk

Na początku skupmy się na dwóch kwestiach, które – jeżeli chcemy rozpatrywać dany model pod kątem telefonu do gier – są zdecydowanie najważniejsze. Parametry wyświetlacza oraz dźwięku okazują się bardzo często kluczowe, gdy chcemy czerpać maksymalną przyjemność z grania. Jak pod tym kątem wypada Galaxy A53?

Tutaj mamy same dobre wiadomości. Ten smartfon marki Samsung wykorzystuje technologię Dolby Atmos, a więc dźwięku przestrzennego. W ten sposób możemy liczyć na to, że odgłosy pochodzące z naszej ulubionej gry będą głębokie i wyraziste. Oprócz tego mamy tutaj do czynienia z ekranem Super AMOLED FHD+ o przekątnej 6,5 cala. Zastosowany w telefonie wyświetlacz Infinity-O wykazuje się jasnością do 800 nitów, dzięki czemu obraz jest bardzo wyraźny. Na duży plus jest także funkcja Ochrony Wzroku, która redukuje emisję światła niebieskiego.

A co z częstotliwością odświeżania ekranu? W końcu to od niej zależy, czy prezentowany obraz jest płynny, co w przypadku gier ma szczególne znaczenie. Telefon dla graczy powinien możliwie jak najbardziej ograniczać ryzyko ścięć, które w trakcie emocjonującej rozgrywki mogą zaważyć na jej wyniku. Na szczęście w tym przypadku mamy do dyspozycji odświeżanie 120 Hz, co jest optymalnym wynikiem nawet dla bardziej dynamicznych tytułów.

Moc i bateria Galaxy A53

Telefon z dużą pamięcią to jedno – liczy się także to, jakie podzespoły zostały zastosowane w jego wnętrzu, co odpowiada za moc urządzenia. W Galaxy A53 znajdziemy procesor ośmiordzeniowy 5 nm, a do tego 6GB RAM-u. Oprócz tego system RAM Plus uczy się wzorców użytkowania posiadacza telefonu, by w razie potrzeby zaoferować mu dodatkową, wirtualną pamięć RAM, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Jeśli chodzi zaś o pamięć wewnętrzną, to możemy zdecydować się na wariant 128 lub 256GB. Opcjonalnie można ją zwiększyć nawet do 1TB za sprawą karty microSD.

W przypadku baterii też raczej nie ma powodu do narzekania, ponieważ wykorzystano tutaj typową baterię o pojemności 5000 mAh. Co ważne, telefon Galaxy A53 obsługuje opcję superszybkiego ładowania, dlatego nie będziemy musieli długo czekać, aż ponownie będzie gotowy do działania.Podsumowując: Galaxy A53 to telefon z dużą pamięcią, który może sprawdzić się zarówno u początkujących, jak i bardziej zaawansowanych graczy. Jeżeli szukamy smartfona odpowiedniego do gier, zdecydowanie warto rozważyć ten model.

Grafika: materiał partnera

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ozonowanie mieszkania – co oznacza i kiedy warto je wykonać
Ozonowanie mieszkania – co oznacza i kiedy warto je wykonać
Na czym polega ozonowanie? Kiedy warto je wykonać?
Kiedy powiedzieć dziecku o Świętym Mikołaju?
Kiedy powiedzieć dziecku o Świętym Mikołaju?
Święty Mikołaj jest symbolem Bożego Narodzenia. Warto wyjaśnić naszemu maluchowi, że jest on również symbolem dobroci i miłości, która jest ważniejsza niż wszystkie podarunki pod choinką.
Żywność ekologiczna – jak ją rozpoznać?
Żywność ekologiczna – jak ją rozpoznać?
Produkty ekologiczne coraz trudniej rozpoznać, a producenci chętnie podrabiają produkty bio. Dowiedz się, jak czytać etykiety i dlaczego produkty ekologiczne są droższe.
Ostatnie wpisy