Polecamy
3 rzeczy, które powinieneś wiedzieć o stacji parowej
Kupuj mądrzeTechnologie

3 rzeczy, które powinieneś wiedzieć o stacji parowej

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Tradycyjne żelazko czy stacja parowa? Jeśli chcesz wybrać idealne urządzenie, dzięki któremu prasowanie stanie się przyjemniejsze i szybsze, koniecznie przeczytaj tę poradę. Zobacz, co powinieneś wiedzieć o stacji parowej.

Para wytwarza się w bojlerze

W odróżnieniu od tradycyjnego żelazka, stacja parowa wytwarza parę w specjalnym bojlerze. Wydobywa się ona pod wysokim ciśnieniem na zewnątrz, czyli na wybrany materiał. To właśnie para wodna jest odpowiedzialna za skuteczne prasowanie nawet największych zagnieceń. Szybko wnika w tkaninę, rozprostowując ją oraz zmiękczając. Zbiornik na wodę i całe urządzenie zajmuje jednak więcej miejsca niż żelazko.

Korzystaj z odpowiedniej wody

Nie każda woda sprawdzi się do stacji parowej, zupełnie tak jak w przypadku tradycyjnego żelazka. Jeśli ta z kranu jest zbyt twarda, lepiej skorzystać z wody destylowanej lub zdemineralizowanej. Dobrym sposobem jest też przygotowanie mieszanki w procentowych proporcjach 50:50 wody z kranu oraz wody zdemineralizowanej. Dzięki temu unikniesz osadzania się kamienia.

Prasuj w pionie i poziomie

Niektóre stacje parowe mają ciekawą funkcję, dzięki której możesz prasować w pionie. To świetna propozycja dla tych, którzy chcą szybko odświeżyć wygląd eleganckiej koszuli czy spodni tuż przed wyjściem z domu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wróżby andrzejkowe – ciekawe pomysły na wieczór w domu
Wróżby andrzejkowe – ciekawe pomysły na wieczór w domu
Andrzejki są magicznym wieczorem pełnym zabaw i wróżb. Chcesz zorganizować imprezę andrzejkową? Sprawdź nasze pomysły na wróżby i baw się dobrze!
Instalacje technologiczne dla przemysłu – co warto wiedzieć o tej branży?
Instalacje technologiczne dla przemysłu – co warto wiedzieć o tej branży?
Niezależnie od tego, czy jest to przemysł chemiczny, paliwowy, budownictwo, lotnictwo, inżynieria środowiska czy przemysł energetyczny, producenci urządzeń i instalacji technologicznych są dostępni dla każdej branży.
Jak zorganizować wesele w plenerze?
Jak zorganizować wesele w plenerze?
Wesele w plenerze cieszy się w ostatnim czasie dużą popularnością wśród par młodych i nie ma w tym nic dziwnego. Świeże powietrze, korzystanie z pięknej pogody, jeśli ta tylko dopisze, i zdjęcia w otoczeniu natury to coś, co pozostaje w pamięci do końca życia.
Ostatnie wpisy