Polecamy
3 rzeczy, które powinieneś wiedzieć o stacji parowej
Kupuj mądrzeTechnologie

3 rzeczy, które powinieneś wiedzieć o stacji parowej

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Tradycyjne żelazko czy stacja parowa? Jeśli chcesz wybrać idealne urządzenie, dzięki któremu prasowanie stanie się przyjemniejsze i szybsze, koniecznie przeczytaj tę poradę. Zobacz, co powinieneś wiedzieć o stacji parowej.

Para wytwarza się w bojlerze

W odróżnieniu od tradycyjnego żelazka, stacja parowa wytwarza parę w specjalnym bojlerze. Wydobywa się ona pod wysokim ciśnieniem na zewnątrz, czyli na wybrany materiał. To właśnie para wodna jest odpowiedzialna za skuteczne prasowanie nawet największych zagnieceń. Szybko wnika w tkaninę, rozprostowując ją oraz zmiękczając. Zbiornik na wodę i całe urządzenie zajmuje jednak więcej miejsca niż żelazko.

Korzystaj z odpowiedniej wody

Nie każda woda sprawdzi się do stacji parowej, zupełnie tak jak w przypadku tradycyjnego żelazka. Jeśli ta z kranu jest zbyt twarda, lepiej skorzystać z wody destylowanej lub zdemineralizowanej. Dobrym sposobem jest też przygotowanie mieszanki w procentowych proporcjach 50:50 wody z kranu oraz wody zdemineralizowanej. Dzięki temu unikniesz osadzania się kamienia.

Prasuj w pionie i poziomie

Niektóre stacje parowe mają ciekawą funkcję, dzięki której możesz prasować w pionie. To świetna propozycja dla tych, którzy chcą szybko odświeżyć wygląd eleganckiej koszuli czy spodni tuż przed wyjściem z domu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać odpowiednią kosiarkę do Twojego ogrodu?
Jak wybrać odpowiednią kosiarkę do Twojego ogrodu?
Przeczytaj nasz pakiet informacji, który pomoże Ci zrozumieć różne rodzaje kosiarek do trawy i nauczyć się, jak wybrać tę idealną do Twojego ogrodu.
Jak wybrać odpowiednie płytki do zagospodarowania przestrzeni na tarasie?
Jak wybrać odpowiednie płytki do zagospodarowania przestrzeni na tarasie?
Poradnik krok po kroku na temat wybierania idealnych płytek tarasowych, uwzględniający zarówno walory estetyczne, jak i funkcjonalne. Dowiedz się, jak stworzyć wymarzoną przestrzeń na tarasie.
Wanna vs. Prysznic: Porównanie zalet i wad obu rozwiązań
Wanna vs. Prysznic: Porównanie zalet i wad obu rozwiązań
Wanna i prysznic to dwa najpopularniejsze sposoby kąpieli. Każde z nich ma swoje wady i zalety, a wybór między nimi zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb użytkownika.
Ostatnie wpisy