Polecamy
Kreator CV – jak stworzyć profesjonalne CV?
Technologie

Kreator CV – jak stworzyć profesjonalne CV?

Potrzebujesz ok. 7 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Szukasz pracy i musisz stworzyć idealne CV? Chcesz mieć pewność, że pracodawca odbierze Cię jako osobę kompetentną i profesjonalną? Przygotuj życiorys, który od razu rzuci się w oczy i wyróżni na tle innych!

Skorzystaj z generatora CV (Kreatora CV)

W internecie jest mnóstwo programów, dzięki którym przygotowanie życiorysu będzie szybkie i łatwe. Kreator CV to dodatkowo gwarancja jakości i estetyki. Dzięki konkretnym rubrykom i przemyślanemu systemowi z pewnością nie zapomnisz o żadnym elemencie, który powinien się znaleźć w dobrym Curriculum Vitae. Twój dokument będzie ponadto wyróżniał się spośród innych poprzez estetyczne wykonanie i dbałość o szczegóły. 

Jak stworzyć CV krok po kroku w kreatorze CV?

Jak odpowiednio wykorzystać potencjał kreatora CV? Działaj krok po kroku, według wskazówek. Zacznij od uzupełnienia podstawowych danych osobowych oraz informacji kontaktowych. Podaj swoje imię i nazwisko oraz miejscowość zamieszkania. Możesz dodatkowo poinformować pracodawcę w życiorysie o swojej gotowości lub braku gotowości do relokacji. Będzie to istotne zwłaszcza w sytuacji, gdy firma posiada zagraniczne filie czy oddziały w innych miejscowościach. Nie podawaj natomiast dokładnego adresu czy informacji o stanie cywilnym – będą one zbędne w procesie rekrutacji. Pamiętaj, aby koniecznie wpisać swój numer telefonu i adres e-mail. To dzięki nim pracodawca będzie w stanie się z Tobą skontaktować. Dołącz też swoje zdjęcie. Musi ono wyglądać profesjonalnie. Nie może to zatem być fotografia z wakacji czy z grupą znajomych. Powinieneś na niej widnieć tylko Ty, w odpowiednim ubiorze. Możesz wykonać takie zdjęcie u fotografa – wtedy będziesz miał pewność, że nie zostanie ono uznane za niestosowne.

Co umieścić na górze życiorysu?

Elementem, który najbardziej pozwoli Ci się wyróżnić z tłumu, jest podsumowanie zawodowe. To parę zdań o Tobie – Twoje cele zawodowe i najważniejsze osiągnięcia. Potraktuj to miejsce jak swoją wizytówkę – niech pracodawca już po pierwszych zdaniach ma ochotę Cię zatrudnić. Istotne jest też to, że takie podsumowanie zawodowe powinno znajdować się na górze dokumentu. Będzie to zatem pierwszy element, z którym zapozna się przełożony. 

Co umieścić na górze życiorysu? - Ciekawe CV

Jak opisać doświadczenie w CV?

Następnie przejdź do kolejnej części CV. Opisz swoje doświadczenie z poprzednich miejsc pracy, praktyk, staży czy wolontariatów. Postaraj się umieścić jak najwięcej danych związanych z zawodem, o który sie ubiegasz. Warto wypisać je na początku. Dzięki temu pracodawca nie będzie musiał wyszukiwać informacji, które go interesują, tylko od początku zobaczy, że posiadasz już jakieś doświadczenie związane z jego branżą.

Czemu pracodawcy zależy na umieszczeniu umiejętności w życiorysie?

Z punktu widzenia pracodawcy pożądane są konkretne informacje. Z tego też powodu warto wspomnieć o umiejętnościach. Dzięki temu przełożony od początku będzie wiedział, co już potrafisz zrobić. Warto zawrzeć także informację o znajomości konkretnych języków obcych. Skup się na tych, którymi potrafisz się posługiwać przynajmniej w stopniu komunikatywnym.

A co z wykształceniem w CV?

Kolejnym krokiem jest wykształcenie. Nie zapisuj tu wszystkich pozycji. Skup się na najnowszej. Możesz wspomnieć o poprzednich szczeblach edukacji, jeśli były one profilowane i nauka tam okaże się przydatna w przyszłym miejscu pracy. Możesz dodać także informacje o ukończonych kursach oraz zdobytych certyfikatach. Będziesz dzięki temu sprawiał wrażenie bardziej profesjonalnego.

Czy powinno się umieszczać zainteresowania w życiorysie?

Zainteresowania są często uważane za mało istotną sekcję w CV. Okazuje się natomiast, że warto o nich wspomnieć. Jeśli Twoje pasje pokrywają się z zakresem obowiązków – świadczy to o sumienności i dokładnym wykonywaniu zadań. Jeżeli hobby wykracza jednak poza tematy związane z pracą – to też dobrze! Dzięki temu potrafisz przecież odstresować się po całym dniu w pracy. 

Szablony CV od Ciekawe CV

Kreator CV – czym koniecznie pamiętać, a co jest tylko dodatkiem?

Jednym z najważniejszych elementów CV jest aktualna klauzula RODO. Bez umieszczenia jej nawet nie wysyłaj życiorysu do pracodawcy – zgodnie z prawem nie będzie on mógł wykorzystać Twoich danych w procesie rekrutacyjnym. Koniecznie pamiętaj zatem, aby taka klauzula znalazła się w Twoim dokumencie.

Jeśli nadal czujesz niedosyt – możesz dodać własną sekcję, taką jak certyfikaty, projekty, referencje czy nagrody. Jest to jednak dodatkowa opcja, z której nie musisz korzystać.

Zdjęcia: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co kupić na prezent z okazji parapetówki?
Co kupić na prezent z okazji parapetówki?
Odpowiedni prezent na parapetówkę? Podpowiadamy, co warto kupić!
Jak wybrać idealną gofrownicę? Oto poradnik dla Ciebie!
Jak wybrać idealną gofrownicę? Oto poradnik dla Ciebie!
Jak wybrać idealną gofrownicę? Oto poradnik dla Ciebie! Poznaj kluczowe czynniki wpływające na wybór tego urządzenia i ciesz się chrupiącymi goframi w domowym zaciszu.
Ślady rdzy na sztućcach. Jak skutecznie się ich pozbyć?
Ślady rdzy na sztućcach. Jak skutecznie się ich pozbyć?
Na Twoich sztućcach pojawiły się plamy z rdzy? Nie musisz ich wyrzucać. Przeczytaj o domowych sposobach usuwania rdzy.
Ostatnie wpisy