Polecamy
Kreator CV – jak stworzyć profesjonalne CV?
Technologie

Kreator CV – jak stworzyć profesjonalne CV?

Potrzebujesz ok. 7 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Szukasz pracy i musisz stworzyć idealne CV? Chcesz mieć pewność, że pracodawca odbierze Cię jako osobę kompetentną i profesjonalną? Przygotuj życiorys, który od razu rzuci się w oczy i wyróżni na tle innych!

Skorzystaj z generatora CV (Kreatora CV)

W internecie jest mnóstwo programów, dzięki którym przygotowanie życiorysu będzie szybkie i łatwe. Kreator CV to dodatkowo gwarancja jakości i estetyki. Dzięki konkretnym rubrykom i przemyślanemu systemowi z pewnością nie zapomnisz o żadnym elemencie, który powinien się znaleźć w dobrym Curriculum Vitae. Twój dokument będzie ponadto wyróżniał się spośród innych poprzez estetyczne wykonanie i dbałość o szczegóły. 

Jak stworzyć CV krok po kroku w kreatorze CV?

Jak odpowiednio wykorzystać potencjał kreatora CV? Działaj krok po kroku, według wskazówek. Zacznij od uzupełnienia podstawowych danych osobowych oraz informacji kontaktowych. Podaj swoje imię i nazwisko oraz miejscowość zamieszkania. Możesz dodatkowo poinformować pracodawcę w życiorysie o swojej gotowości lub braku gotowości do relokacji. Będzie to istotne zwłaszcza w sytuacji, gdy firma posiada zagraniczne filie czy oddziały w innych miejscowościach. Nie podawaj natomiast dokładnego adresu czy informacji o stanie cywilnym – będą one zbędne w procesie rekrutacji. Pamiętaj, aby koniecznie wpisać swój numer telefonu i adres e-mail. To dzięki nim pracodawca będzie w stanie się z Tobą skontaktować. Dołącz też swoje zdjęcie. Musi ono wyglądać profesjonalnie. Nie może to zatem być fotografia z wakacji czy z grupą znajomych. Powinieneś na niej widnieć tylko Ty, w odpowiednim ubiorze. Możesz wykonać takie zdjęcie u fotografa – wtedy będziesz miał pewność, że nie zostanie ono uznane za niestosowne.

Co umieścić na górze życiorysu?

Elementem, który najbardziej pozwoli Ci się wyróżnić z tłumu, jest podsumowanie zawodowe. To parę zdań o Tobie – Twoje cele zawodowe i najważniejsze osiągnięcia. Potraktuj to miejsce jak swoją wizytówkę – niech pracodawca już po pierwszych zdaniach ma ochotę Cię zatrudnić. Istotne jest też to, że takie podsumowanie zawodowe powinno znajdować się na górze dokumentu. Będzie to zatem pierwszy element, z którym zapozna się przełożony. 

Co umieścić na górze życiorysu? - Ciekawe CV

Jak opisać doświadczenie w CV?

Następnie przejdź do kolejnej części CV. Opisz swoje doświadczenie z poprzednich miejsc pracy, praktyk, staży czy wolontariatów. Postaraj się umieścić jak najwięcej danych związanych z zawodem, o który sie ubiegasz. Warto wypisać je na początku. Dzięki temu pracodawca nie będzie musiał wyszukiwać informacji, które go interesują, tylko od początku zobaczy, że posiadasz już jakieś doświadczenie związane z jego branżą.

Czemu pracodawcy zależy na umieszczeniu umiejętności w życiorysie?

Z punktu widzenia pracodawcy pożądane są konkretne informacje. Z tego też powodu warto wspomnieć o umiejętnościach. Dzięki temu przełożony od początku będzie wiedział, co już potrafisz zrobić. Warto zawrzeć także informację o znajomości konkretnych języków obcych. Skup się na tych, którymi potrafisz się posługiwać przynajmniej w stopniu komunikatywnym.

A co z wykształceniem w CV?

Kolejnym krokiem jest wykształcenie. Nie zapisuj tu wszystkich pozycji. Skup się na najnowszej. Możesz wspomnieć o poprzednich szczeblach edukacji, jeśli były one profilowane i nauka tam okaże się przydatna w przyszłym miejscu pracy. Możesz dodać także informacje o ukończonych kursach oraz zdobytych certyfikatach. Będziesz dzięki temu sprawiał wrażenie bardziej profesjonalnego.

Czy powinno się umieszczać zainteresowania w życiorysie?

Zainteresowania są często uważane za mało istotną sekcję w CV. Okazuje się natomiast, że warto o nich wspomnieć. Jeśli Twoje pasje pokrywają się z zakresem obowiązków – świadczy to o sumienności i dokładnym wykonywaniu zadań. Jeżeli hobby wykracza jednak poza tematy związane z pracą – to też dobrze! Dzięki temu potrafisz przecież odstresować się po całym dniu w pracy. 

Szablony CV od Ciekawe CV

Kreator CV – czym koniecznie pamiętać, a co jest tylko dodatkiem?

Jednym z najważniejszych elementów CV jest aktualna klauzula RODO. Bez umieszczenia jej nawet nie wysyłaj życiorysu do pracodawcy – zgodnie z prawem nie będzie on mógł wykorzystać Twoich danych w procesie rekrutacyjnym. Koniecznie pamiętaj zatem, aby taka klauzula znalazła się w Twoim dokumencie.

Jeśli nadal czujesz niedosyt – możesz dodać własną sekcję, taką jak certyfikaty, projekty, referencje czy nagrody. Jest to jednak dodatkowa opcja, z której nie musisz korzystać.

Zdjęcia: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zadbać o odpowiednie nagrzanie domu?
Jak zadbać o odpowiednie nagrzanie domu?
Chcesz skutecznie i tanio ogrzać swój dom? Zobacz, jakie są na to najlepsze sposoby!
3 dowody na to, że self storage potrafi ułatwić codzienne życie
3 dowody na to, że self storage potrafi ułatwić codzienne życie
Popularne self storage jest określeniem pochodzącym z języka angielskiego. W ten sposób opisywane są pomieszczenia samoobsługowe, dzięki którym klienci mogą wynająć przestrzeń idealną do przechowywania i wykorzystać ją według własnych upodobań.
Co to jest efekt bokeh w aparacie smartfonu?
Co to jest efekt bokeh w aparacie smartfonu?
Chcesz robić ciekawe zdjęcia smartfonem? Przeczytaj o efekcie bokeh.
Ostatnie wpisy