Polecamy
Jak sprawdzić wiarygodność dewelopera?
Inne

Jak sprawdzić wiarygodność dewelopera?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Kupowanie mieszkania od dewelopera od wielu lat jest bardzo popularną opcją. Kluczowe jest jednak to, aby znaleźć firmę, która będzie wiarygodna i spełni nasze oczekiwania. Poznaj kilka często stosowanych sposobów, dzięki którym możesz skutecznie i szybko przekonać się o wiarygodności dewelopera.

4 sposoby, jak sprawdzić wiarygodność firmy deweloperskiej

Przeanalizuj dokładnie umowę deweloperską oraz prospekt

Zanim zdecydujesz się podpisać umowę deweloperską, koniecznie udaj się do prawnika, aby ją dokładnie przeanalizował. Doświadczony specjalista będzie w stanie ocenić wszystkie niekorzystne warunki, aby móc je wynegocjować w taki sposób, żeby bardziej Ci się opłacały.

Bardzo popularnym rozwiązaniem wśród firm deweloperskich jest obecnie oferowanie prospektów informacyjnych, które stanowią dodatkowe potwierdzenie wiarygodności. Dlaczego? W prospekcie powinny znaleźć się takie informacje, jak opis firmy, spis wcześniejszych realizacji, terminy i etapy realizacji budowy, cena nieruchomości oraz informacje na temat głównego wykonawcy. 

Sprawdź lokalizację i parcelę

Jeśli budynek lub dom jest już w trakcie budowy, to dobrym pomysłem będzie po prostu wyruszenie pod adres podany w prospekcie informacyjnym. Wiele osób, które wybierają nowe osiedla w Bydgoszczy lub w innych miastach, wolą zdecydować się na zakup mieszkania, dopiero gdy można już je obejrzeć. To zdecydowanie opcja znacznie mniej ryzykowna niż kupowanie mieszkania, które w tym momencie jest jedynie dziurą w ziemi. Będzie wiązało się to z pewnymi ograniczeniami, np. mniejszym wyborem i kompromisami związanymi z metrażem czy dodatkowymi udogodnieniami. 

Przejrzyj Księgę Wieczystą i KRS

Kolejnym sposobem na sprawdzenie wiarygodności dewelopera jest przejrzenie księgi wieczystej oraz KRS-u. Dzięki temu rozwiązaniu uzyskasz wiele cennych informacji na temat płynności finansowej firmy deweloperskiej. Dowiesz się, czy są prowadzone jakieś postępowania sądowe oraz upadłościowe z deweloperem. Koniecznie warto zdecydować się na ten krok.

Opinie w Internecie

Wciel się w detektywa i rozpocznij swoje poszukiwania w Internecie. W jaki sposób? Zacznij od wyszukiwarki Google, a później przejdź na profile dewelopera w mediach społecznościowych – na Facebooku, Instagramie, LinkdIn itd. Również wizytówka w Google Moja Firma dostarczy Ci całkiem sporo cennych informacji. Dzięki temu zyskasz wiele informacji. Bardzo często to właśnie niezadowoleni z jakichś powodów klienci piszą najdłuższe opinie. Spróbuj porównać opinie, aby przekonać się, czy ten problem często się powtarza i czy odgrywa dla Ciebie znaczącą rolę.

Warto prześledzić też wcześniejsze realizacje dewelopera. Możesz pojechać na osiedle wybudowane niedawno przez firmę deweloperską. Warto wtedy popytać się osób, które tam mieszkają, jak przebiegała współpraca, budowa i czy mieszkania spełniają oczekiwania właścicieli.Kiedy wdrożysz wszystkie te 3 kluczowe kroki, znacząco zmniejszysz ryzyko i zyskasz pewność, że wybierasz najlepszą ofertę.

Fot.: Brett Sayles/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Projektowanie wnętrz z profesjonalistą, czyli o tym, dlaczego warto zdecydować się na pomoc architekta
Projektowanie wnętrz z profesjonalistą, czyli o tym, dlaczego warto zdecydować się na pomoc architekta
Zmiana wyglądu naszego mieszkania to ważna decyzja, której skutki odczujemy na co dzień. Projektowanie wnętrz z profesjonalistą może być kluczowym elementem, który przekształci nasze pomieszczenia w przestrzeń spełniającą nasze marzenia.
Ile minut gotować jajka?
Ile minut gotować jajka?
Nie wiesz ile minut gotować jajko na miękko i na twardo? Sprawdź!
Czy sushi jest zdrowe?
Czy sushi jest zdrowe?
Sushi w naszym kraju stało się niezwykle popularne. Uchodzi za jedzenie zdrowe, lekkostrawne i sprzyjające odchudzaniu. Czy tak jest naprawdę? W dzisiejszym artykule sprawdzimy, z czego składa się sushi i jak wpływa na zdrowie.
Ostatnie wpisy