Polecamy
Jak przechowywać bombki i lampki świąteczne?
Porady domoweUrządzanie

Jak przechowywać bombki i lampki świąteczne?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Święta, święta i po świętach. Przyszedł czas na schowanie ozdób świątecznych, lecz zastanawiasz się jak je spakować do szafy aby przetrwały do kolejnych świąt? Sprawdź!

Jak zadbać o bezpieczeństwo ozdób szklanych?

Bombki są niezbędną ozdobą podczas świąt bożego narodzenia. Ozdabiają pięknie naszą choinkę i wprowadzają nastrój. Jednak ich mniej korzystną cechą jest niezwykła kruchość. Możemy jednak znaleźć kilka rozwiązań, które pomogą nam zapewnić im bezpieczeństwo w przetrwaniu do kolejnego sezonu. Jednym z rozwiązań jest wykorzystanie opakowań po jajkach. Powkładaj bombki w przegródki, a w przypadku gdy ozdoby okażą się za duże, sięgnij po jednorazowe kubki. Wypełnij je szczelnie papierem i umieść w nich bombkę.

Pudełko na ozdoby 

Dobrą metodą do przechowywania ozdób jest wykorzystanie pudełka po butach. Zajmują one jednak więcej miejsca, ale zapewnią porządek. Każde pudełko warto też opisać markerem aby za rok wiedzieć co w danym kartonie się znajduje.

Jak przechowywać lampki i łańcuchy?

Poplątane lampki to chyba klasyk w każdym domu. Wystarczy wziąć karton i ponacinać go, owinąć wokół niego sznur lampek, a następnie umieścić go w dużym woreczku. Lampki nie będą zakurzone i unikną poplątania. Do przechowywania łańcuchów przyda Ci się natomiast rolka po papierze toaletowym lub papierowych ręcznikach. Wystarczy owinąć je wokół rolki i schować.

Gdzie najlepiej schować ozdoby świąteczne?

Jako że ozdoby świąteczne wykorzystywane są raz w roku, najlepiej abyś schował je w miejscu, które rzadko użytkujesz. Najczęściej jest to strych lub piwnica. Jeżeli jednak nie masz dostępu do takich pomieszczeń, wtedy najlepiej kartony z ozdobami umieścić na dnie szafy. Pamiętaj o umieszczeniu na kartonach etykiet, które ułatwią Ci odnalezienie konkretnych ozdób w grudniu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Drożdże świeże i instant – przelicznik
Drożdże świeże i instant – przelicznik
Zastanawiasz się, jakiej ilości świeżych drożdży odpowiada jedno opakowanie drożdży instant? Sprawdź!
Jak odnowić stary kredens?
Jak odnowić stary kredens?
Chcesz odnowić stary kredens? Przeczytaj, jak to zrobić.
Jak wybielić firanki?
Jak wybielić firanki?
Chcesz aby Twoje firanki były śnieżnobiałe? Zobacz nasze sposoby!
Ostatnie wpisy