Polecamy
Jaki materiał na narożnik?
Porady domoweUrządzanie

Jaki materiał na narożnik?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Niezależnie od tego, czy posiadasz duży, wydzielony salon, czy Twoja przestrzeń to niewielkie mieszkanie z pokojem dziennym połączonym z aneksem kuchennym, potrzebujesz komfortowego i użytecznego miejsca do wypoczynku. W tej roli niezmiennie sprawdzają się praktyczne, a jednocześnie stylowe narożniki. Ich zadaniem jest zapewnienie Ci miejsca do relaksu po wyczerpującym dniu lub do wspólnego, rodzinnego czasu spędzanego przed tv. Mogą także pełnić funkcję dodatkowego miejsca do spania np. dla odwiedzających Cię znajomych. Narożnik to bez wątpienia obowiązkowy element wyposażenia wnętrza, warto jednak wybrać ten wykonany z wysokiej jakości materiałów, które wyróżniają się solidnością i będą udanie dopełniać wystrój. Dowiedz się, z jakiego materiału powinien być wykonany Twój wymarzony narożnik.

Narożniki ze skóry naturalnej

Meble skórzane to ponadczasowa opcja, która odnajdzie się w wielu wnętrzach. Nic więc dziwnego, że skóra to także doskonały materiał na narożnik. Jej zaletami są przede wszystkim wytrzymałość, łatwość pielęgnacji oraz właściwość szczególnie istotna dla alergików – nieprzyciąganie kurzu. Należy również wspomnieć o uniwersalnym charakterze, który opiera się zmianom we wnętrzarskich trendach. Właściwie dobrany narożnik ze skóry będzie służył przez wiele lat, oferując codzienny komfort. Wśród modeli czekają dziesiątki propozycji, które wyposażono w liczne dodatkowe funkcje, takie jak regulowane podłokietniki, schowki na pościel czy wysuwane siedziska i podnóżki. Oczywiście równie ważna jest forma oraz kolor skórzanego mebla, w końcu będzie on stanowił centralny punkt pomieszczenia. Wśród projektów dostępne są zarówno narożniki w klasycznym stylu, jak i te osadzone w estetyce glamour. Szeroki wybór odcieni, od czerni, przez biel, po głęboką czerwień, pozwala łatwo znaleźć narożnik do minimalistycznego lub eklektycznego wnętrza.

Narożniki z tkaniny i łączonych materiałów

Alternatywą dla skórzanych narożników są te wykonane z tkaniny. To doskonały wybór dla osób, którym zależy na uczuciu przyjemnej miękkości i wykreowaniu przytulnego, ciepłego wnętrza. Na odkrycie czekają narożniki wykończone różnymi typami tkanin, które różnią się fakturą, deseniem i oczywiście kolorem. Niezależnie od tego, czy wybierzesz solidną bawełnę czy aksamitny welur, postawisz na jednolity splot czy ten o melanżowym wykończeniu, zyskasz gwarancję komfortu i praktyczności w najlepszym stylu. Swój idealny narożnik znajdą zarówno fani nowoczesnych, futurystycznych mebli w intensywnych odcieniach, jak i zwolennicy klasycznych rozwiązań w stonowanych barwach. Nie możesz się zdecydować – skóra czy tkanina? Rozwiązaniem są narożniki wykonane z połączenia tych dwóch materiałów. Ich wyrazisty, nieszablonowy design z dopracowanymi detalami urozmaici każdą przestrzeń.

Artykuł stworzony przy współpracy z producentem mebli skórzanych KLER.

Fot.: Andrea Davis/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dobrze dobrać meble do pokoju z akwarium – praktyczne porady i inspiracje
Jak dobrze dobrać meble do pokoju z akwarium – praktyczne porady i inspiracje
Podkreśl wyjątkowość swojego wnętrza z akwarium poprzez dobranie idealnych mebli. Praktyczne porady i kreatywne inspiracje, które pomogą Ci tworzyć harmonijny design.
Oświetlenie LED do ogrodu. Przewodnik dla początkujących, jak dokonać właściwego wyboru
Oświetlenie LED do ogrodu. Przewodnik dla początkujących, jak dokonać właściwego wyboru
Poznaj tajniki dobierania optymalnego oświetlenia LED, które podkreśli urok Twojego ogrodu po zmroku i zapewni komfort użytkowania.
Pompa wirnikowa do brudnej wody – jak działa i do czego się używa?
Pompa wirnikowa do brudnej wody – jak działa i do czego się używa?
Pompy wirnikowe to urządzenia, które stosuje się do pompowania wody brudnej, czyli takiej, która zawiera nieczystości stałe lub ciekłe. W dalszej części artykułu przyjrzymy się bliżej temu, jak działa pompa wirnikowa, do czego się ją wykorzystuje oraz jakie są jej zalety i wady.
Ostatnie wpisy