Polecamy
Jak wybrać odpowiedni odkurzacz?
Kupuj mądrze

Jak wybrać odpowiedni odkurzacz?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Dbanie o porządek w mieszkaniu jest o wiele łatwiejsze dzięki korzystaniu z najwyższej jakości urządzeń sprzątających. Podstawę stanowią tutaj wydajne odkurzacze, które obecnie posiadają wiele interesujących funkcjonalności. Wpływają one na radość z użytkowania sprzętów. Tradycyjny odkurzacz powinien jednak zostać w odpowiedni sposób wybrany, aby wpasował się w oczekiwania domowników i stanowił realne wsparcie w dbaniu o porządek. Zapoznaj się z artykułem i dowiedz się na co zwrócić uwagę wybierając odkurzacze i na jakich technologiach się skupić.

Odkurzacze workowe to nadal dobry wybór

Każda osoba, która stanęła przed koniecznością wyboru odkurzacza musi się zastanowić czy wybrać odkurzacze bezworkowe czy workowe. Te drugie wbrew pozorom nadal sprawdzają się świetnie. Worek przede wszystkim jest w stanie pomieścić wiele zanieczyszczeń. Pozwala odkurzyć całe mieszkanie bez konieczności robienia przerw na opróżnienie zbiornika. Dodatkowo jest bardzo łatwy w użyciu. Po zapełnieniu wystarczy wyjąć stary worek i w jego miejsce zamontować nowy. Cała czynność zajmuje zaledwie kilka chwil. Nowoczesne odkurzacze jak Electrolux PURE D8.2 PD82-4ST posiadają dodatkowo wskaźnik napełnienia worka.

Rodzaje końcówek

Skuteczne odkurzanie wymaga korzystania z różnego rodzaju końcówek. Ssawka podłogowa powinna dopasowywać się do konkretnych kształtów i pozwalać na sięgnięcie nawet w ciężko dostępne zakamarki. Najlepsze na rynku odkurzacze electrolux posiadają różnego rodzaju udogodnienia. Do zestawu dołączona jest między innymi szczotka szczelinowa, która umożliwia łatwe dostanie się do zakamarków. Dostępna jest także dysza szczotkowa, która pozwala na czyszczenie punktowe. Przydatna może być również szczotka płaska, dzięki której możliwe będzie odkurzanie pod meblami. W zestawie z każdym odkurzaczem dostępna jest również szczotka wielofunkcyjna, która posiada uniwersalne zastosowanie.

Regulacja mocy ssania pomaga w uzyskaniu pożądanych efektów

Odkurzacz ręczny powinien być także wyposażony w możliwość dostosowania mocy urządzenia. Dzięki temu usuwanie wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń będzie o wiele łatwiejsze. Ustawienie większej mocy pozwala na usunięcie nawet najpoważniejszych zabrudzeń. Odkurzacze tradycyjne najczęściej pozwalają na regulację mocy poprzez pokrętło. Dzięki temu można dopasować urządzenie do konkretnych potrzeb bez konieczności przerywania pracy.

Filtr HEPA – gwarancja jeszcze skuteczniejszego odkurzania

Wśród nowoczesnych rozwiązań stosowanych w odkurzaczach znajduje się filtr HEPA. Filtr ten odpowiedzialny jest za wyłapywanie wszelkich zanieczyszczeń. W odkurzaczach montowane są różne klasy filtrów, które charakteryzują się zróżnicowanym stopniem filtracji. Poszukując najwyższej klasy odkurzacza warto zwrócić uwagę na obecność tego rozwiązania. W przypadku filtra HEPA 12 skuteczność filtracji wynosi aż 99,5%. Stanowi to o najwyższej jakości produktu. Dowiedz się więcej na temat rozwiązania jakim jest filtr HEPA.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
WYPOCZYWAJ W SWOIM OGRÓDKU
WYPOCZYWAJ W SWOIM OGRÓDKU
Wiosenne popołudnia i ciepłe wieczory spędzone wśród zieleni własnego ogródka, czy na przytulnie urządzonym balkonie to idealny relaks po całym […]
Jakie ogrodzenie wybrać?
Jakie ogrodzenie wybrać?
Dobór odpowiedniego ogrodzenia do domu jest jednym z ważniejszych elementów, które zapewnia nam bezpieczeństwo. Na rynku znajdziemy wiele rodzajów ogrodzeń. […]
Drzwi zewnętrzne – co sprawdzić przy ich wyborze?
Drzwi zewnętrzne – co sprawdzić przy ich wyborze?
Podpowiadamy, czym się kierować przed zakupem.
Ostatnie wpisy