Polecamy
Gdzie powinna zostać ustawiona lodówka dwudrzwiowa?
GotowaniePorady domowe

Gdzie powinna zostać ustawiona lodówka dwudrzwiowa?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Lodówka dwudrzwiowa to coraz częstsze rozwiązanie zarówno w mieszkaniach, jak i domach. Nie ma co się temu dziwić, skoro jest to połączenie funkcjonalności z nowoczesnością. Jednak czy wiesz, gdzie najlepiej ustawić tego rodzaju sprzęt? Czy w przypadku zachowania właściwej ergonomii kuchni ten aspekt ma jakiekolwiek znaczenie? Podpowiadamy! 

Lodówka dwudrzwiowa –  czy warto ją kupić?

Lodówka dwudrzwiowa to doskonały wybór do kuchni, w której po prostu nie brakuje rąk chętnych do gotowania pysznych potraw. Niezależnie od tego, ilu domowników mieszka pod jednym dachem, to urządzenie potrafi zaskoczyć Cię swoimi funkcjami i zastosowaną technologią, przez co korzystanie z tego sprzętu okaże się niezastąpione.

Chociaż lodówka dwudrzwiowa bez wątpienia zajmuje więcej miejsca niż wariant jednodrzwiowy, to jest to sposób na idealne zagospodarowanie przestrzeni do przechowywania żywności. W zależności od tego, na jaki model się zdecydujemy, może być to również urządzenie wyposażone w takie dodatki, jak chociażby kostkarka do lodu czy dystrybutor wody. Możliwości jest jednak znacznie więcej.

Umiejscowienie lodówki dwudrzwiowej w kuchni

Okazuje się jednak, że bardzo ważne jest właściwe umiejscowienie sprzętów znajdujących się w przestrzeni kuchennej. Na samym wstępie warto wspomnieć, że lodówki nie należy stawiać blisko kaloryferów czy innych źródeł ciepła, ponieważ może to doprowadzić do zwiększenia zużycia energii. 

Tutaj konieczne jest także zachowanie tak zwanego trójkąta roboczego. Oznacza to, że zarówno kuchenka, zlewozmywak, jak i lodówka muszą znajdować się w odpowiednich odległościach. W ten sposób korzystanie z dostępnej przestrzeni będzie proste i funkcjonalne.

Tutaj zaleca się między innymi, aby lodówka znalazła się 120-210 cm od zlewu i 120-270 cm od płyty bądź kuchenki. Dobrze, aby pomiędzy tymi trzema punktami zostały umieszczone blaty robocze. Ta zasada tyczy się nie tylko klasycznych lodówek jednodrzwiowych, ale też wariantów dwudrzwiowych. A na jaki model tego sprzętu warto się zdecydować?

Lodówki Side by Side – wygoda i funkcjonalność

Jeżeli chodzi o warianty dwudrzwiowe, to tutaj szczególną popularnością cieszą się między innymi lodówki Side by Side od marki Samsung. Użytkownik może wybierać spośród szerokiej gamy modeli produktów. Różnią się nie tylko kolorami czy rozmiarami, ale przede wszystkim dostępnymi funkcjami i zastosowanymi w ich przypadku technologiami. Na przykład najnowsze warianty dają możliwość zajrzenia do wnętrza lodówki przy pomocy kamery znajdującej się wewnątrz lodówki. W czym może być to pomocne? W ten sposób możemy zdalnie sprawdzić, jakich produktów spożywczych nie mamy już na stanie. 

Innym, równie ciekawym dodatkiem jest umieszczony na drzwiach lodówki ekran, za pomocą którego możemy przykładowo stworzyć listę zakupów, zaplanować posiłki czy skorzystać z innych jego funkcji. Warto jednak wiedzieć, że nie wszystkie lodówki Side by Side będą wyposażone w to multimedialne rozwiązanie. Możemy natomiast rozważyć obecność kostkarki do lodu czy wspomnianego również dystrybutora wody. 

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dbać o wieczne róże, aby cieszyć się ich pięknem przez lata?
Jak dbać o wieczne róże, aby cieszyć się ich pięknem przez lata?
Zastanawiasz się, jak odpowiednio dbać o wieczne róże, aby przez lata cieszyć się ich niezmienionym pięknem? Odkryj praktyczne wskazówki i sprawdzone metody w naszym artykule.
Filtry do basenów: jakie są rodzaje i jak dobrać odpowiedni?
Filtry do basenów: jakie są rodzaje i jak dobrać odpowiedni?
W tym artykule omówimy różne rodzaje filtrów oraz podpowiemy, jak dobrać ten odpowiedni do Twojego basenu.
Jak wybrać komfortowe miejsce do snu dopasowane do stylu Twojego wnętrza?
Jak wybrać komfortowe miejsce do snu dopasowane do stylu Twojego wnętrza?
Odkryj, jak połączenie wygody i designu może wpłynąć na jakość Twojego snu. Nasz poradnik pomoże Ci znaleźć idealne miejsce do snu, które będzie przystosowane do stylu Twoich wnętrz.
Ostatnie wpisy