Polecamy
Kiedy wymienić opony na letnie?
Porady domoweSamochód

Kiedy wymienić opony na letnie?

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Wygląda na to, że sezon na zimowe opony nie potrwał w tym roku zbyt długo. Niedługo czas będzie wymienić je na letnie. Zobacz, kiedy należy to zrobić.

Mimo że nie istnieje bezpośredni prawny obowiązek wymiany ogumienia na letnie, to jednak warto zmienić opony – tzw. „zimówki” w wysokich temperaturach mogą ulec odkształceniom, a czasem nawet kleić się do podłoża. Korzystanie z opon przeznaczonych na dany sezon jest więc kwestią bezpieczeństwa. Ci, którzy używają opon całorocznych nie martwią się wymianą zależnie od sezonu, jednak zmuszeni są częściej wymieniać komplet ogumienia.

Kiedy wymienić opony zimowe na letnie?

Dobrze wiemy jak niepewna bywa pogoda w marcu – czasami nawet po rozpoczęciu kalendarzowej wiosny mogą zdarzyć się przymrozki, czy spaść śnieg. Dlatego nie należy się zbytnio spieszyć – przy temperaturach od 10 do 14 stopni jazda na zimowych oponach nie stanowi zagrożenia, a czasem jeszcze w kwietniu możemy spodziewać się ostatnich opadów śniegu. Lepiej więc poczekać, aż temperatura na dobre wzniesie się powyżej 7 stopni Celsjusza i wówczas wymienić ogumienie.

Źródło zdjęcia: Hannes Edinger / Pixabay

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Skin streaming – wprowadź w życie nową formę pielęgnacji ciała i twarzy
Skin streaming – wprowadź w życie nową formę pielęgnacji ciała i twarzy
Czy istnieje metoda zgodnie z którą każda kobieta może skorzystać ze skin streamingu we własnym domu? Sprawdź!
Pompa wirnikowa do brudnej wody – jak działa i do czego się używa?
Pompa wirnikowa do brudnej wody – jak działa i do czego się używa?
Pompy wirnikowe to urządzenia, które stosuje się do pompowania wody brudnej, czyli takiej, która zawiera nieczystości stałe lub ciekłe. W dalszej części artykułu przyjrzymy się bliżej temu, jak działa pompa wirnikowa, do czego się ją wykorzystuje oraz jakie są jej zalety i wady.
Jak wybrać odpowiedni filtr do wody dla swojego domu?
Jak wybrać odpowiedni filtr do wody dla swojego domu?
Zastanawiasz się, jaki filtr do wody będzie najlepszy dla Twojego domu? Odkryj różne rodzaje filtrów i dowiedz się, jak wybrać ten, który spełni Twoje wymagania.
Ostatnie wpisy