Polecamy
Jak zrobić stroik wielkanocny?
DIY

Jak zrobić stroik wielkanocny?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Aby dobrze wczuć się w magię Świąt Wielkanocnych, warto samemu zadbać o stylowe urządzenie domu poprzez aranżację własnych dodatków, z materiałów dobrze kojarzących się ze świątecznym klimatem.

Własny stroik wielkanocny będzie pięknie wyglądał również na świątecznym stole. Zrobienie większości z tych, które zostały zaprezentowane poniżej, nie wymaga wielkich nakładów energii, cechują się raczej prostotą, a ponadto są tanie i szybkie. W ich wykonaniu mogą nam pomóc dzieci lub reszta rodziny.

Jakie materiały?

Jak zrobić stroik wielkanocny? Z czego? Stroik możemy wykonać, stosując przeróżne materiały, które znajdziemy dookoła siebie, również na zewnątrz, m.in. gałązki bukszpanu, bazi, mech, liście czosnku niedźwiedziego. To także okazja do spaceru, podziwiania budzącej się do życia wiosny. Inne materiały posiadamy w domu lub możemy kupić w pierwszym lepszym sklepie papierniczym (m.in. klej, gąbka, styropianowe jajka).

Gniazdo

Z gałązek brzozy i bukszpanu możemy stworzyć gniazdo, do którego przyczepimy różne dodatki (np. piórka, jajeczka, bazie), a w centralne miejsce – świeczkę. Pamiętajmy, aby baza na gniazdo była trwała, obwiązana drutem lub sznurkiem, aby przy przestawianiu stroik wielkanocny DIY się nie rozleciał.

Klej, gąbka i mech

Do bardziej skomplikowanych stroików wielkanocnych potrzebny nam jest dobry klej, gąbka (do której będziemy wbijać gałązki lub elementy na drutach albo stosować jako podwyższenie formy), stylizowane jajka, bazie, mech. Dokładnie z tych przyborów możemy wykonać poniższy stroik wielkanocny DIY, znajdujący się na filmie, lub puścić wodze własnej fantazji. Z bazi lub gałązek brzozy często układa się gniazdo, bazę główną stroika, do którego wsadzamy poszczególne elementy.

Koszyczek z nici

Jak zrobić stroik wielkanocny z materiałów, które mamy w domu? Bardzo ciekawą formę przedstawia filmik poniżej, na którym wykonujemy biały delikatny koszyczek z nici, układając go na balonie (potem usztywniamy go klejem i po wyschnięciu delikatnie usuwamy balon). Do tak wydrążonej formy wkładamy sianko, na nim układamy jajka, gałązki bukszpanu i gotowe!

Świeczka w słoiku

Nasze stroiki wielkanocne DIY wcale nie muszą być trudne w wykonaniu. Jeśli brakuje nam czasu, weny twórczej bądź materiałów, warto postawić na prostotę. Ważnymi elementami będą tutaj piórka, gałązki bukszpanu, słoik oraz świeczka.

Jeśli posiadamy większych rozmiarów naczynie z szeroką szyjką, możemy spróbować wykonać mini-makietę, składającą się z mchu, plastikowych jajeczek (lub skorupek z jaj przepiórki), piórek czy małych figurek zajączków, cokolwiek podpowie nam wyobraźnia!

Stroik wielkanocny z… papieru toaletowego

To również materiał, z którym możemy się pobawić. Oklejamy balon kawałkami namoczonego papieru toaletowego, po czym usuwamy środek, otrzymując białą formę, którą wypełniamy trawą i liśćmi, kwiatem gwiazdy betlejemskiej – również mocno kojarzony ze świętami – oraz jajkami.

Jak zrobić stroik wielkanocny? Prostota i szybkość

Ciekawym pomysłem jest cudowny stroik wielkanocny DIY z jedynie trzech składników: wstążki, grubej świeczki oraz duże liści (np. czosnku niedźwiedziego, który sami możemy zebrać w tym okresie). Zawiązujemy liście wokół świeczki, usztywniamy wstążką (najlepiej w barwie świąt tj. żółtej, białej lub błękitnej) i gotowe! Jeśli brakuje nam pomysłowości oraz czasu, dobrze jest wybrać ten wariant, szczególnie że sam stroik wielkanocny prezentuje się doskonale, szczególnie przy zapalonej świeczce!

Oryginalność

Jak widać powyżej, stroiki wielkanocne nie muszą być trudne do wykonania, każdy sobie z nimi poradzi. Pomysły nie są skomplikowane. Liczy się końcowy efekt, a przede wszystkim – nastawienie. Dzięki własnej inwencji twórczej stworzymy ciekawe prace, które oczarują gości przy świątecznym stole.

Źródło zdjęcia: Designed by Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pluskwy – jak się ich pozbyć
Pluskwy – jak się ich pozbyć
W jaki sposób zatem pozbyć się pluskiew z domu, jak wygląda pluskwa, jakie są domowe sposoby na pluskwy, czy jak charakteryzują się ugryzienia pluskwy — odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tym tekście! Przeczytaj
Na podstawie jakich cech wybrać odpowiedni zestaw naczyń na specjalne okazje?
Na podstawie jakich cech wybrać odpowiedni zestaw naczyń na specjalne okazje?
Odkryj, jak wybierać idealne zestawy naczyń na specjalne okazje. Poradnik zbierający wskazówki od ekspertów branży i recenzje najmodniejszych wzorów i marek naczyń.
Pochyła działka pod budowę domu – jak ją wykorzystać?
Pochyła działka pod budowę domu – jak ją wykorzystać?
Nachylenie gruntu nie musi oznaczać problemów. Wybierając dobry projekt domu, pochyły teren będzie dużym atutem.
Ostatnie wpisy