Polecamy
Jak zorganizować urodziny dla dziecka w domu?
DIY

Jak zorganizować urodziny dla dziecka w domu?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Urodziny dziecka to ważne wydarzenie dla całej rodziny. Dlatego należy starannie przemyśleć, jak ma wyglądać przyjęcie. Jak je zorganizować w domu?

Dzieci często od miesięcy odliczają dni do swoich urodzin. Jest to dla nich bardzo ważne wydarzenie, gdy wszyscy bliscy przyjeżdżają z życzeniami i prezentami. Dlatego tak ważne jest, by każdy się doskonale bawił i miło wspominał imprezę. Niektórzy rodzice decydują się na organizację przyjęcia w salach zabaw, restauracjach czy parkach rozrywki. Urodziny dziecka można z powodzeniem przygotować w domu i to tak, by były niezapomniane. Jak to zrobić?

Zaplanuj temat przewodni

Dzieciaki uwielbiają imprezy tematyczne. Dlatego warto wcześniej przygotować temat przewodni przyjęcia. Jeśli pociecha uwielbia jakąś bajkę czy interesuje się jakimś konkretnym zagadnieniem, to warto, by wszystkie ozdoby do tego pasowały. Obecnie w sklepach papierniczych i z dodatkami imprezowymi oraz w internecie można znaleźć dosłownie wszystko. Girlandy, kubeczki toppery, opłatki na tort powinny być w tej samej stylistyce. Jeśli robimy np. morską imprezę, to obowiązkowo dobieramy do całości niebieskie obrusy i serwetki, z kolei w przypadku dżungli podstawą będzie zieleń w różnych odcieniach. 

Odpowiednie menu

Impreza nie może odbyć się bez pysznych przekąsek i łakoci. Warto przygotować takie jedzenie, które dzieci będą mogły brać do ręki, to ułatwi zachowanie porządku. Klasykiem są na pewno babeczki w kolorowych papierkach, lizaki, chrupki czy ciastka. Jeśli impreza ma potrwać nieco dłużej, warto pomyśleć o jakimś daniu na ciepło. Do tego napoje – obowiązkowo z ozdobnymi słomkami!

Atrakcje to podstawa

Dzieci nie mogą się nudzić, szczególnie na przyjęciu urodzinowym. Dlatego odpowiednio wcześniej należy przygotować listę atrakcji dla najmłodszych. Mnóstwo gotowych pomysłów jest dostępnych w internecie. Jeśli dzieciaki będą w domu, warto pomyśleć o jakichś zadaniach kreatywnych czy grach. W przypadku możliwości zabawy na podwórku sprawa jest znacznie prostsza. Tu dzieci mają większe pole do popisu i same zapewne zorganizują sobie część zabaw. Dobrym pomysłem jest wynajęcie dmuchanego zamku itp. – dzieciaki uwielbiają takie atrakcje. 

Jeśli nie mamy pomysłów na to, jak zorganizować małym imprezowiczom czas, wówczas można skorzystać z pomocy animatorów. Można ich wynająć na 2–3 godziny i mieć pewność, że zorganizują maluchom czas i zabawę. Szczególnie, że nie jest to jakiś szczególnie duży koszt. 

Z rodzicami? Czy bez?

Już na zaproszeniu warto zaznaczyć, czy rodzic ma być z dzieckiem na przyjęciu – czy też nie. Chodzi o to, by nie było sytuacji, że nie jesteśmy przygotowani na ugoszczenie dorosłych, którym należy bez wątpienia zrobić kawę i poczęstować jakimś ciastem. To ważne także dlatego, by opiekunowie dziecka, które zostało zaproszone na imprezę, wiedzieli, czy mają zostać, czy też nie.

Przygotowanie imprezy urodzinowej dla dziecka warto rozpocząć kilka tygodni wcześniej, by później mieć pewność, że wszystko zostało dopilnowane.

Zdj. główne: Lidya Nada/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak prawidłowo dbać o granitowy zlewozmywak kuchenny: porady i triki
Jak prawidłowo dbać o granitowy zlewozmywak kuchenny: porady i triki
Wiemy jak pielęgnować zlewozmywak z granitu! Odkryj nasze wskazówki i sztuczki by pozwolić mu zachować blask na długie lata.
Zasady wyboru funduszu inwestycyjnego: na co zwracać uwagę?
Zasady wyboru funduszu inwestycyjnego: na co zwracać uwagę?
Informacja reklamowa. Wybór funduszu inwestycyjnego to trudna decyzja, bo ona w dużym stopniu determinuje nasze potencjalne zyski lub straty. Związek z funduszem nie jest wprawdzie nierozerwalny, nie musimy w nim tkwić do przysłowiowego „końca świata i jednego dnia dłużej”, ale jednak z reguły jest to wybór przynajmniej na kilka lat.
Jakie maszyny czyszczące są kluczowe dla warsztatów?
Jakie maszyny czyszczące są kluczowe dla warsztatów?
Wybór odpowiedniej maszyny czyszczącej do zakładu pracy zależy od kilku czynników. Na jaką maszynę się zdecydować oraz gdzie dokonać jej zakupu?
Ostatnie wpisy