Polecamy
Jak wyglądają nowoczesne meble biurowe?
Porady domoweUrządzanie

Jak wyglądają nowoczesne meble biurowe?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Na profesjonalny, nowoczesny wizerunek firmy składa się wiele elementów – wystrój siedziby i znajdujące się w niej meble to jeden z nich.

Minęły czasy, w których powierzchnia biurowa miała bezosobowy, techniczny wygląd – dziś firmowa przestrzeń jest zaaranżowana z finezją i zastosowaniem innowacyjnych rozwiązań. Jak wyglądają obecnie modne meble biurowe i które trendy są szczególnie na czasie w dziedzinie wystroju firmy?

Najpopularniejsze meble biurowe

Nie ma jednej prostej definicji, która umożliwiłaby zwięzłe opisanie, czym charakteryzują się nowoczesne meble biurowe. Kluczem do zrozumienia aktualnej koncepcji wystroju przestrzeni biurowej jest różnorodność – rozwiązania, które jeszcze kilkanaście lat temu zostałyby uznane za zbyt ekstrawaganckie, czy zarezerwowane do prywatnych wnętrz, dziś królują w biurach, zachwycając klientów i budując pozytywną atmosferę wśród pracowniczej kadry.

Tym, co bardzo zmieniło się na przestrzeni ostatniej dekady, są akceptowalne kolory. Odeszły już czasy, w których recepcje, biurka i kontenery na dokumenty były produkowane w dwóch najpopularniejszych odcieniach. Dziś to odbiorca decyduje, jaki kolor płyty mają jego meble. W nowoczesnych wnętrzach króluje więc wyposażenie biurowe z płyty MDF o jednolitym kolorze – głównie białym i czarnym. Duży wzięciem cieszy się akrylowe wykończenie – biurka na wysoki połysk i pasujące do nich szafy można znaleźć coraz częściej w nowoczesnych firmach, biurach projektowych, kancelariach.

Nie można też zapomnieć o formach – współczesne meble biurowe są inspirowane wieloma epokami, często przybierają designerskie kształty lub łączą w sobie różne materiały, tworząc spójną i zarazem oryginalnie prezentującą się całość.

Wśród wiodących mebli biurowych królują ergonomiczne krzesła i biurka o prostej, oszczędnej stylistyce. W nowoczesnych biurach coraz częściej dominuje styl skandynawski, cechujący się prostymi, bazowymi kolorami. Powszechnie stosuje się rozwiązania, w których występuje szkło – popularne są zwłaszcza szklane blaty biurek, które świetnie komponują się z drewnianymi elementami w naturalnym kolorze lub pokrytymi białą okleiną. Takie rozwiązanie jest praktyczne, a zarazem higieniczne, łatwe w utrzymaniu czystości.

Duże firmy i korporacje chętnie wybierają do biura meble modułowe, które umożliwiają tworzenie zaawansowanych systemów, spersonalizowanych pod potrzeby konkretnych pracowników. Biurka z wolnostojącym kontenerem to przykład designerskiego, a zarazem niezwykle funkcjonalnego rozwiązania, które wygląda świetnie i bardzo ułatwia pracę.

Nowoczesne meble biurowe – czym się charakteryzują?

Współczesny pracodawca coraz lepiej zdaje sobie sprawę, jak duży wpływ na wydajność mają komfort i atmosfera pracy. Korporacje więc dostosowują wystrój biurowego wnętrza, w tym jego wyposażenie, do bieżących kanonów aranżacyjnych i dokładają starań, by meble były wręcz stworzone do wielogodzinnej pracy i zapewniały personelowi odpowiednią ergonomię.

Szczególne znaczenie ma dostosowanie krzesła do wysokości blatu, a także odpowiednia głębokość biurka, umożliwiająca takie ustawienie monitora, by znajdował się w optymalnej odległości od twarzy pracownika. Z pozoru drobne detale mogą mieć ogromny wpływ na wygodę w codziennej pracy i oddziaływać na wydajność, co dla każdej firmy ma kolosalną wartość. Nowoczesna przestrzeń biurowa jest więc aranżowana w ten sposób, aby znajdujące się w niej wyposażenie wprowadzało przyjazną atmosferę.

W jakie meble warto zainwestować?

Pracodawca, któremu zależy na nienagannym wizerunku firmy i wykorzystaniu pełnego potencjału zasobów ludzkich, powinien zdecydować się na meble biurowe, które idealnie wpiszą się w koncepcję marki, a przy tym będą dostosowane do indywidualnych potrzeb pracowników. Najlepiej zamawiać meble biurowe w firmach, które zatrudniają doświadczonych projektantów. Taki specjalista służy pomocą w dobraniu odpowiednich biurek, foteli, szaf i kontenerów, a także wyposażenia do poczekalni, które odpowie na najważniejsze potrzeby pracowników i klientów przedsiębiorstwa. Przed dokonaniem zamówienia warto zebrać opinie od zatrudnionej załogi i spróbować zidentyfikować jej najważniejsze potrzeby dotyczące takiego wyposażenia – tak pozyskane wskazówki są dla pracodawcy bezcenne i znacznie ułatwiają zadanie.

Meble biurowe to zakup na lata, dlatego warto inwestować w ponadczasowe, wysokiej jakości rozwiązania o doskonałych właściwościach użytkowych, które znacząco wpłyną na jakość pracy w biurze i tym samym zadowolenie zespołu.

Zdj. główne: materiał od klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać idealną komodę do swojego domu?
Jak wybrać idealną komodę do swojego domu?
Odkryj klucze do znalezienia doskonałej komody, której szukasz na zawsze. Dowiedz się, jakie aspekty są ważne przy wyborze tej idealnej dodatkowej szafki do przechowywania, która doskonale uzupełni Twój dom.
Z jakiego materiału pościel wybrać?
Z jakiego materiału pościel wybrać?
Wiele osób dużo uwagi poświęca materacowi, zapominając, że pościel jest równie ważna. Dzięki niej śpimy spokojnie, nic nas nie uwiera, nie pocimy się itd. Jaką więc warto wybrać i na co zwracać uwagę?
Postanowienia noworoczne – 20 ciekawych pomysłów
Postanowienia noworoczne – 20 ciekawych pomysłów
Już wkrótce nowy rok, a Ty jeszcze nie wiesz, jakie postanowienia noworoczne należy podjąć? Sprawdź nasze propozycje.
Ostatnie wpisy