Polecamy
Co zrobić, żeby do domu nie wlatywały komary?
Porady domoweUrządzanie

Co zrobić, żeby do domu nie wlatywały komary?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Ich ukąszenie często wywołuje obrzęk, swędzenie i zaczerwienienie. Mogą też przenosić wirusy i bakterie. Do tego są uciążliwe ze względu na swój charakterystyczny dźwięk. Jak więc zminimalizować ich obecność w domu? Prezentujemy najskuteczniejsze sposoby! Zapoznaj się z nimi i wykorzystaj je!

W oknach i drzwiach zamontuj moskitiery

Zamontowanie moskitier w otworach okiennych i drzwiowych (łącznie z drzwiami balkonowymi) to jedna z najlepszych metod ochrony przed komarami. Siatki te są wykonane z lekkiego, przewiewnego materiału, który pozwala na swobodny przepływ powietrza, a jednocześnie uniemożliwia dostęp komarom do domu. Istnieją różne rodzaje moskitier, jak między innymi ramkowe, rolowane, drzwiowe oraz przesuwne. Wybierz tę, która najlepiej spełni Twoje oczekiwania. Ponadto moskitiery są łatwe do zamontowania oraz bezproblemowe w użytkowaniu. Wszystkie niezbędne informacje oraz szczegóły znajdziesz tutaj: https://avens.waw.pl/moskitiery-warszawa/

Przetrzymuj jedzenie w szczelnie zamkniętych pojemnikach

Wydaje Ci się, że pozostawiona na wierzchu żywność kusi wyłącznie muszki owocówki? Nic bardziej mylnego. Komary również ją lubią, zwłaszcza słodką i klejącą. Dlatego należy przechowywać jedzenie w szczelnie zamkniętych pojemnikach. Zwróć też uwagę, by utrzymywać czystość w kuchni i regularnie wyrzucać śmieci, tak by ich zapach nie przyciągnął komarów.

Używaj repelentów na skórę i ubrania

Repelenty to środki odstraszające komary od skóry i ubrań. Najczęściej zawierają DEET lub inne składniki, których owady nie mogą znieść. Repelenty mogą być stosowane bezpośrednio na skórę, ubrania lub na oba te obszary równocześnie. Pamiętaj jednak, by zawsze stosować środki ostrożności i kierować się zaleceniami producenta. Na opakowaniu widnieje informacja, czy na przykład dany produkt można aplikować na twarz.

Używaj świec zapachowych lub innych naturalnych środków odstraszających komary

Popularnym sposobem na odstraszenie komarów są również świece zapachowe, kadzidła i olejki eteryczne – z mięty pieprzowej, lawendy, eukaliptusa czy cytryny. Możesz je stosować nie tylko w domu, ale i na balkonie, tarasie czy w ogrodzie. Nic też nie stoi na przeszkodzie, by dodać kilka kropli do dyfuzora, odświeżacza czy nawilżacza powietrza.

Innymi naturalnymi środkami przeciwkomarowymi są rośliny. Mowa zwłaszcza o lawendzie, mięcie, bazylii, rozmarynie czy geranium. Zasadź je, a szybko się przekonasz, że komary nie będą już Twoim zmartwieniem.

Spryskuj dom środkami owadobójczymi

Jeśli powyższe sposoby nie są wystarczająco skuteczne, możesz zastosować środki owadobójcze w sprayu lub instalowane do gniazdka elektrycznego. Zawierają one substancje chemiczne (na przykład permetrynę, cypermetrynę czy deltametrynę), które zabijają komary i inne owady. Jak w każdym przypadku, tak i tutaj stosuj je z umiarem oraz zgodnie z instrukcją producenta. Zadbaj też o dobrą wentylację pomieszczenia.

Wykorzystaj nasze wskazówki i ciesz się domem bez komarów!

Fot.: PublicDomainPictures/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ile minut gotować jajka?
Ile minut gotować jajka?
Nie wiesz ile minut gotować jajko na miękko i na twardo? Sprawdź!
Jak wybrać dobry zlewozmywak?
Jak wybrać dobry zlewozmywak?
Stoisz przed wyborem zlewozmywaka, który będzie pasował do Twojej kuchni i Twoich wymagań? Zobacz, na co zwrócić uwagę przed zakupem.
Jak zmienia się postrzeganie marihuany medycznej w społeczeństwie?
Jak zmienia się postrzeganie marihuany medycznej w społeczeństwie?
W ostatnich latach obserwujemy znaczącą zmianę w sposobie, w jaki społeczeństwo postrzega marihuanę medyczną.
Ostatnie wpisy