Polecamy
Co zrobić, żeby do domu nie wlatywały komary?
Porady domoweUrządzanie

Co zrobić, żeby do domu nie wlatywały komary?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Ich ukąszenie często wywołuje obrzęk, swędzenie i zaczerwienienie. Mogą też przenosić wirusy i bakterie. Do tego są uciążliwe ze względu na swój charakterystyczny dźwięk. Jak więc zminimalizować ich obecność w domu? Prezentujemy najskuteczniejsze sposoby! Zapoznaj się z nimi i wykorzystaj je!

W oknach i drzwiach zamontuj moskitiery

Zamontowanie moskitier w otworach okiennych i drzwiowych (łącznie z drzwiami balkonowymi) to jedna z najlepszych metod ochrony przed komarami. Siatki te są wykonane z lekkiego, przewiewnego materiału, który pozwala na swobodny przepływ powietrza, a jednocześnie uniemożliwia dostęp komarom do domu. Istnieją różne rodzaje moskitier, jak między innymi ramkowe, rolowane, drzwiowe oraz przesuwne. Wybierz tę, która najlepiej spełni Twoje oczekiwania. Ponadto moskitiery są łatwe do zamontowania oraz bezproblemowe w użytkowaniu. Wszystkie niezbędne informacje oraz szczegóły znajdziesz tutaj: https://avens.waw.pl/moskitiery-warszawa/

Przetrzymuj jedzenie w szczelnie zamkniętych pojemnikach

Wydaje Ci się, że pozostawiona na wierzchu żywność kusi wyłącznie muszki owocówki? Nic bardziej mylnego. Komary również ją lubią, zwłaszcza słodką i klejącą. Dlatego należy przechowywać jedzenie w szczelnie zamkniętych pojemnikach. Zwróć też uwagę, by utrzymywać czystość w kuchni i regularnie wyrzucać śmieci, tak by ich zapach nie przyciągnął komarów.

Używaj repelentów na skórę i ubrania

Repelenty to środki odstraszające komary od skóry i ubrań. Najczęściej zawierają DEET lub inne składniki, których owady nie mogą znieść. Repelenty mogą być stosowane bezpośrednio na skórę, ubrania lub na oba te obszary równocześnie. Pamiętaj jednak, by zawsze stosować środki ostrożności i kierować się zaleceniami producenta. Na opakowaniu widnieje informacja, czy na przykład dany produkt można aplikować na twarz.

Używaj świec zapachowych lub innych naturalnych środków odstraszających komary

Popularnym sposobem na odstraszenie komarów są również świece zapachowe, kadzidła i olejki eteryczne – z mięty pieprzowej, lawendy, eukaliptusa czy cytryny. Możesz je stosować nie tylko w domu, ale i na balkonie, tarasie czy w ogrodzie. Nic też nie stoi na przeszkodzie, by dodać kilka kropli do dyfuzora, odświeżacza czy nawilżacza powietrza.

Innymi naturalnymi środkami przeciwkomarowymi są rośliny. Mowa zwłaszcza o lawendzie, mięcie, bazylii, rozmarynie czy geranium. Zasadź je, a szybko się przekonasz, że komary nie będą już Twoim zmartwieniem.

Spryskuj dom środkami owadobójczymi

Jeśli powyższe sposoby nie są wystarczająco skuteczne, możesz zastosować środki owadobójcze w sprayu lub instalowane do gniazdka elektrycznego. Zawierają one substancje chemiczne (na przykład permetrynę, cypermetrynę czy deltametrynę), które zabijają komary i inne owady. Jak w każdym przypadku, tak i tutaj stosuj je z umiarem oraz zgodnie z instrukcją producenta. Zadbaj też o dobrą wentylację pomieszczenia.

Wykorzystaj nasze wskazówki i ciesz się domem bez komarów!

Fot.: PublicDomainPictures/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jura Z10 – ekspres, z którym przygotujesz idealne Cold Brew
Jura Z10 – ekspres, z którym przygotujesz idealne Cold Brew
Kawa Cold Brew to przepyszny, orzeźwiający napój, ale nawet najprostsze przygotowanie zajmuje około 12 godzin. My mamy sposób na przygotowanie Cold Brew już w kilkadziesiąt sekund, za pomocą jednego przycisku. Chcesz wiedzieć, jak? Przeczytaj do końca!
Wykonaj przegląd kanalizacji przed zimą z kamerę inspekcyjną!
Wykonaj przegląd kanalizacji przed zimą z kamerę inspekcyjną!
Przed nadejściem zimy należy zwrócić szczególną uwagę na stan naszej kanalizacji. Dlaczego? Nagłe spadki temperatury, zamarzająca woda i ewentualne nagromadzenie się odpadów mogą prowadzić do poważnych problemów, takich jak zatkanie rur czy uszkodzenie instalacji.
Najlepsze strategie zwalczania owadów: Poradnik dla właścicieli nieruchomości
Najlepsze strategie zwalczania owadów: Poradnik dla właścicieli nieruchomości
W tym poradniku przedstawiamy najlepsze strategie, które pomogą Ci pozbyć się owadów raz na zawsze.
Ostatnie wpisy