Artykuł sponsorowany
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.
Aranżując sypialnię, stajemy przed wyborem idealnego łóżka. Zastanawiamy się nad tym, jaki model wybrać – łóżko kontynentalne czy zwykłe. Aby jednak podjąć właściwą decyzję, musimy poznać wady i zalety każdego z nich. Czynnikiem, który może nas ograniczać podczas zakupu łóżka, jest dostępna przestrzeń. Czym różni się łóżko kontynentalne od zwykłego? Dlaczego dobór tego mebla jest tak istotny? Przeczytaj i dowiedz się, jakie łóżko będzie dla Ciebie najlepsze!
Na pierwszy rzut oka łóżko kontynentalne wyróżnia się wysokością, którą nie może poszczycić się klasyczne łóżko. Aspekt ten nie może ujść naszej uwadze, ponieważ nieproporcjonalnie wysokie łóżko może przytłoczyć wnętrze i zamiast optycznie je powiększyć, nastąpi sytuacja zupełnie przeciwna. W łóżkach kontynentalnych cechą wyróżniająca są masywne rozmiary mebla, dlatego nie sprawdzą się one w sypialniach o ograniczonym metrażu. Z kolei świetnie wkomponują się tam łóżka tapicerowane lub drewniane, które nie wymagają pomieszczeń o dużej powierzchni.
Modele kontynentalne i zwykłe różni także ich dekoracyjność. Pierwsze z nich są wyposażone w okazałe zagłówki wypełnione miękką pianką, które pozwalają na swobodne oparcie. Jednak podobnie jak w przypadku wysokości łóżka, duży zagłówek nie będzie odpowiedni, gdy pomieszczenie jest zbyt niskie lub ma skosy, które uniemożliwiają ustawienie takiego rodzaju łóżka. Standardowe łóżko tapicerowane również posiada zagłówek o jednolitej fakturze lub z pikowaniami i może być równie komfortowe. Niestety, modele drewniane będą pod tym względem najmniej wygodne.
Poszukując łóżka do wymarzonej sypialni, nie sposób przejść obojętnie obok modeli kontynentalnych. Ich okazałe rozmiary wynikają przede wszystkim z wysokości, którą zawdzięczają 3-warstwowej budowie. Podstawę łóżka stanowi skrzynia, najczęściej osadzona na nóżkach, następnie materac z wkładem kieszeniowym oraz topper piankowy bądź lateksowy. Takie rozwiązanie gwarantuje nam znaczną wysokość łóżka, której minimum wynosi 60 centymetrów oraz nie wymaga dokupowania materaca. Tak wysokie łóżko ułatwia także codzienne siadanie i wstawanie z łóżka.
Dodatkową zaletą łóżka kontynentalnego jest możliwość wyboru modelu, który jest wyposażony w pojemnik lub szuflady na pościel lub inne akcesoria sypialniane, które posiadamy w większej ilości.
Łóżka kontynentalne kojarzą się z ekskluzywnymi hotelami i prezentują się wyjątkowo elegancko. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby mieć taki model w swojej sypialni.
Standardowe łóżka tapicerowane i drewniane składają się z materaca, stelaża oraz ramy. Są bardzo chętnie wybierane do sypialni z uwagi na szereg atutów. Niewątpliwym plusem takiego rozwiązania jest możliwość wyboru materaca, który jest dopasowany do naszych potrzeb w szczególności, jeśli stan naszego zdrowia wymaga zakupu specyficznego produktu medycznego.
Tradycyjne modele drewniane lub tapicerowane zajmują zdecydowanie mniej przestrzeni niż łóżka kontynentalne, co jest ważne, gdy zależy nam na dobrym zagospodarowaniu niewielkiej powierzchni.
Bogata oferta sprawia, że możemy wybierać z tysięcy modeli łóżek zarówno drewnianych, jak i tapicerowanych. Drewniane produkty o klasycznej budowie będą świetnie wyglądać w aranżacjach w stylu: skandynawskim, rustykalnym czy boho, zaś łóżka tapicerowane będą stanowiły doskonałe dopełnienie wnętrz w stylu glamour, klasycznym lub nowoczesnym.
Łóżko to najważniejszy element wyposażenia sypialni. Idealnie dobrany model będzie służył przez długie lata i pozwoli nam na zdrowy odpoczynek. Jego wybór jest uzależniony od indywidualnych preferencji związanych z wyglądem, funkcjonalnością i komfortem, jednak już wiesz, jakie cechy są dla Ciebie kluczowe i z łatwością dobierzesz model, które spełni Twoje oczekiwania – niezależnie czy będzie to łóżko kontynentalne czy zwykłe!
Fot.: materiał prasowy Klienta.