Polecamy
Drewniane place zabaw – rozrywka i bezpieczeństwo w jednym!
Ogród i taras

Drewniane place zabaw – rozrywka i bezpieczeństwo w jednym!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Znane nam obecnie place zabaw skrajnie różnią się od tych sprzed jeszcze kilkunastu lat. Poza zwykłą oponą w roli huśtawki oraz starymi drabinkami, dziś w takich parkach pojawia się znacznie więcej elementów. Występują one w przeróżnych barwach, kształtach oraz tematykach, co sprawia, że maluchy mają z zabawy jeszcze większą frajdę.

Place zabaw jako miejsce dla całej rodziny

W dobrze zaprojektowanym placu zabaw znajdą coś dla siebie zarówno kilkulatki jak i nieco starsze dzieci. Najważniejsze jest to, aby zachęcić je do zabawy wraz z rówieśnikami na świeżym powietrzu, co nie tylko pozwoli im spożytkować buzującą w nich energię, ale również zażyć nieco ruchu, który z pewnością wyjdzie im na zdrowie.

Z kolei w czasie kiedy dzieci bawią się w najlepsze, także rodzice mogą skorzystać z chwili wolnego spędzonej na łonie natury. Mogą umówić się z przyjaciółmi, którzy również zabiorą swoje pociechy na spacer, lub nacieszyć się chwilą ciszy i zwyczajnie posiedzieć na ławce w cieniu drzew. Innymi słowy, na takim wyjściu może skorzystać każdy członek rodziny.

Z jakich materiałów budowane są elementy na placu zabaw?

Kwestia tego, z jakich materiałów powstają konstrukcje przeznaczone dla dzieci, jest szczególnie istotna. Do dwóch najczęściej spotykanych tworzyw niewątpliwie zaliczają się metal oraz drewno.

Oba z nich zapewniają atrakcjom trwałość i możliwość użytkowania przez długie lata. Niekiedy na wybór wpływać może samo miejsce, w którym powstać ma plac zabaw. W otoczeniu budynków i tzw. miejskiej dżungli częściej zobaczyć można metalowe elementy. Jednak w przypadku bardziej naturalnego środowiska, decyzja często pada właśnie na drewno, które znacznie lepiej wpasuje się w otoczenie. 

Drewniane place zabaw polecane dla najmłodszych

Drewno powszechnie uznawane jest za materiał wyjątkowo trwały oraz odporny na wszelkie uszkodzenia. Przy tym zaś jest on naturalny, a co za tym idzie znacznie przyjemniejszy w obcowaniu z ciałem niż np. zimny metal. 

Jak wspomniano wyżej drewniane konstrukcje idealnie wpasują się w okolice, takie jak chociażby:

  • parki,
  • małe miasteczka,
  • obrzeża miast.

Oczywiście kolorystyka nie musi ograniczać się wyłącznie do odcieni brązu. Przeciwne! Nic nie stoi na przeszkodzie, by puścić wodze fantazji i ozdobić park rozmaitymi kolorami.

O czym nie można zapomnieć podczas budowy placu zabaw?

Warto zwrócić uwagę na to, że drewno użyte do budowy wszelkich elementów musi charakteryzować się wysoką jakością, ponieważ tylko wtedy nie będzie ono pękać pod wpływem czasu, czy też nie narazi maluchów na niebezpieczeństwo wbitych drzazg.Podczas budowy solidnego placu zabaw, który ma cieszyć oko oraz stanowić miejsce spotkań dla całych rodzin, należy postawić na zaufanego i doświadczonego producenta. Jednym z nich z pewnością jest firma Avis, która na swojej stronie https://www.avisplacezabaw.pl/ oferuje szeroki wybór atrakcji idealnych do stworzenia wymarzonego placu zabaw dla dzieci.

Fot.: Андрей Гаврилюк/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Najważniejsze informacje o betonie architektonicznym
Najważniejsze informacje o betonie architektonicznym
Zobacz, jak wyjątkowy i funkcjonalny beton architektoniczny może dodac charakteru każdemu wnętrzu - od minimalistycznego do industrialnego.
Ciekawe tradycje świąteczne z różnych stron świata
Ciekawe tradycje świąteczne z różnych stron świata
Odkryj fascynujące i nieznane tradycje świąteczne z różnych części globu. Od egzotycznych obchodów do popularnych zwyczajów, ten przegląd ujawnia, jak różnorodne kultury świętują swoje święta.
Jak urządzić duży salon
Jak urządzić duży salon
Jeśli masz szczęście cieszyć się przestronnym salonem, szukasz inspiracji i chcesz znać obecne trendy urządzania salonu, w tym artykule możesz znaleźć inspirację i wskazówki jak przygotować się do tego zadania.
Ostatnie wpisy