Polecamy
Co zrobić ze słoika? 6 pomysłów
DIY

Co zrobić ze słoika? 6 pomysłów

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kupujesz często przetwory? Masz słoiki, których nie wykorzystałeś ponownie? Nie musisz ich wyrzucać! Podpowiadamy, co zrobić ze słoika i jak go kreatywnie zastosować!

Słoik w kuchni – kilka inspiracji

Słoik może pozostać w kuchni jako piękna ozdoba. Zobacz, jak go możesz wykorzystać.

Słoik na słodkości

Pierwszym pomysłem jest zrobienie słoika na słodkości. Wystarczy ozdobić go nawet tradycyjnym papierem (najlepiej, aby był on techniczny) i wyciąć wybrany kształt, aby było widać, co jest w środku.

Słoiki na przyprawy

Najprostszym zastosowaniem jest oczywiście przechowywanie przypraw. Słoiki możesz ustawić na blacie, powiesić albo umieścić w szufladzie.

Pojemniki na orzechy

Nie wiesz jak przechowywać orzechy? Teraz masz na to sposób! Wykorzystaj do tego słoiki, dbając o to, aby wyglądały estetycznie. W tym celu możesz np. wymienić wieczka na jednakowe albo opisać je specjalnymi markerami.

Inne dekoracje ze słoików

Słoik na drobiazgi

Guziki, klocki i inne drobiazgi także możesz przechowywać w słoikach. Jak je wyróżnić swoim wyglądem? Wystarczy, że pomalujesz wieczka na jeden kolor, korzystając z farby w sprayu. To nie wszystko. Jeśli masz ciekawe figurki, możesz je przyczepić do wieczka za pomocą kleju na gorąco, a następnie pomalować całość. Zobacz, jak to wygląda.

Słoiki na akcesoria kosmetyczne

W łazience także przydadzą się słoiki. W nich możesz umieścić płatki kosmetyczne, a nawet pędzle.

Lampiony DIY

Ze słoików można także przygotować oświetlenie DIY. Wcześniej wystarczy je ozdobić na zewnątrz np. sznurkiem jutowym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
OLED czy QLED – jaki telewizor wybrać i co to znaczy?
OLED czy QLED – jaki telewizor wybrać i co to znaczy?
Przed wizytą w sklepie ze sprzętem RTV warto więc nabyć przynajmniej podstawową wiedzę na temat dostępnego sprzętu. Na pewno należy wiedzieć, czym charakteryzuje się telewizor OLED i QLED.
Najczęściej powielane mity żywieniowe
Najczęściej powielane mity żywieniowe
Wiele słyszy się o zdrowym odżywianiu, jednak czy wszystko jest prawdą? Przedstawiamy Ci najczęściej powielane mity żywieniowe.
Jak wybrać i zamontować panele akustyczne?
Jak wybrać i zamontować panele akustyczne?
Chcesz profesjonalnie wyciszyć studio nagraniowe? A może pragniesz cieszyć się niezmąconym dźwiękiem w najwyższej jakości podczas seansu w domowej sali […]
Ostatnie wpisy