Polecamy
Jakie nieruchomości przemysłowe kupisz na licytacji komorniczej?
Kupuj mądrze

Jakie nieruchomości przemysłowe kupisz na licytacji komorniczej?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Wielu inwestorów właśnie na licytacjach komorniczych szuka nieruchomości do zakupu w okazyjnych cenach. Jednak nie tylko kwestie finansowe mają znaczenie – liczy się też możliwość trafienia na obiekt w atrakcyjnej lokalizacji, zagospodarowany i przystosowany do prowadzenia działalności. Przedsiębiorca, który nabędzie taki budynek, ma szansę szybciej rozpocząć rozwijanie biznesu, bez konieczności pokrywania kosztów, jakie pojawiają się, gdy kupuje na rynku pierwotnym lub decyduje się na budowę od podstaw. Sprawdź, jakie nieruchomości przemysłowe możesz kupić od komornika!

Dlaczego nieruchomości przemysłowe trafiają na licytacje?

Prowadząc biznes, niektóre firmy zaczynają napotykać trudności i borykać się z coraz większymi problemami finansowymi. W ostateczności dochodzi do zadłużenia, a majątek przedsiębiorstwa trafia do egzekucji komorniczej.  Zadaniem komornika jest sprzedaż przejętych dóbr i uzyskanie z nich pieniędzy na spłatę wierzycieli. Właśnie dlatego nieruchomości przemysłowe są wystawiane przeważnie za atrakcyjną cenę wywoławczą – oczywiście trzeba pamiętać, że ich ostateczny koszt jest uzależniony od przebiegu licytacji i liczby osób zainteresowanych zakupem.

Nieruchomości przemysłowe… czyli jakie? Oto najpopularniejsze okazje na licytacjach!

Wśród najczęściej pojawiających się nieruchomości przemysłowych – a więc przejętych od firm i przystosowanych do prowadzenia działalności – wymienia się:

  • obiekty magazynowo-produkcyjne,
  • kompleksy wypoczynkowe, hotele, pensjonaty, ośrodki rekreacyjne,
  • hale produkcyjne,
  • budynki biurowe i usługowe,
  • grunty orne z przeznaczeniem na prowadzenie działalności i z zabudowaniami gospodarczymi,
  • obiekty handlowe.

Czy warto kupować na licytacji komorniczej?

Z pewnością warto spróbować, jeśli poszukuje się nieruchomości do prowadzenia firmy. Obiekty przemysłowe mogą być co prawda przeznaczone do remontu, jednak niska cena wywoławcza daje szansę na zakup atrakcyjnym kosztem. Nie bez znaczenia jest też lokalizacja – wiele tych budynków znajduje się w konkurencyjnych lokacjach, które dają duże możliwości rozwoju działalności.

Zdjęcie: materiał Partnera.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak gotować bób?
Jak gotować bób?
Zastanawiasz się, jak prawidłowo przygotować bób, aby nie był zbyt miękki? Z nami dowiesz się, jak go ugotować, żeby w pełni wydobyć głębię jego smaku!
Jak przygotować podłoże pod taras?
Jak przygotować podłoże pod taras?
Marzysz o pięknym tarasie? Zobacz, co musisz zrobić zanim stanie on przed Twoim domem.
Jak wybrać idealny obraz na płótnie do sypialni – poradnik dla estetów
Jak wybrać idealny obraz na płótnie do sypialni – poradnik dla estetów
Rozważasz ozdobienie sypialni obrazem na płótnie, ale nie wiesz, jak wybrać idealny? Nasz przewodnik dla estetów pomoże Ci podjąć decyzję, uwzględniając stworzenie spójnej aranżacji i oddanie Twojego osobistego stylu.
Ostatnie wpisy