Polecamy
Jak zadbać o odpowiednie nagrzanie domu?
Porady domowe

Jak zadbać o odpowiednie nagrzanie domu?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Za oknem śnieg, termometry pokazują minusowe temperatury, oznacza to, że bez ogrzewania w domu już się nie obędzie. Niestety, przez wiele nie do końca świadomych lub przemyślanych decyzji, niektóre domy bardzo trudno jest nagrzać. Wiadomo, że ceny, zarówno prądu, jak i gazu oraz opału nie są zbyt atrakcyjne, dlatego metoda ogrzewania domu musi być efektywna. Oto kilka sposobów na to, by skutecznie ogrzać dom zimą. 

Dobrze wybierz źródło ciepła  

Podczas budowy domu zastanów się dobrze, z jakiego rodzaju ogrzewania planujesz korzystać. Przelicz dokładnie koszty, uwzględniając powierzchnię domu oraz skuteczność każdej metody. Jeśli masz dom piętrowy i na parterze znajduje się duży salon połączony z jadalnią lub kuchnią, świetnym pomysłem jest postawienie w centralnym punkcie pomieszczenia kominka.

Jego wielkość, moc oraz rodzaj opału, jaki można w nim stosować, musisz dopasować do powierzchni, jaką kominek ma ogrzewać. Dobrze jest zapytać o takie sprawy eksperta. Producent kominków Hitze oferuje szeroki asortyment produktów, dzięki czemu na pewno znajdziesz tam coś dla siebie. Kominek nie tylko ogrzewa dom, lecz także tworzy w nim niesamowity klimat. Ciepło, jakie do salonu wprowadza żywy ogień, jest niezwykłe i żadne dekoracje tego nie zastąpią.

Kominek może być gazowy, opalany drewnem, pelletem, brykietem torfowym, drzewnym lub węglowym. Wybierz najkorzystniejszą dla siebie i najbardziej przyjazną dla środowiska opcję. 

Postaraj się zminimalizować koszty ogrzewania  

By dom był zawsze dobrze nagrzany, koszty ogrzewania nie mogą być za wysokie. W przeciwnym wypadku, albo zmarzniesz, albo zbankrutujesz. Czy wiesz, że ogrzewanie domu za pomocą energii elektrycznej może być prawie darmowe? Jest to możliwe dzięki fotowoltaice. Zamontowanie paneli słonecznych na swojej posesji może zmniejszyć koszty prądu nawet o 90%.

Z tak niskimi rachunkami, czerpiąc energię prosto ze Słońca, możesz z powodzeniem ogrzewać dom na prąd tanio i skutecznie. Bez paneli fotowoltaicznych ta metoda dostarczania ciepła do budynków należy do jednej z najdroższych, jednak wykorzystywanie darmowej energii, jaką daje słońce, sprawia, że koszty drastycznie maleją. W ten sposób możesz zadbać o swój komfort termiczny, a także o stan swojego budżetu, bez konieczności wybierania. Więcej na temat paneli fotowoltaicznych oraz technologii, którą wykorzystują dowiesz się na stronie Internetowej https://mlsystem.pl/

Zadbaj o dobrą izolację termiczną  

Odpowiednie zabezpieczenie domu przed utratą ciepła potrafi znacząco podnieść skuteczność ogrzewania oraz zmniejszyć jego koszty. Niestety, jeśli budynek posiada złą izolację lub nieszczelne drzwi czy okna, ciepło szybko ucieka z pomieszczeń i trudno jest je nagrzać, kaloryfery muszą być włączone praktycznie cały czas, by nie zrobiło się zimno.

Odpowiedzią na ten problem jest ogrzewanie budynków Poznań. Dobrze dobrane materiały do ocieplenia domu są gwarancją skutecznego ogrzewania pomieszczeń w sezonie grzewczym. Dzięki ociepleniu dom zaczyna zachowywać się trochę tak, jak termos – utrzymuje temperaturę i przez długi czas nie przejmuje jej z otoczenia. W ten sposób dom nie wychładza się nawet w zimne noce, kiedy kaloryfery są lekko przykręcone. 

W sezonie grzewczym nie tylko mróz jest czynnikiem, który może wpłynąć źle na stan zdrowia. Kiedy kaloryfery są ciepłe, a okna często zamknięte, wilgotność powietrza w domach i mieszkaniach drastycznie spada, co sprzyja rozwojowi infekcji gardła i górnych dróg oddechowych. Podczas ogrzewania mieszkania zadbaj o odpowiednie nawilżenie powietrza, ustawiając na kaloryferach pojemniki z wodą lub mokre ręczniki.

Zdj. główne: Hayden Scott/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Płyty plexi i z poliwęglanu komorowego – doskonała alternatywa dla szkła i nie tylko
Płyty plexi i z poliwęglanu komorowego – doskonała alternatywa dla szkła i nie tylko
Poznaj materiały które mogą z powodzeniem zastąpić szkło i wykorzystaj je w dowolny sposób. Świetne właściwości płyt plexi i z poliwęglanu komorowego to doskonały wybór dla różnych branż oraz do użytku indywidualnego.
Jakie potrawy przygotować na Wielkanoc?
Jakie potrawy przygotować na Wielkanoc?
Wielkanoc już tuż, tuż. Przeczytaj o 10 najpopularniejszych potrawach na Wielkanoc.
Czy sushi jest zdrowe?
Czy sushi jest zdrowe?
Sushi w naszym kraju stało się niezwykle popularne. Uchodzi za jedzenie zdrowe, lekkostrawne i sprzyjające odchudzaniu. Czy tak jest naprawdę? W dzisiejszym artykule sprawdzimy, z czego składa się sushi i jak wpływa na zdrowie.
Ostatnie wpisy