Polecamy
Wróżby andrzejkowe – ciekawe pomysły na wieczór w domu
Porady domoweŚwięta i uroczystości

Wróżby andrzejkowe – ciekawe pomysły na wieczór w domu

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Andrzejki są idealną okazją do wspólnej zabawy. W wigilię imienin Andrzeja wiele osób wybiera się na imprezy, czy domówki. Jest to wieczór wypełniony wróżbami, magią oraz ogromną beztroską. By i nasza impreza była udana, warto zaczerpnąć kilka pomysłów na wróżby andrzejkowe. Nasi znajomi i bliscy na pewno będą zachwyceni tym pomysłem.

Najlepsze wróżby andrzejkowe

W Andrzejki najczęściej zabawa skupiona jest na zabawnych wróżbach. Tradycja andrzejkowa nie do końca jest nam znana. Wiele osób mówi o jej celtyckim lub starogermańskim pochodzeniu. Wszystkie zabawy andrzejkowe mają miłosny charakter. Dzięki wróżbom możemy dowiedzieć się, który z uczestników pozna swoją drugą połówkę lub wyjdzie za mąż. Jest to świetna okazja do spotkań ze znajomymi, pełnych zabawy i śmiechu.

Jedną z najpopularniejszych zabaw andrzejekowych jest lanie wosku przez dziurkę od klucza. Należy przygotować klucz z dużą dziurką (jeśli nie posiadasz odpowiedniego, możesz go wydrukować z Internetu), świecę oraz miskę z wodą. Roztopiony wosk lejemy przez dziurkę od klucza. Wosk zastyga w wodzie, a jego kształt stanowi dla nas wróżbę. Kształt kota zwiastuje dla nas zdradę, serce miłość, a motyl zmiany. Moneta będzie oznaczała przypływ gotówki. Można puścić nieco wodzy wyobraźni i samemu wymyślić znaczenie wróżby.

Pomysły na wróżby andrzejkowe

Wróżby można również losować z kubeczków. Pod kubkami chowamy różne przedmioty np. monetę, kluczyki do samochodu, czy zabawkowy samochodzik. Kubeczki mieszamy ze sobą w takiej kolejności, by nikt nie wiedział, co jest pod nimi. Następnie każdy wybiera odpowiedni kubek i sprawdza, jaki przedmiot wylosował. Można z ich pomocą wymyślać różne wróżby.

Bardzo lubianą zabawą andrzejkową jest wróżenie z butów. Buty gości ustawia się od jednego rogu pokoju aż do drzwi. Jeśli butów zabraknie, te z końca kolejki przekłada się na początek. Buty osoby, które pierwsze przekroczą próg, oznaczają, że wyjdzie ona za mąż lub ożeni się najszybciej.  

Ciekawą wróżbą jest rzut monetą. Myślimy o życzeniu, a następnie rzucamy monetą do miski ustawionej jak najdalej od nas. Jeśli trafimy, nasze życzenie zostanie spełnione.

Istnieje również wróżba, która pozwoli nam na poznanie imienia naszego przyszłego partnera lub partnerki. Należy na jednym kartoniku napisać swoje imię, a na pozostałych kartonikach imiona męskie – jeśli losuje kobieta lub  żeńskie – jeśli losuje mężczyzna. Kartoniki powinny być odwrócone, a kartka z naszym imieniem przebita szpilką. Losujemy kartonik, który chcemy przebić szpilką. 

Również popularną zabawą jest wróżenie z rozsypanej soli. Kształt powstały z rozsypanej przyprawy może przypominać nam jakiś symbol lub rzecz, na podstawie której wymyślamy naszą własną wróżbę. Można wróżyć również z kart. Każda z kart ma swoje znaczenie. 

Symbole używane podczas wróżb 

Podczas wróżb, takich jak wróżenie z wosku, używane są specjalne symbole, które mają oznaczać konkretne zdarzenia, jakie nam się przytrafią. Kot oznacza zdradę, anioł dobrą nowinę, serce oznacza nową miłość, a kształt monety przypływ gotówki. Kij lub laska oznaczają podróż, podobnie jak samochód, czy kluczyki do samochodu. Wiele osób dopisuje sobie różne znaczenia i symbole w trakcie wróżenia. Dzięki temu wróżby są znacznie ciekawsze.

Wróżby andrzejkowe można połączyć również z bardzo ciekawymi zabawami np. w losowanie drobnych upominków, czy też z karaoke. Impreza andrzejkowa najczęściej połączona jest z tańcami, zabawnymi przebraniami oraz jedzeniem ciasteczek z wróżbą.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Miski jednorazowe – jakie mają zalety?
Miski jednorazowe – jakie mają zalety?
Miski jednorazowe są coraz popularniejsze w dzisiejszych czasach. Znajdują swoje zastosowanie w różnych sytuacjach - od imprez i eventów, po catering i restauracje. W tym artykule omówimy zalety korzystania z misek jednorazowych.
Szamba betonowe – czy warto zainwestować?
Szamba betonowe – czy warto zainwestować?
Wartość inwestycji w szambo betonowe zależy od indywidualnych potrzeb i warunków.
Jak zrobić pastę z tuńczyka z jajkiem?
Jak zrobić pastę z tuńczyka z jajkiem?
Jeśli szukasz pomysłów na to, co przygotować na poranne śniadanie, zobacz wideo z przepisem pasty z tuńczyka z jajkiem!
Ostatnie wpisy