Polecamy
Czy hybryda niszczy paznokcie?
PielęgnacjaUroda i zdrowie

Czy hybryda niszczy paznokcie?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Paznokcie hybrydowe zapewniają swobodę i komfort, jednak czy są naprawdę bezpieczne dla naszej płytki? Jeśli chcesz poznać odpowiedź na to pytanie, koniecznie zajrzyj do artykułu. Opiszemy w nim również jak dbać o paznokcie, by były mocne oraz miały piękny kolor. 

Hybryda a płytka paznokciowa

Wiele kobiet unika lakierów hybrydowych w obawie, że zniszczą płytkę paznokcia. Jest to często powielany mit, ponieważ nie wszystkie stylistki potrafią odpowiednio nałożyć produkty, a niektóre zbyt mocno piłują paznokcie.

Dobrze wykonany manicure pozostawia na powierzchni płytki nieco primera. Jest on produktem, który ma za zadanie odtłuścić powierzchnię paznokcia, a także zwiększyć przyczepność lakieru. Zmienia pH, przez co produkt znacznie lepiej się trzyma i nie odpryskuje. Co ważne, aplikuje się go szczególnie w przypadku osób, u których jedynie żel lub akryl wytrzymują próbę czasu. Dzięki pozostawieniu cienkiej warstwy primera przy zdejmowaniu lakieru za pomocą pilniczka lub frezarki nie uszkodzimy właściwej płytki.

Bardzo ważny jest również wybór rekomendowanych i profesjonalnych produktów do stylizacji paznokci. Tańsze primery oraz lakiery hybrydowe mogą zawierać szkodliwe substancje powodujące uczulenie. Stąd też bierze się często powtarzany mit, że lakier hybrydowy szkodzi paznokciom. Aby być pewnym, że dany produkt nie jest niebezpieczny, koniecznie poczytajmy wcześniej o jego składzie. Rekomendowane firmy posiadają produkty o krótkim składzie, przebadane dermatologicznie. Dla osób o wrażliwej skórze oraz cienkiej płytce polecane są primery bezkwasowe, które mają nie tylko delikatniejszy zapach, ale również są łagodniejsze, dzięki czemu nie niszczą płytki paznokcia.

Istotne jest to, jak stylistka paznokci zdejmuje starą warstwę lakieru hybrydowego. Zalecane jest używanie specjalnego pilniczka o większej gradacji lub frezarki z dwoma rodzajami frezów. Warto się przyjrzeć, jak stylistka zdejmuje lakier hybrydowy i czy zbyt mocno nie naciska frezem na płytkę. 

Co może zaszkodzić paznokciom w trakcie wykonywania manicure’u hybrydowego?

Jeśli chcemy, by paznokcie były twarde i nie łamały się, bardzo ważna jest technika zdejmowania starego lakieru. Płytkę paznokci może uszkodzić np. zbyt długie trzymanie ich w mocno wysuszającym acetonie. To mniej pracochłonna, ale gorsza opcja pozbywania się wcześniejszej stylizacji. Profesjonalna stylistka używa specjalnego pilnika lub dwóch pilniczków papierowych o różnej gradacji albo frezarki. Stopniowe ściąganie lakieru sprawia, że płytka nie zostaje uszkodzona.

Płytkę może zniszczyć również zbyt częsta zmiana lakieru hybrydowego. Wizyta u kosmetyczki raz na 2–3 tygodnie w zupełności wystarczy. 

Jak zregenerować zniszczone paznokcie?

Możemy trafić na tańszą, ale niekoniecznie dobrą stylistkę paznokci, dlatego warto wiedzieć, jak zregenerować paznokcie po takiej wizycie.

Przede wszystkim należy:

  • wstrzymać się z kolejną stylizacją do momentu, aż płytka paznokci nie odrośnie;
  • nakładać codziennie naturalny olejek, np. rycynowy, w celu wzmocnienia i nawilżenia paznokci;
  • stosować kremy do rąk z odżywczymi składnikami, takimi jak krzem, cynk, witaminy A, B1, aby wzmocnić strukturę paznokci;
  • zadbać o odpowiednią dietę bogatą w minerały – pomocne będą ziarna słonecznika, rośliny strączkowe oraz suszone owoce. Nie zapominaj również o zbożach i jajkach, mających w sobie m.in. wapń;
  • zastosować odżywki z krzemem oraz cynkiem, które odbudowują paznokcie. Można również nieco je skrócić, by mogły odrosnąć do czasu kolejnej wizyty w salonie kosmetycznym. Ważne jest ich odpowiednie opiłowanie – zrób tak, by zwężały się dopiero za linią stresu (w miejscu, gdzie kończy się opuszek palca). Dzięki temu istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że paznokcie się ukruszą.

Jeśli samodzielnie wykonujesz manicure hybrydowy w domu, nie oszczędzaj na lakierach. Pamiętaj również, by ostrożnie ściągać paznokcie za pomocą frezarki. Jeśli nie do końca umiesz się nią posługiwać, sięgnij po lanolinę, która jest znacznie delikatniejsza dla płytki w porównaniu z wysuszającym acetonem.

Źródło zdjęcia: Designed by Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
TOP 5 najlepszych przepisów na… chipsy!
TOP 5 najlepszych przepisów na… chipsy!
Chcesz samodzielnie wykonać chipsy w domowych warunkach? To proste!
Jak czytać etykiety produktów spożywczych? Solidny poradnik!
Jak czytać etykiety produktów spożywczych? Solidny poradnik!
Etykiety są bezcennym źródłem informacji o produkcie. Decydują o tym, czy powinien znaleźć się w naszym koszyku. Czy umiesz je czytać?
Ubezpieczenie przedszkolaka – co obejmuje i jak je kupić?
Ubezpieczenie przedszkolaka – co obejmuje i jak je kupić?
Spośród dostępnych dodatkowych opcji przy wyborze polisy na życie, warto zwrócić uwagę na ubezpieczenie przedszkolaka.
Ostatnie wpisy