Polecamy
Black Friday 2020 – kiedy jest i na co uważać?
Kupuj mądrze

Black Friday 2020 – kiedy jest i na co uważać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przypadający w ostatni piątek listopada Black Friday to wielka gratka dla łowczyń i łowców promocji. Można w ten dzień i następujący po nim tydzień zaoszczędzić podczas zakupów nawet 50%. Jak będzie przebiegał w dobie koronawirusa? Na co należy uważać? 

Black Friday 2020 w czasie pandemii

Niestety, przypadający na 27 listopada Czarny Piątek w Polsce będzie się odbywał w cieniu pandemii koronawirusa. Zamknięcie sklepów w galeriach handlowych, częściowy lub całkowity lockdown może wpłynąć na ten dzień. Możliwe, że to zakupowe święto przeniesie się do internetu. Większość sklepów mających swoje oddziały w dużych galeriach handlowych ma przecież opcję sprzedaży wysyłkowej. Chodzi jedynie o to, aby przekonać klientów do tej nowoczesnej formy robienia zakupów. 

Na co uważać w Black Friday? Nie wszystkie ceny są niższe

Jednym z najbardziej kontrowersyjnych tematów przed Czarny Piątkiem jest zarzut co do tego, że ceny są obniżane w sposób sztuczny, same promocje zawierają zaś liczne haczyki. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta co roku notuje do 10% różnego rodzaju nieprawidłowości podczas Black Friday. Największym problemem jest nieprecyzyjna informacja co do tego, o ile taniej kupujemy podczas Czarnego Piątku. Rzadziej pojawiają się praktyki, gdy ceny specjalnie zawyża się na kilka tygodni przed dniem wyprzedaży, aby później móc je radykalnie obniżyć. Rzadkością są sytuacje, gdy niezgodnie z prawem zaznacza się, że zakup towaru w promocji powoduje ograniczenie prawa do jego reklamacji

Dobry praktyki w sklepach? Niekoniecznie w Czarny Piątek

Podczas Black Friday mamy najczęściej do czynienia z rezygnacją przez sklepy z tzw. ‘’dobrych praktyk’’. Jeśli zwykle nasz sklep daje 30 dni na  zwrot towaru pod warunkiem zachowania jego dobrego stanu, to w przypadku Czarnego Piątku takie zasady czasami nie obowiązują. Lepiej więc zapytajmy o to, czy zwykłe zasady dotyczące zwrotów działają również w tym dniu. Nie jest to jednak działanie niezgodne z prawem, dlatego warto wziąć to pod uwagę podczas zakupów.  

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
5 najważniejszych czynników do rozważenia przed zatrudnieniem firmy sprzątającej
5 najważniejszych czynników do rozważenia przed zatrudnieniem firmy sprzątającej
Zanim zdecydujesz się na firmę sprzątającą, zapoznaj się z tymi pięcioma kluczowymi czynnikami, które pomogą Ci dokonać właściwego wyboru.
Płyty plexi i z poliwęglanu komorowego – doskonała alternatywa dla szkła i nie tylko
Płyty plexi i z poliwęglanu komorowego – doskonała alternatywa dla szkła i nie tylko
Poznaj materiały które mogą z powodzeniem zastąpić szkło i wykorzystaj je w dowolny sposób. Świetne właściwości płyt plexi i z poliwęglanu komorowego to doskonały wybór dla różnych branż oraz do użytku indywidualnego.
Zawór elektromagnetyczny do wody – jakie ma zalety?
Zawór elektromagnetyczny do wody – jakie ma zalety?
Zawór elektromagnetyczny burkert 6213 to urządzenie, które znajduje szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach, w tym także w instalacjach wodociągowych. Dzięki swoim zaletom, takim jak szybkość reakcji, precyzja i niezawodność, stał się on coraz popularniejszym rozwiązaniem w systemach sterowania wodą.
Ostatnie wpisy