Polecamy
Czym kierować się przy doborze pomadki?
Uroda i zdrowie

Czym kierować się przy doborze pomadki?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Pomadka to kosmetyk to makijażu ust, który nie tylko nadaje im oczekiwany kolor, czy podkreśla, ale może również pielęgnować i nawilżać. Czym zatem kierować się przy doborze pomadki? Jak wybrać jej kolor? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Czym kierować się przy wyborze pomadki?

Wybierając pomadkę warto wziąć pod uwagę przede wszystkim cel, który ma przynieść jej stosowanie. Pomadka może bowiem być używana nie tylko po to, by optycznie powiększyć usta, czy nadać im odpowiedni kolor, ale również odżywić i nawilżyć skórę. Istotny w tym przypadku jest także kształt i wielkość usta, ponieważ gdy są one stosunkowo niewielkie najlepiej sprawdzają się kosmetyki nabłyszczające. Ich aplikacja pozwala bowiem podkreślić usta oraz sprawić, że będą pełne blasku. Matowa pomadka jest natomiast idealnym rozwiązaniem dla kobiet o dużych i pełnych ustach. Jej precyzyjne nałożenie nie tylko uwydatni wargi, ale również podkreśli je intensywnością barwy. Czym jeszcze kierować się przy wyborze pomadki? Przede wszystkim jej jakością, ponieważ przekłada się ona czas, w jakim kosmetyk utrzyma się na ustach. Istotny jest oczywiście także skład pomadki, co wynika z faktu, że powinna ona zawierać nie tylko pigment, ale również składniki odżywcze i substancje nawilżające usta.

Jak dobrać kolor pomadki?

O ile wybór pomiędzy błyszczącą, a matową pomadką powinien być uzależniony od kształtu i wielkości ust, to jej kolor należy dopasować do własnego typu urody. W efekcie kobiety o ciepłym typie urody powinny postawić na pomadki w odcieniu pomarańczowym, brzoskwiniowym, brązowym i ciepłym czerwony. Posiadaczki chłodnego typu urody zdecydowanie lepiej będą wyglądały w różowej pomadce, a kobiety o neutralnym typie urody mogą stosować pomadki w każdym kolorze. Dowolność w tym zakresie pozwala stosować kosmetyki w różnych odcieniach i za każdym razem wyglądać świetnie.

Jak nakładać pomadkę na usta?

Pięknie pomalowane usta to efekt nie tylko odpowiedniego doboru pomadki, ale również prawidłowego nałożenia kosmetyku. W tym miejscy warto zatem wspomnieć, że dostępne są dwa podstawowe rodzaje pomadek, czyli kosmetyki w płynie oraz w sztyfcie. Pierwsze aplikuje się na usta przy użyciu specjalnego pędzelka, a niewątpliwą zaletą jest fakt, że mogą one utrzymywać się na ustach nawet przez kilkanaście godzin. Pomadki w sztyfcie nakłada się natomiast bezpośrednio na usta, a kosmetyki tego typu nie tylko nadają im piękny kolor, ale również nawilżają i odżywiają.

Jak prawidłowo nałożyć pomadkę na usta? Niezależnie od tego, czy będzie to kosmetyk w płynie, czy w sztyfcie najpierw należy użyć specjalnej kredki, by stworzyć widoczny kontur ust i nadać im oczekiwany kształt. Dopiero potem należy dokładnie nakładać pomadkę, uważając jednocześnie, by nie wychodzić poza wykonany wcześniej kontur. W efekcie usta zostaną nie tylko optycznie powiększone, ale zyskają również piękny kolor.

Podsumowując należy stwierdzić, że dobór pomadki do ust powinien uwzględniać potrzeby danej kobiety oraz typ jej urody. W efekcie kosmetyk nie tylko spełni swoją rolę, ale sprawi również, że usta będą wyglądały olśniewająco.

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać odpowiednie elektrody do badania EKG?
Jak wybrać odpowiednie elektrody do badania EKG?
Artykuł, który pomaga zrozumieć, jakie cechy elektrod EKG są najważniejsze i jak wybrać te najodpowiedniejsze dla uzyskania precyzyjnych wyników.
Jak zadbać o odpowiednie nagrzanie domu?
Jak zadbać o odpowiednie nagrzanie domu?
Chcesz skutecznie i tanio ogrzać swój dom? Zobacz, jakie są na to najlepsze sposoby!
Jak prać puchową kurtkę?
Jak prać puchową kurtkę?
Kurtka puchowa to must have na zimę. O puch trzeba dbać, aby zachował swoje właściwości termoizolacyjne. Nie wiesz jak to zrobić? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!
Ostatnie wpisy