Polecamy
Ubezpieczenie wynajmowanego mieszkania – dlaczego warto?
Kupuj mądrze

Ubezpieczenie wynajmowanego mieszkania – dlaczego warto?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Planujesz udostępnić swoje mieszkanie lokatorom? To dobry sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy. Jednak warto pomyśleć nie tylko o spodziewanych zyskach, ale także o tym, jak ograniczyć ewentualne straty. Wypadki się zdarzają, dlatego rozsądnie jest się zabezpieczyć przed ich skutkami. Najlepszym rozwiązaniem jest zatem ubezpieczenie wynajmowanego mieszkania.

Ryzyka w wynajmowanym mieszkaniu

Szkody takie jak zalanie, pożar czy uderzenie pioruna mogą zdarzyć się w każdym mieszkaniu, niezależnie od tego, czy znajduje się ono pod opieką właściciela, czy zostało udostępnione osobom trzecim. Już sam ten argument przemawia za słusznością wykupienia ubezpieczenia. 

Nawet jeśli Ty skrupulatnie dbasz o stan instalacji, czy jesteś pewien, że to samo robi Twój sąsiad? Dlatego właśnie warto pomyśleć o polisie ubezpieczeniowej, która zapewni Ci wypłatę rekompensaty w przypadku wystąpienia szkody.

Jest to tym bardziej wskazane, jeśli planujesz udostępnienie mieszkania pod wynajem. Nawet jeśli Twoi lokatorzy są osobami godnymi zaufania, nie masz przecież pewności, czy na pewno są na miejscu i czy w porę zareagują na wybuch pożaru, czy zalanie, a takie wypadki nie należą do rzadkości. 

Wykupując polisę, która chroni Cię w przypadku:

  • pożaru, 
  • zalania, 
  • wybuchu, 
  • uderzenia pioruna, 
  • skutków ulewnego deszczu,

zyskujesz pewność, że nawet w przypadku niespodziewanych zdarzeń, nie będziesz musiał ponosić wysokich kosztów usunięcia szkód. Pełny opis tego, od czego można i powinno się ubezpieczyć, znajdziesz na stronie https://rankomat.pl/nieruchomosci/ubezpieczenie-wynajmowanego-mieszkania-dlaczego-warto. Warto sprawdzić dostępne możliwości i wybrać polisę, która najlepiej wpisuje się w konkretne potrzeby. 

Od czego można ubezpieczyć wynajmowane mieszkanie?

Ryzyka w wynajmowanym mieszkaniu są związane nie tylko z wymienionymi powyżej szkodami spowodowanymi działaniem sił natury. Jeśli powierzasz mieszkanie lokatorom, warto zabezpieczyć się także przed ich niepożądanym zachowaniem. Mowa tutaj o takich sytuacjach, jak:

  • dewastacja mienia,
  • wandalizm,
  • stłuczenie przedmiotów szklanych.

Od takich szkód także można się ubezpieczyć, a warto o tym pomyśleć szczególnie wtedy, kiedy oddajesz do dyspozycji mieszkanie w wysokim standardzie, na przykład tuż po remoncie. Nie zawsze można mieć pewność, że najemcy będą dbali o lokal we właściwy sposób, dlatego takie zabezpieczenie może okazać się bardzo przydatne. 

Ile kosztuje ubezpieczenie wynajmowanego mieszkania?

Ceny polis obejmujących zabezpieczenie wynajmowanych mieszkań są różne, a ich ceny wynikają przede wszystkim z zakresu ochrony. Warto zatem zastanowić się, które kwestie są dla Ciebie najistotniejsze i na tej podstawie wybrać ofertę konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego.

Jeśli nie wiesz, od czego zacząć, wejdź na stronę https://rankomat.pl/ubezpieczenie-mieszkania-i-domu/kalkulator, na której znajdziesz wygodny kalkulator ubezpieczeń. Podając podstawowe parametry, otrzymasz wycenę poszczególnych usług. Możesz wybrać pakiet, który zawiera wszystkie interesujące Cię opcje, na przykład OC wynajmującego czy OC od zalania osób trzecich. 

Zdjęcie główne: Anastasia Shuraeva/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak uszyć torbę na zakupy?
Jak uszyć torbę na zakupy?
Chcesz uszyć torbę na zakupy? To wcale nie jest trudne. Sprawdź, jak to zrobić krok po kroku!
Jak wybrać odpowiedni odkurzacz?
Jak wybrać odpowiedni odkurzacz?
Zapoznaj się z artykułem i dowiedz się na co zwrócić uwagę wybierając odkurzacze i na jakich technologiach się skupić.
Jak zaplanować zakup wyposażenia do kuchni?
Jak zaplanować zakup wyposażenia do kuchni?
Przed Tobą zakupy do nowej kuchni? Podpowiadamy, czym kierować się przy ich planowaniu
Ostatnie wpisy