Polecamy
Biżuteria ze stali chirurgicznej – czy warto ją kupić?
Kupuj mądrze

Biżuteria ze stali chirurgicznej – czy warto ją kupić?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Biżuterii ze stali chirurgicznej jest bardzo dużo. Znaleźć można dowolne ozdoby wykonane właśnie z tego materiału. Z tego rodzaju stali wykonywane są także narzędzia chirurgiczne. Często stosuje się go również przy piercingu oraz tatuowaniu. Jak w praktyce sprawdzają się tego typu ozdoby?

Kilka słów o stali chirurgicznej

Metal ten zalecany jest przy przekłuwaniu uszu, gdy materiał ma stały kontakt ze skórą, a nawet z otwartą raną. Jego bardzo ważną właściwością jest to, że nie wywołuje reakcji alergicznych. Sprawdzi się u każdego, bez ryzyka powikłań, które mogą wystąpić w przypadku innych surowców. Również igły w maszynkach do wykonywania tatuażu robione są właśnie z tego metalu.

Z czasem stal chirurgiczna weszła w obieg codzienny. Coraz więcej firm wybiera właśnie ten materiał i tworzy z niego przeróżną biżuterię. Co odpowiada za jej popularność?

Po pierwsze uniwersalność – każdy może nosić dodatki wykonane ze stali chirurgicznej. A po drugie ich cena, która jest zdecydowanie niższa niż odpowiedników ze złota czy srebra. Ważne są również wytrzymałość i wygląd, ale tutaj również nie ma się czego wstydzić.

Złoto, srebro czy stal chirurgiczna?

Spokojnie można stwierdzić, że stal chirurgiczna góruje nad wyrobami ze złota i srebra. Jest wyjątkowo odporna na korozję, co wpływa na to, że nie będzie zmieniała swojego koloru – tak jak to się dzieje w przypadku srebra, które z biegiem czasu czarnieje. Biżuterię wykonaną ze stali chirurgicznej trudno uszkodzić. Wyglądem również nie odbiega od złota ani srebra. Występuje we wszystkich możliwych kolorach i wzorach. Warto jednak pamiętać, że materiał ten musi pochodzić z zaufanego źródła. Takie wiarygodne miejsce pozwoli nam uniknąć zakupu nieprzetestowanej biżuterii, która może uczulać i nie spełniać odpowiednich standardów.

Wygląd biżuterii ze stali nierdzewnej

Na rynku znaleźć można biżuterię ze stali chirurgicznej przypominającej srebro i złoto. Dodatki te mają identyczny odcień co szlachetna biżuteria. Powoduje to, że bardzo trudno ocenić niewprawnym okiem, czy biżuteria wykonana jest z prawdziwego złota, czy ze stali chirurgicznej w tym kolorze.

W przeróżnych sklepach dostać można ozdoby o różnym wykończeniu, z przeznaczeniem zarówno dla osób dorosłych, jak i dzieci.

Rodzaje biżuterii

W sklepach internetowych i stacjonarnych znaleźć można kolczyki, bransoletki, naszyjniki i pierścionki wykonane ze stali chirurgicznej. Dostępne są w zasadzie wszystkie najmodniejsze wzory i odcienie. Ważne, aby sprawdzać pochodzenie i wiarygodność produktów.

Stal chirurgiczna jest doskonałym rozwiązaniem dla alergików. Dla niektórych osób jest jedyną możliwością – materiał ten nie powoduje ropienia uszu i nie barwi skóry. Ponadto jest tańszy, trwalszy i nie rdzewieje. Jest doskonałą alternatywą dla biżuterii z drogich surowców. Pięknie się prezentuje i bardzo trudno odróżnić ją od złotych i srebrnych odpowiedników.

Zdj. główne: Alex Chambers/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dobrze dobrać meble do pokoju z akwarium – praktyczne porady i inspiracje
Jak dobrze dobrać meble do pokoju z akwarium – praktyczne porady i inspiracje
Podkreśl wyjątkowość swojego wnętrza z akwarium poprzez dobranie idealnych mebli. Praktyczne porady i kreatywne inspiracje, które pomogą Ci tworzyć harmonijny design.
Jak zlokalizować wyciek wody w ścianie? – Poznaj metody wykrywania wycieków wody w domu i w mieszkaniu.
Jak zlokalizować wyciek wody w ścianie? – Poznaj metody wykrywania wycieków wody w domu i w mieszkaniu.
W tym artykule dowiesz się jakie objawy mogą wskazywać na wyciek wody oraz jakie są metody ich wykrywania.
Czy odświeżacze powietrza są szkodliwe?
Czy odświeżacze powietrza są szkodliwe?
Często zdarza Ci się korzystać z odświeżaczy powietrza, ale nie wiesz, czy są bezpieczne dla zdrowia? Sprawdź to z nami!
Ostatnie wpisy