Polecamy
Jakie funkcje powinien mieć nowoczesny ekspres do kawy?
Kupuj mądrze

Jakie funkcje powinien mieć nowoczesny ekspres do kawy?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Ekspres do kawy, niegdyś uważany za dobro luksusowe, dziś coraz częściej znajduje się w polskich kuchniach. Miłość do kawy i chęć picia jej w ulubionej formie sprawia, że wciąż poszukujemy idealnych urządzeń przygotowujących dla nas ten aromatyczny napój. Jeśli więc czeka Cię kupno ekspresu, koniecznie dowiedz się, na co powinieneś zwrócić szczególną uwagę?

Jakie są rodzaje ekspresów?

Na rynku istnieje wiele firm produkujących ekspresy do kawy i wiele modeli tych urządzeń w każdej z nich. Ceny wahają się w zależności od jakości użytych do produkcji materiałów, rodzaju ekspresu oraz jego funkcji. Żeby jak najlepiej przygotować się na zakup, warto przede wszystkim podjąć decyzję dotyczącą rodzaju ekspresu, który chciałbyś zobaczyć w swojej kuchni. Co masz do wyboru? Przede wszystkim ekspres ciśnieniowy kolbowy i ekspres ciśnieniowy automatyczny. W obu tego typu urządzeniach kawa będzie parzona pod bardzo wysokim ciśnieniem, uzyskiwanym dzięki gorącej wodzie. Różnica polega zasadniczo na ilości pracy, którą Ty musisz włożyć w ten proces – w przypadku ekspresu kolbowego sam będziesz obsługiwał dźwignię, a przy ekspresie automatycznym tylko klikniesz odpowiedni guzik.

Inny ekspres do kawy jura – sklep proficafe.pl to typ kapsułkowy. Zamiast kawy mielonej, będziesz w nim umieszczał specjalnie przygotowane kapsułki, które mogą zawierać nie tylko napój, ale również dodatki, takie jak mleko czy cukier. Tego typu ekspresy nie wychodzą z mody, zwłaszcza, że są niezwykle proste w obsłudze. Jeszcze innym rodzajem będzie ekspres przelewowy, czyli taki, w którym kawa zalewana jest gorącą wodę bez dodatkowego ciśnienia i filtrowana przed przelaniem do kubka. Ogromną zaletą tego typu urządzeń jest duża ilość kawy możliwa do przygotowania na raz – często nawet do dwóch litrów.

Jakie cechy ekspresu wziąć pod uwagę?

Ekspres do kawy ma służyć… Do parzenia kawy, jak sama nazwa wskazuje. Bardzo istotną cechą takiego urządzenia jest więc możliwość użycia takiej kawy do ekspresu – sklep proficafe, która będzie w 100% odpowiadać Twoim kubkom smakowym. Smakuje Ci kawa z ekspresu kapsułkowego? Zdecyduj się na niego. Wolisz krótko parzoną kawę mieloną? Idealny dla Ciebie będzie ekspres ciśnieniowy. A może preferujesz dłużej parzony napar? W Twojej kuchni doskonale sprawdzi się ekspres przelewowy.

Na co jeszcze zwrócić uwagę? Dobry ekspres do kawy saeco lirika – sklep proficafe.pl charakteryzuje się odpowiednią mocą, optymalną do Twoich potrzeb szybkością i pojemnością (bardzo często zależną od tego, ilu domowników pije kawę) oraz energooszczędnością. Co jeszcze może okazać się istotne? W przypadku ekspresów ciśnieniowych z pewnością ciśnienie, jakie mogą wytworzyć i utrzymać podczas procesu przygotowywania kawy. Z kolei jeśli chodzi o ekspresy przelewowe, kluczowy może okazać się rodzaj filtra. Dodatkowym atutem tych dwóch rodzajów urządzeń będzie również obecność wbudowanego młynka do ziaren kawy.

Zdjęcie główne: pexels.com/Ketut Subiyanto

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy folia grzewcza jest oszczędna? Jak zoptymalizować koszty ogrzewania?
Czy folia grzewcza jest oszczędna? Jak zoptymalizować koszty ogrzewania?
Bierzemy zatem pod lupę matę i folię grzewczą, sprawdzając, czy są to rozwiązania opłacalne.
Jak zakupić odpowiednie drzwi stalowe do swojego domu – praktyczne porady
Jak zakupić odpowiednie drzwi stalowe do swojego domu – praktyczne porady
Zastanawiasz się jakie drzwi stalowe będą najlepsze do twojego domu? Przeczytaj nasz praktyczny poradnik, by dowiedzieć się więcej o wyborze idealnych drzwi stalowych.
Jak zapakować rzeczy przy wyprowadzce?
Jak zapakować rzeczy przy wyprowadzce?
Wkrótce się przeprowadzasz? Podpowiadamy, co zrobić, żeby pakowanie stało się prostsze.
Ostatnie wpisy