Polecamy
3 ćwiczenia oddechowe, które warto robić codziennie!
ProfilaktykaUroda i zdrowie

3 ćwiczenia oddechowe, które warto robić codziennie!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

O sile oddechu często przekonujemy się niestety dopiero w momencie, kiedy go nam zabraknie. Oto 3 proste ćwiczenia oddechowe, które poprawią Twoje samopoczucie i wydolność oddechową.

Proste i przyjemne!

Pierwsze ćwiczenie jest naprawdę proste. Możesz je wykonać zarówno w pozycji siedzącej, jak i leżącej. Połóż ręce na brzuch w okolicach przepony i weź głęboki wdech nosem, wstrzymaj powietrze przez 3 sekundy i wypuść je powoli ustami, jakbyś zdmuchiwał świeczkę. Wykonaj ćwiczenie w 2 seriach po 15 powtórzeń.

W pozycji siedzącej

Usiądź wygodnie na krześle bądź łóżku. Wyprostuj plecy i nie garb się. Złącz nogi. Podnieś nad głowę wyprostowane ręce wraz z wdechem ustami. Zatrzymaj je w górze na ok. 2 sekundy i opuść powoli swobodnie wydychając powietrze ustami. Ćwiczenie powtórz 10 razy.

Photo by Mikhail Nilov from Pexels.com

Z książką

Do kolejnego ćwiczenia będziesz potrzebować znacznych rozmiarów książkę (najlepiej słownik bądź encyklopedię). Połóż się na plecach. Ugnij nogi w kolanach. Książkę umieść na swojej przeponie, poniżej mostka. Weź głęboki wdech nosem w taki sposób, aby książka się uniosła, następnie wypuść powietrze ustami. Wykonaj 2 serie po 6 powtórzeń.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wybór odpowiedniego systemu kominowego – klucz do efektywnego działania komina
Wybór odpowiedniego systemu kominowego – klucz do efektywnego działania komina
W tym artykule przyjrzymy się różnym aspektom związanym z wyborem odpowiedniego systemu kominowego i dlaczego jest to tak ważne.
Gdzie wykorzystywane są mapy geodezyjne?
Gdzie wykorzystywane są mapy geodezyjne?
Mapy geodezyjne to narzędzie nieocenione dla wielu dziedzin życia, w tym dla budownictwa, urbanistyki, ochrony środowiska, geologii, turystyki czy rolnictwa. Szczegóły znajdziesz także na http://geodraw.pl/oferta/pomiary-sytuacyjno-wysokosciowe/mapy-geodezyjne-rzeszow/.
Jak zrobić popcorn w mikrofali?
Jak zrobić popcorn w mikrofali?
Lubisz popcorn? Możesz go przygotować samodzielnie! W naszym artykule przedstawiamy jak w szybki i łatwy sposób przyrządzić zdrowy popcorn.
Ostatnie wpisy