Polecamy
3 ćwiczenia oddechowe, które warto robić codziennie!
ProfilaktykaUroda i zdrowie

3 ćwiczenia oddechowe, które warto robić codziennie!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

O sile oddechu często przekonujemy się niestety dopiero w momencie, kiedy go nam zabraknie. Oto 3 proste ćwiczenia oddechowe, które poprawią Twoje samopoczucie i wydolność oddechową.

Proste i przyjemne!

Pierwsze ćwiczenie jest naprawdę proste. Możesz je wykonać zarówno w pozycji siedzącej, jak i leżącej. Połóż ręce na brzuch w okolicach przepony i weź głęboki wdech nosem, wstrzymaj powietrze przez 3 sekundy i wypuść je powoli ustami, jakbyś zdmuchiwał świeczkę. Wykonaj ćwiczenie w 2 seriach po 15 powtórzeń.

W pozycji siedzącej

Usiądź wygodnie na krześle bądź łóżku. Wyprostuj plecy i nie garb się. Złącz nogi. Podnieś nad głowę wyprostowane ręce wraz z wdechem ustami. Zatrzymaj je w górze na ok. 2 sekundy i opuść powoli swobodnie wydychając powietrze ustami. Ćwiczenie powtórz 10 razy.

Photo by Mikhail Nilov from Pexels.com

Z książką

Do kolejnego ćwiczenia będziesz potrzebować znacznych rozmiarów książkę (najlepiej słownik bądź encyklopedię). Połóż się na plecach. Ugnij nogi w kolanach. Książkę umieść na swojej przeponie, poniżej mostka. Weź głęboki wdech nosem w taki sposób, aby książka się uniosła, następnie wypuść powietrze ustami. Wykonaj 2 serie po 6 powtórzeń.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mrożona herbata miętowa – domowy przepis
Mrożona herbata miętowa – domowy przepis
Wakacyjne upały potrafią dać się we znaki. Zastanawiasz się co Cię nawodni, a dodatkowo będzie smakować całej rodzinie? Polecamy mrożoną herbatę miętową!
Czym usunąć wosk z dywanu?
Czym usunąć wosk z dywanu?
Przewrócona świeczka na dywanie? Pozostał ślad? Zobacz jak usunąć wosk z dywanu domowymi sposobami.
Czy warto inwestować w fotelik samochodowy dla psa?
Czy warto inwestować w fotelik samochodowy dla psa?
Dowiedz się, dlaczego fotelik samochodowy dla psa to kluczowy element podróży. Odkryj zalety inwestycji w bezpieczeństwo i komfort swojego czworonożnego przyjaciela.
Ostatnie wpisy