Polecamy
Jak zapakować rzeczy przy wyprowadzce?
Porady domowe

Jak zapakować rzeczy przy wyprowadzce?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Przeprowadzka wiąże się zwykle z wieloma formalnościami, dlatego warto zadbać o to, żeby pakowanie rzeczy odbyło się bez przeszkód. Przeczytaj, jakie wskazówki warto wziąć pod uwagę przy pakowaniu. 

Pozbądź się niepotrzebnych rzeczy przed przeprowadzką 

Zmiana miejsca zamieszkania to świetna okazja, żeby przyjrzeć się swojemu stylowi życia i zgromadzonym przez lata przedmiotom. Sprzedaj lub oddaj na cele dobroczynne rzeczy, które już Ci nie służą i raczej nie przydadzą się w przyszłości. Przed przeprowadzką warto również przejrzeć nagromadzone dokumenty i paragony, sprawdzić zawartość garderoby oraz skontrolować daty ważności leków i żywności. 

Przygotuj kartony z wygodnymi uchwytami do noszenia

Przy przeprowadzce łatwo poczuć się przytłoczonym ilością rzeczy do spakowania i formalności do załatwienia. Przede wszystkim warto zaplanować przeprowadzkę ze sporym wyprzedzeniem, a także poprosić o pomoc bliskich. Do pakowania rzeczy przydadzą się przeznaczone do tego kartony z solidnym dnem i wygodnymi uchwytami do noszenia. Warto poprosić także przyjaciół, aby nie wyrzucali kartonów czy pudeł, które mogłyby zostać wykorzystane przy przeprowadzce. Ubrania, buty i tekstylia łatwo można przenieść w walizce podróżnej. 

Podziel przedmioty na kategorie 

Dobra organizacja rzeczy ułatwia proces pakowania. Należy pamiętać o tym, żeby nie przeładować kartonów, co mogłoby skutkować uszkodzeniem dna. Pamiętaj o tym, żeby za pomocą ubrań, ręczników lub folii bąbelkowej zabezpieczyć delikatną porcelanę, szkło czy inne cenne przedmioty przed zniszczeniem. Jeśli chcesz zabezpieczyć meble do transportu, to w tym celu niezawodna jest zawsze folia stretch, która pomaga ochronić przedmioty przed zarysowaniami i uszkodzeniami mechanicznymi w czasie transportu.

Podpisz wszystkie kartony

Warto zadbać o to, żeby przenosiny odbyły się bez przeszkód i w możliwie jak najkrótszym czasie. Żeby ułatwić sobie późniejsze rozpakowywanie, dobrą praktyką jest podpisanie kartonów. Pomoże Ci to odnaleźć najpotrzebniejsze rzeczy po przeprowadzce na nowe miejsce. Jeśli obawiasz się przenoszenia ciężko gabarytowych sprzętów i mebli, a także potrzebujesz pomocy przy ich demontażu, to warto sprawdzić ofertę, jaką mają przeprowadzki Poznań. Profesjonalna firma może również posprzątać mieszkanie, które opuszczasz czy pomóc Ci z rozpakowaniem kartonów.

Fot.: Michal Balog/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Rodzaje farb do ścian – przygotowania do malowania!
Rodzaje farb do ścian – przygotowania do malowania!
Chcesz wiedzieć, jakie rodzaje farb dostępne są na rynku? Zapoznaj się z naszym poradnikiem i dowiedz się wszystkiego na ten temat.
15 zastosowań środka WD
15 zastosowań środka WD
WD-40 jest bardzo ważnym elementem wyposażenia każdej skrzynki z narzędziami wielu mężczyzn.
Pożywne śniadanie – czyli jak zdrowo rozpocząć dzień?
Pożywne śniadanie – czyli jak zdrowo rozpocząć dzień?
W tym artykule przyjrzymy się, jak skomponować zdrowe i pożywne śniadanie, które zapewni nam najlepszy start w dzień.
Ostatnie wpisy