Polecamy
W jakie meble wyposażyć magazyn?
Porady domoweUrządzanie

W jakie meble wyposażyć magazyn?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Porządek i dobra organizacja pracy w magazynie to podstawa do tego, by mógł on sprawnie działać. Funkcjonowanie przedsiębiorstwa jest w dużej mierze uzależnione od tego, jakie rozwiązania są w nim stosowane. Meble magazynowe są podstawowym elementem wyposażenia każdej hali. Ich różne rodzaje przeznaczone są do różnorodnych zastosowań i przechowywania innych rzeczy. Przekonaj się, w jakie meble warto zaopatrzyć magazyn.   

Regały półkowe  

Najbardziej podstawowy i uniwersalny rodzaj regałów, z którego korzysta większość magazynów, to regał półkowy. Jest to opcja tania, a przy okazji doskonale spełnia swoje zadanie. Dzięki przemyślanemu projektowi, półki są stabilne, pojemne i w bezpieczny sposób przechowują towar w magazynie. Takie regały można spotkać nie tylko w wielkopowierzchniowych halach magazynowych, lecz także w małych składach towaru przy sklepach. Dzięki szerokim, przewiewnej konstrukcji nie niszczeje od wilgoci, co jest bardzo ważne przy przechowywaniu jakichkolwiek produktów, od żywności, po elektronikę. 

Regały push-back i przepływowe

Innym rodzajem regałów, które warto zastosować w magazynie są regały typu push-back oraz przepływowe. Oba te meble wyglądają i działają bardzo podobnie. Pozwalają na jak największą optymalizację ułożenia towarów na półkach, dzięki czemu można lepiej wykorzystać przestrzeń i zaoszczędzić cenne miejsce.  Fantastycznie sprawdzają się przy załadunku i rozładunku towaru, ponieważ ułożone na nich produkty są łatwo dostępne. Ten typ regałów sprawdza się najlepiej w magazynach wielkopowierzchniowych. Świetnie nadaje się na przykład do przechowywania ciężkich towarów o dużych gabarytach. 

Regały paletowe   

W dużym magazynie absolutnie nie może zabraknąć też regałów paletowych. Ten rodzaj mebli magazynowych jest zdecydowanie najwygodniejszy, jeśli chodzi o sięganie i wyjmowanie towaru z rzędów. Paletowe regały są zaprojektowane w taki sposób, że towar zawsze znajduje się w zasięgu wideł wózka czy wysięgnika. Dzięki temu pozwalają na jak najbardziej ekonomiczne wykorzystanie przestrzeni. Sprawdzają się przede wszystkim do przechowywania dużych objętości towarów o niewielkiej rotacji. W ofercie producenta HHL Regały, znajdziesz szeroki wybór mebli magazynowych i warsztatowych, w tym właśnie modele regałów paletowych.  

Dobrze przemyślane wyposażenie magazynu bardzo ułatwia pracę i organizację towaru. Dzięki umeblowaniu magazynu w dopasowany do jego potrzeb sposób, możesz znacząco usprawnić wiele procesów i sprawić, że przedsiębiorstwo będzie o wiele bardziej efektywne. 

Fot.: Tiger Lily/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Nieruchomości na aukcji komorniczej – jakie i kiedy?
Nieruchomości na aukcji komorniczej – jakie i kiedy?
Aukcje komornicze dotyczą wielu rzeczy. Mogą to być samochody, biżuteria czy dzieła sztuki, które należały do dłużnika.
Jak wybrać idealny obrus do swojego wnętrza – porady i triki
Jak wybrać idealny obrus do swojego wnętrza – porady i triki
Szukasz idealnego obrusa do swojego wnętrza? Odkryj nasze praktyczne porady i zniewalające triki, które pomogą Ci podjąć najlepszy wybór. Wyróżnij swoje wnętrze dzięki dobrze dobranemu obrusowi.
Jaka lampa do sypialni?
Jaka lampa do sypialni?
Na co zwrócić uwagę i jakie rodzaje oświetlenia sprawdzą się w sypialni? Podpowiadamy.
Ostatnie wpisy