Polecamy
W jakie meble wyposażyć magazyn?
Porady domoweUrządzanie

W jakie meble wyposażyć magazyn?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Porządek i dobra organizacja pracy w magazynie to podstawa do tego, by mógł on sprawnie działać. Funkcjonowanie przedsiębiorstwa jest w dużej mierze uzależnione od tego, jakie rozwiązania są w nim stosowane. Meble magazynowe są podstawowym elementem wyposażenia każdej hali. Ich różne rodzaje przeznaczone są do różnorodnych zastosowań i przechowywania innych rzeczy. Przekonaj się, w jakie meble warto zaopatrzyć magazyn.   

Regały półkowe  

Najbardziej podstawowy i uniwersalny rodzaj regałów, z którego korzysta większość magazynów, to regał półkowy. Jest to opcja tania, a przy okazji doskonale spełnia swoje zadanie. Dzięki przemyślanemu projektowi, półki są stabilne, pojemne i w bezpieczny sposób przechowują towar w magazynie. Takie regały można spotkać nie tylko w wielkopowierzchniowych halach magazynowych, lecz także w małych składach towaru przy sklepach. Dzięki szerokim, przewiewnej konstrukcji nie niszczeje od wilgoci, co jest bardzo ważne przy przechowywaniu jakichkolwiek produktów, od żywności, po elektronikę. 

Regały push-back i przepływowe

Innym rodzajem regałów, które warto zastosować w magazynie są regały typu push-back oraz przepływowe. Oba te meble wyglądają i działają bardzo podobnie. Pozwalają na jak największą optymalizację ułożenia towarów na półkach, dzięki czemu można lepiej wykorzystać przestrzeń i zaoszczędzić cenne miejsce.  Fantastycznie sprawdzają się przy załadunku i rozładunku towaru, ponieważ ułożone na nich produkty są łatwo dostępne. Ten typ regałów sprawdza się najlepiej w magazynach wielkopowierzchniowych. Świetnie nadaje się na przykład do przechowywania ciężkich towarów o dużych gabarytach. 

Regały paletowe   

W dużym magazynie absolutnie nie może zabraknąć też regałów paletowych. Ten rodzaj mebli magazynowych jest zdecydowanie najwygodniejszy, jeśli chodzi o sięganie i wyjmowanie towaru z rzędów. Paletowe regały są zaprojektowane w taki sposób, że towar zawsze znajduje się w zasięgu wideł wózka czy wysięgnika. Dzięki temu pozwalają na jak najbardziej ekonomiczne wykorzystanie przestrzeni. Sprawdzają się przede wszystkim do przechowywania dużych objętości towarów o niewielkiej rotacji. W ofercie producenta HHL Regały, znajdziesz szeroki wybór mebli magazynowych i warsztatowych, w tym właśnie modele regałów paletowych.  

Dobrze przemyślane wyposażenie magazynu bardzo ułatwia pracę i organizację towaru. Dzięki umeblowaniu magazynu w dopasowany do jego potrzeb sposób, możesz znacząco usprawnić wiele procesów i sprawić, że przedsiębiorstwo będzie o wiele bardziej efektywne. 

Fot.: Tiger Lily/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Domowy peeling do ust z miodem – to proste!
Domowy peeling do ust z miodem – to proste!
Jak złuszczyć martwy naskórek z ust? Wykonaj samodzielnie domowy peeling do ust z miodem!
5 rodzajów herbat, które mogą poprawić Twoje samopoczucie
5 rodzajów herbat, które mogą poprawić Twoje samopoczucie
Jakie rodzaje herbat warto pić? Zobacz, które gorące napoje wpłyną pozytywnie na Twoje samopoczucie!
Jak umyć okna dachowe?
Jak umyć okna dachowe?
Mycie okna dachowego to nie lada wyzwanie. Jak to zrobić bezpiecznie, szybko i sprawnie?
Ostatnie wpisy