Polecamy
Jak zdezynfekować telefon?
Porady domoweSprzątanieTechnologie

Jak zdezynfekować telefon?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Korzystasz ze smartfona zarówno w pracy, sklepie, podczas spaceru, jak i później w domu na kanapie? Częste dotykanie telefonu komórkowego może powodować przenoszenie bakterii i wirusów. Utrudnia to także zostawianie urządzenia w obcych i nie zawsze sterylnych miejscach. Zobacz, jak zdezynfekować telefon, aby zminimalizować ryzyko niebezpieczeństwa dla zdrowia.

Kilka porad na temat tego, jak zdezynfekować telefon

Przede wszystkim, musisz przystąpić do dezynfekcji telefonu z czystymi i suchymi rekoma. Zanim rozpoczniesz czyszczenie, umyj je w ciepłej wodzie z użyciem mydła, przez minimum 30 sekund. Telefon nie powinien być podłączony do gniazdka elektrycznego i posiadać etui.

Do dezynfekcji i czyszczenia smartfona nie warto stosować żeli do rąk ani silnych detergentów, które mogą go zniszczyć. Nie można też zanurzać go w roztworach czyszczących.

Woda i mydło do rąk

Optymalnym rozwiązaniem jest dezynfekcja telefonu na mokro, ze ściereczką z mikrofibry nawilżonej wodą z mydłem do rąk. Pamiętaj o tym, aby miękka tkanina nie ociekała wodą, po prostu powinna być wilgotna. Przetrzyj telefon, a następnie wytrzyj go do sucha, drugą ściereczką z mikrofibry.

Ścierka z mikrofibry do czyszczenia na sucho

Jeśli nie masz telefonu, który jest wodoodporny lub obawiasz się o przedostanie się wilgoci do wewnątrz obudowy poprzez np. wejście słuchawkowe, możesz skorzystać ze suchej ścierki z mikrofibry. Zastanawiasz się, jak to działa? Miękka tkanina usuwa plamy z tłuszczu, a to na nim odkłada się najwięcej drobnoustrojów. Pamiętaj o tym, aby sucha ścierka była czysta i pozbawiona okruszków.

Nawilżane chusteczki z alkoholem

Możesz użyć też specjalnych mokrych chusteczek, dokładnie takich, które służą do czyszczenia okularów. W aptece dostaniesz też gotowe chusteczki nasączone 70-procentowym alkoholem.

Kiedy dezynfekować telefon?

Najlepiej dezynfekować telefon raz w tygodniu, jednak w okresie jesienno-zimowym, kiedy bakterie i wirusy szaleją w powietrzu, lepiej robić to znacznie częściej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Latem do suszenia odzieży, zimą zamiast chłodziarki? Błąd! W ten sposób możesz cieszyć się z balkonu na całość
Latem do suszenia odzieży, zimą zamiast chłodziarki? Błąd! W ten sposób możesz cieszyć się z balkonu na całość
Czy uważasz, że balkon jest raczej zbędnym elementem mieszkania? Wyprowadzimy Cię z tego błędu, ponieważ chodzi o bardzo wartościową część mieszkania, z której można korzystać w wiele rozmaitych sposobów.
Poradnik, jak wybrać wymarzone płytki do łazienki
Poradnik, jak wybrać wymarzone płytki do łazienki
Dowiedz się, jak podjąć trafną decyzję o wyborze płytek do łazienki. Przeczytaj nasz praktyczny poradnik i zobacz jak krok po kroku dojść do idealnego rozwiązania.
Jak zadbać o komfort cieplny w domu?
Jak zadbać o komfort cieplny w domu?
Chcesz, aby w twoim domu zawsze panowała odpowiednia temperatura? Zobacz, jak zapewnić sobie komfort cieplny.
Ostatnie wpisy