Polecamy
Ubezpieczenie przedszkolaka – co obejmuje i jak je kupić?
Kupuj mądrze

Ubezpieczenie przedszkolaka – co obejmuje i jak je kupić?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Spośród dostępnych dodatkowych opcji przy wyborze polisy na życie, warto zwrócić uwagę na ubezpieczenie przedszkolaka. Jest to bardzo praktyczna i korzystna dla rodziców opcja, dzięki której, w razie potrzeby, otrzymają potrzebne wszechstronne wsparcie finansowe. Będzie niezbędne przy zachorowaniu dziecka i gdy ulegnie ono nieszczęśliwemu wypadkowi.

Co oferuje ubezpieczenie przedszkolaka? Czy warto z niego skorzystać? 

Zdecydowanie się na ubezpieczenie dziecka, które jest w wieku przedszkolnym, jest indywidualną sprawą każdego rodzica, jednak warto przyjrzeć się mu bliżej, ponieważ zapewnia wsparcie pieniężne w następstwie różnego rodzaju nieszczęśliwych wypadków, a także w przypadku choroby dziecka i zatrucia pokarmowego. Niektóre z ofert obejmują zakresem ochrony nawet do 400 urazów.

Towarzystwo ubezpieczeniowe zobowiązane jest do wypłacenia odszkodowania za obrażenia i trwałe uszczerbki na zdrowiu, a ponadto pokrywa wszelkie koszty związane z prowadzonym, nieraz uciążliwym leczeniem, takie jak pobyt w szpitalu, zakupione leki i środki pomocnicze, rehabilitacja, przedmioty ortopedyczne i inne. Jeśli dziecko będzie musiało kontynuować edukację w domu, ponieważ nie będzie zdolne do samodzielnego uczęszczania do szkoły, ubezpieczyciel wszelkie koszty z tym związane również bierze na siebie. Rodzice mogą liczyć także na objęcie ochroną przedszkolaka w trakcie drogi do przedszkola i powrotnej, weekendowego odpoczynku u bliskiej rodziny, podczas kolonii i wycieczek czy zabawy na placu zabaw.

Jakie są rodzaje ubezpieczeń dla przedszkolaków? 

Identycznie jak w przypadku innych polis, można zdecydować się ubezpieczenie indywidualne lub grupowe. Za wariantem indywidualnym przemawia możliwość dopasowania polisy do potrzeb rodziny i możliwości finansowych, tak, aby wybrana opcja była dla nas i pociechy najkorzystniejsza. Jednakże część osób decyduje się na ubezpieczenie grupowe, które jest tańsze, oferuje mniejszy zakres ochrony, niską sumę ubezpieczenia i różne limity dla konkretnych świadczeń.

Aby znaleźć ubezpieczenie dla przedszkolaka, a także inne polisy, warto odwiedzić stronę www.rankingubezpieczennazycie.pl

Pobyt w szpitalu a ubezpieczenie przedszkolne – czy ubezpieczenie obejmuje hospitalizację? 

Dzięki polisie ubezpieczyciel pokrywa koszt transportu z miejsca nieszczęśliwego wypadku do szpitala, a następnie pobyt w szpitalu i koszty leczenia z nim związane, przy czym w zależności od przypadku chorobowego, sumy ubezpieczenia mogą być odmienne. Trzeba mieć na uwadze, że dotyczy to hospitalizacji wyłącznie na terenie Polski, choć niektóre towarzystwa obejmują także leczenie poza granicami kraju. Wnikliwe zapoznanie się z umową jest kluczową kwestią, bo dzięki niej wiemy, że do leczenia szpitalnego nie wlicza się pobytu w hospicjum, domu opieki, sanatorium, ośrodka leczenia uzależnień czy rehabilitacji (ta jest odmiennym świadczeniem).

Obliczanie świadczenia odbywa się na podstawie okresu hospitalizacji, ale ubezpieczyciel może również wypłacić jednorazową rekompensatę w konkretnej wysokości, np. 1000 zł. Przy ustalonej stawce dziennej, powinna znajdować się też maksymalna wysokość świadczenia. Aktualnie wiele towarzystw ubezpieczeniowych w swojej ofercie zapewnia ochronę finansową w przypadku wystąpienia u dziecka COVID-19. Więcej informacji na temat ubezpieczenia przedszkolaka można znaleźć pod adresem  https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/b/ubezpieczenie-przedszkolaka/164.html.

Zdjęcie główne: Ben White/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Przekąski na letni piknik
Przekąski na letni piknik
Wybierasz się na piknik, ale nie wiesz jakie przekąski ze sobą zabrać? Podpowiadamy!
Jak urządzić małą przestrzeń z wysoką wydajnością
Jak urządzić małą przestrzeń z wysoką wydajnością
W dzisiejszych czasach, kiedy metraż domów często jest ograniczony, urządzenie małego domu z wysoką efektywnością staje się priorytetem dla wielu osób. Artykuł ten przedstawia inspirujące pomysły i praktyczne wskazówki dotyczące organizacji przestrzeni w małym domu, aby zapewnić maksymalną funkcjonalność, wygodę i estetykę.
Meble biurowe Katowice: jak urządzić biuro dla księgowego
Meble biurowe Katowice: jak urządzić biuro dla księgowego
Biuro dla księgowego musi być komfortowe i wygodne, żeby umożliwić wielogodzinną pracę w skupieniu.
Ostatnie wpisy