Polecamy
Ubezpieczenie przedszkolaka – co obejmuje i jak je kupić?
Kupuj mądrze

Ubezpieczenie przedszkolaka – co obejmuje i jak je kupić?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Spośród dostępnych dodatkowych opcji przy wyborze polisy na życie, warto zwrócić uwagę na ubezpieczenie przedszkolaka. Jest to bardzo praktyczna i korzystna dla rodziców opcja, dzięki której, w razie potrzeby, otrzymają potrzebne wszechstronne wsparcie finansowe. Będzie niezbędne przy zachorowaniu dziecka i gdy ulegnie ono nieszczęśliwemu wypadkowi.

Co oferuje ubezpieczenie przedszkolaka? Czy warto z niego skorzystać? 

Zdecydowanie się na ubezpieczenie dziecka, które jest w wieku przedszkolnym, jest indywidualną sprawą każdego rodzica, jednak warto przyjrzeć się mu bliżej, ponieważ zapewnia wsparcie pieniężne w następstwie różnego rodzaju nieszczęśliwych wypadków, a także w przypadku choroby dziecka i zatrucia pokarmowego. Niektóre z ofert obejmują zakresem ochrony nawet do 400 urazów.

Towarzystwo ubezpieczeniowe zobowiązane jest do wypłacenia odszkodowania za obrażenia i trwałe uszczerbki na zdrowiu, a ponadto pokrywa wszelkie koszty związane z prowadzonym, nieraz uciążliwym leczeniem, takie jak pobyt w szpitalu, zakupione leki i środki pomocnicze, rehabilitacja, przedmioty ortopedyczne i inne. Jeśli dziecko będzie musiało kontynuować edukację w domu, ponieważ nie będzie zdolne do samodzielnego uczęszczania do szkoły, ubezpieczyciel wszelkie koszty z tym związane również bierze na siebie. Rodzice mogą liczyć także na objęcie ochroną przedszkolaka w trakcie drogi do przedszkola i powrotnej, weekendowego odpoczynku u bliskiej rodziny, podczas kolonii i wycieczek czy zabawy na placu zabaw.

Jakie są rodzaje ubezpieczeń dla przedszkolaków? 

Identycznie jak w przypadku innych polis, można zdecydować się ubezpieczenie indywidualne lub grupowe. Za wariantem indywidualnym przemawia możliwość dopasowania polisy do potrzeb rodziny i możliwości finansowych, tak, aby wybrana opcja była dla nas i pociechy najkorzystniejsza. Jednakże część osób decyduje się na ubezpieczenie grupowe, które jest tańsze, oferuje mniejszy zakres ochrony, niską sumę ubezpieczenia i różne limity dla konkretnych świadczeń.

Aby znaleźć ubezpieczenie dla przedszkolaka, a także inne polisy, warto odwiedzić stronę www.rankingubezpieczennazycie.pl

Pobyt w szpitalu a ubezpieczenie przedszkolne – czy ubezpieczenie obejmuje hospitalizację? 

Dzięki polisie ubezpieczyciel pokrywa koszt transportu z miejsca nieszczęśliwego wypadku do szpitala, a następnie pobyt w szpitalu i koszty leczenia z nim związane, przy czym w zależności od przypadku chorobowego, sumy ubezpieczenia mogą być odmienne. Trzeba mieć na uwadze, że dotyczy to hospitalizacji wyłącznie na terenie Polski, choć niektóre towarzystwa obejmują także leczenie poza granicami kraju. Wnikliwe zapoznanie się z umową jest kluczową kwestią, bo dzięki niej wiemy, że do leczenia szpitalnego nie wlicza się pobytu w hospicjum, domu opieki, sanatorium, ośrodka leczenia uzależnień czy rehabilitacji (ta jest odmiennym świadczeniem).

Obliczanie świadczenia odbywa się na podstawie okresu hospitalizacji, ale ubezpieczyciel może również wypłacić jednorazową rekompensatę w konkretnej wysokości, np. 1000 zł. Przy ustalonej stawce dziennej, powinna znajdować się też maksymalna wysokość świadczenia. Aktualnie wiele towarzystw ubezpieczeniowych w swojej ofercie zapewnia ochronę finansową w przypadku wystąpienia u dziecka COVID-19. Więcej informacji na temat ubezpieczenia przedszkolaka można znaleźć pod adresem  https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/b/ubezpieczenie-przedszkolaka/164.html.

Zdjęcie główne: Ben White/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak usunąć wilgoć z samochodu?
Jak usunąć wilgoć z samochodu?
Często parują Ci szyby w samochodzie? Sprawdź, jak możesz sobie poradzić z tym problemem.
Fototapeta na szafę – odmień stary mebel i dopasuj go do aranżacji wnętrza
Fototapeta na szafę – odmień stary mebel i dopasuj go do aranżacji wnętrza
Najlepsza nawet szafa może się znudzić, zużyć, wyjść z mody lub przestać pasować do wnętrza, w którym przeprowadzono metamorfozę. Co w takiej sytuacji zrobić z meblem, który choć wciąż spełnia swoją rolę, nie prezentuje się zbyt dobrze?
Pielęgnacja i nawadnianie ogrodów – jak dbać o rośliny w sezonie letnim
Pielęgnacja i nawadnianie ogrodów – jak dbać o rośliny w sezonie letnim
Poznaj skuteczne metody pielęgnacji oraz nawadniania ogrodów w sezonie letnim. Dowiedz się, jak odpowiednio dbać o swoje rośliny, aby cieszyć się ich pięknem przez cały rok.
Ostatnie wpisy