Polecamy
Domowy środek na pleśń — zrób to sam!
Porady domoweSprzątanie

Domowy środek na pleśń — zrób to sam!

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Niestety w każdym domu czasem może pojawić się pleśń. Często jest to związane z brakiem odpowiedniej wentylacji lub docieplenia budynku. Nie jesteś jednak skazany na wdychanie jej zarodników. Co zrobić w przypadku, kiedy nie chcesz sięgać po silne, grzybobójcze środki często niebezpieczne dla mieszkańców domu?

Eko domowy środek na pleśń

O wspaniały właściwościach octu nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Jeśli chcesz pozbyć się pleśni ze ściany, spryskaj dokładnie zainfekowane miejsce octem i zostaw na kilka godzin. Następnie zmyj powierzchnię gąbką bądź ściereczką. To prosty i sprawdzony sposób, w dodatku bezpieczny zarówno dla Ciebie, jak i pozostałych domowników. Jeśli przeszkadza Ci silny zapach octu, możesz dodać do niego kilka kropli ulubionego olejku zapachowego. 

By pozbyć się pleśni, możesz również użyć 3% wody utlenionej lub mikstury z wody, octu i sody oczyszczonej. To bezpieczne środki, które doskonale usuwają grzyby oraz pleśń ze ścian czy łazienkowych fug.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dbać o kaktusy doniczkowe?
Jak dbać o kaktusy doniczkowe?
Kaktusy to bardzo popularne rośliny doniczkowe. Nie bez powodu – są nie tylko efektowne, ale także łatwo o nie zadbać. Podpowiadamy, jak odpowiednio opiekować się tą kolczastą roślinką.
Kuchnia z jadalnią – jak ciekawie ją urządzić?
Kuchnia z jadalnią – jak ciekawie ją urządzić?
Masz trochę oszczędności na koncie, a twoja kuchnia od lat woła o remont? Podpowiemy, jak ją urządzić.
Jak jeździć bezpiecznie samochodem zimą i latem?
Jak jeździć bezpiecznie samochodem zimą i latem?
Jak prowadzić samochód, aby jazda nie tylko sprawiała przyjemność, lecz przede wszystkim była bezpieczna? Przedstawiamy najważniejsze zasady.
Ostatnie wpisy