Polecamy
Co obejmuje ubezpieczenie nieruchomości?
Kupuj mądrze

Co obejmuje ubezpieczenie nieruchomości?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Na ubezpieczenie mieszkania lub domu decyduje się coraz większa liczba osób. Takie rozwiązanie to doskonały sposób na zabezpieczenie swojej posiadłości. Gdy dojdzie do zniszczenia mieszkania lub domu np. na skutek pożaru czy powodzi, pieniądze na odbudowę lub zakup nowego domu zostaną wypłacone przez agencję ubezpieczeniową. Jakie są rodzaje ubezpieczeń i jak znaleźć najkorzystniejszą ofertę?

Na czym polega ubezpieczenie domu lub mieszkania?

Ceny nieruchomości w Polsce na przestrzeni ostatnich kilku lat poszybowały mocno w górę. Na zakup własnej posiadłości bez konieczności brania kredytu mogą pozwolić sobie jedynie nieliczni. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób decyduje się na wykupienie ubezpieczenia, które ochroni najważniejsze mienie, na które często pracuje się całe życie. Zdarzenia takie jak huragan, powódź, burza czy wybuch mogą przytrafić się każdemu z nas i to zupełnie losowo. Te, a także wiele innych nieprzewidzianych sytuacji to ryzyko bardzo dużych strat, po których nie każdy z nas będzie się w stanie podnieść. Polisa na dom lub mieszkanie to zabezpieczenie finansowe, które w przypadku takich zdarzeń, na pewno nam pomoże. Jak to działa w praktyce? Ogólnie rzecz biorąc, klient zobowiązuje się z określoną częstotliwością opłacać ustalone wcześniej składki, które trafiają w ręce agencji ubezpieczeniowej. W zamian dostaje on gwarancję wypłaty pieniędzy w przypadku różnych sytuacji, których szczegółowy zakres powinien być zawarty w umowie.

Jak znaleźć najkorzystniejszą ofertę ubezpieczenia?

Zastanawiasz się, jak znaleźć najbardziej opłacalną ofertę ubezpieczenia dla swojego domu lub mieszkania? Zachęcamy do skorzystania z bardzo funkcjonalnego narzędzia, jakim jest porównywarka ubezpieczeń. Znajdziesz ją m.in. na stronie https://www.ubezpieczeniaonline.pl/mieszkania-domu/0.html. Dzięki niej szybko porównasz aktualnie dostępne oferty i wybierzesz dla siebie najlepszą opcję. Pamiętaj, że zakres ubezpieczenia nieruchomości możesz łatwo dostosować do swoich indywidualnych potrzeb.

Co obejmuje ubezpieczenie nieruchomości?

Podstawowy podział ubezpieczeń rozróżnia je ze względu na zakres ochrony, jaki gwarantują. Wyróżnić można np. ubezpieczenie murów ze stałymi ich elementami, a także ubezpieczenie rozszerzone, obejmujące też wyposażenie ruchome, czyli innymi słowy, wszystkie rzeczy, które znajdują się w posiadłości. Do elementów nieruchomych zalicza się mury, parkiet, panele podłogowe, ściany, zabudowę kuchni, elementy instalacji, kominek i kaloryfery. Jeśli chodzi o elementy ruchome, tutaj zabezpieczyć możemy niemal wszystko. W przypadku najbardziej wartościowych rzeczy, warto pomyśleć o ubezpieczeniu ich od kradzieży. Warto wiedzieć, że do polisy można dołączyć również niemal wszystkie zabudowania znajdujące się obok domu, np. garaże, ogrodzenia czy budynki gospodarcze. Innym rodzajem polisy dla mieszkania jest tzw. OC mieszkaniowe. Na czym ono polega? Wszystkie najważniejsze informacje na ten temat znajdziesz w artykule: https://www.ubezpieczeniaonline.pl/mieszkania-domu/a/oc-mieszkaniowe-na-czym-polega-i-ile-kosztuje-polisa/497.html.

Fot.: Tierra Mallorca/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Naturalne nawozy do warzyw – TOP 5
Naturalne nawozy do warzyw – TOP 5
Jak wyhodować zdrowe i dorodne warzywa bez dodatku sztucznych nawozów? Mamy na to sprawdzoną receptę!
Moda na swetry, czyli jak je subtelnie wystylizować?
Moda na swetry, czyli jak je subtelnie wystylizować?
Sprawdź koniecznie, jaka moda na swetry aktualnie panuje i jak go stylizować, by prezentować się nienagannie.
Kiedy warto pomyśleć o wymianie okien na nowe?
Kiedy warto pomyśleć o wymianie okien na nowe?
Kiedy warto wymienić okna? Jaki model wybrać?
Ostatnie wpisy