Polecamy
W co wyposażyć zakład produkcyjny?
Technologie

W co wyposażyć zakład produkcyjny?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Właściwie zorganizowany zakład produkcyjny zwiększa bezpieczeństwo, higienę i komfort codziennej pracy. Przeczytaj, o czym warto pomyśleć, kompletując wyposażenie do zakładu produkcyjnego.

Bezpieczeństwo pracy 

Zakłady produkcyjne, w których znajduje się wiele urządzeń i maszyn, mogą stanowić realne zagrożenie dla zdrowia i życia pracowników, jeśli nie będą odpowiednio zaprojektowane. Należy stosować się do zasad BHP, które przeciwdziałają groźnym wypadkom, a także pomagają zminimalizować ryzyko wystąpienia tzw. chorób zawodowych. Czynnikiem pozwalającym zwiększyć bezpieczeństwo jest przede wszystkim większa automatyzacja procesów technologicznych oraz regularne przeprowadzanie audytów bezpieczeństwa i higieny pracy przez osobę do tego uprawnioną. Merytoryczna analiza przyniesie wnioski, które pozwolą zwiększyć komfort pracownika, a także uwzględnią koszty inwestycyjne oraz eksploatacyjne.

Wyposażenie wysokiej jakości 

Należy pamiętać o tym, żeby wywiesić w widocznym miejscu czytelne informacje o dopuszczalnym obciążeniu podłóg, stropów i urządzeń przeznaczonych do składowania towarów, a także dbać o nieprzekraczanie tych norm. Podstawą powinny być bezpieczeństwo i funkcjonalność. Warto inwestować w wyposażenie, które wyróżnia się trwałością i spełnia najwyższe standardy, dzięki czemu nie będzie konieczności szybkiej wymiany sprzętu na nowy. W przypadku zakładów specjalizujących się w obrabianiu różnego rodzaju materiałów ogromne znaczenie mają powierzchnia posadzki oraz odpowiednie doświetlenie miejsca pracy. Posadzka zastosowana w zakładzie produkcyjnych czy hali magazynowej powinna zostać dostosowana do wymogów przemysłu, aby mogła bezawaryjnie przenosić obciążenia, nie ścierać się ani ulegać zniszczeniu pod wpływem substancji chemicznych. Ważny aspekt stanowi również antypoślizgowość powierzchni. W przestrzeniach administracyjnych zakładu można pozwolić sobie już na zastosowanie dźwiękochłonnej i estetycznej wykładziny. Warto sprawdzić zwłaszcza model forbo TESSERA LAYOUT, który – jak podaje producent – zapewnia izolację termiczną od podłoża i reprezentacyjny wystrój wnętrza. 

Materiały – wytrzymałe i obojętne chemicznie

Dużą rolę przy kompletowaniu wyposażenia do zakładu produkcyjnego odgrywa także wybór materiałów, np. specjalnie impregnowanych, tak, aby te nie ulegały deformacji pod wpływem różnych związków chemicznych. Warto zwrócić uwagę m.in. na nierdzewne odbojnice, które uzyskuje się dzięki dodaniu do stali odpowiednich dodatków stopowych. Stosowanie odbojnic zwiększa bezpieczeństwo na parkingach, w budynkach czy na drogach. Nowoczesne modele nie są narażone na korozję, działanie warunków atmosferycznych, a także mogą być stosowane w obiektach, gdzie produkowane są różne związki chemiczne. Dużą popularnością cieszą również tkaniny, takie jak mata węglowa, które wyróżniają się na tle innych lekkością oraz wytrzymałością. Tkaniny węglowe nie wchodzą w reakcję z większością związków chemicznych, są niepalne, odporne na absorpcję wody i działanie pleśni, a także cechuje je wysoka odporność mechaniczna na ścieranie, rozdarcie czy przebicie, dzięki czemu mogą dobrze sprawdzić się w obiektach przemysłowych.

Fot.: Simon Kadula/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Klimatyzacja do mieszkania – na jakie jej cechy należy zwrócić uwagę?
Klimatyzacja do mieszkania – na jakie jej cechy należy zwrócić uwagę?
Klimatyzacja to coraz popularniejsze rozwiązanie w wielu mieszkaniach, zwłaszcza w czasach wzrastających temperatur i zmian klimatycznych.
Jak wybrać idealny anemostat do domu: poradnik dla początkujących
Jak wybrać idealny anemostat do domu: poradnik dla początkujących
Zapraszamy do odkrywania tajników dobrego wyboru anemostatu do domu. Dowiedz się na co zwrócić uwagę, jak nie dać się zwieść pustym obietnicom sprzedawców i zdecyduj się na to, co z gwarancją okaże się najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie i twojego domu.
Jakie funkcje powinien mieć nowoczesny ekspres do kawy?
Jakie funkcje powinien mieć nowoczesny ekspres do kawy?
Kawa to napar, bez którego część ludzi nie wyobraża sobie życia lub chociażby poranka. Czy Ty również do nich należysz? Jeśli tak, koniecznie sprawdź, jak wybrać idealny ekspres do swojej kuchni!
Ostatnie wpisy