Polecamy
Deska elewacyjna drewnopodobna – 5 niezwykłych cech. Sprawdź!
Porady domowe

Deska elewacyjna drewnopodobna – 5 niezwykłych cech. Sprawdź!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Nie da się ukryć, że od ostatnich kilkunastu lat deska elewacyjna typu drewnopodobnego święci triumfy jako jeden z najpopularniejszych materiałów elewacyjnych. W tym artykule przeczytasz o pięciu niezwykłych cech drewnopodobnej deski elewacyjnej. Niektóre mogą cię nieco zaskoczyć! Sprawdź!

1. Deska elewacyjna drewnopodobna jest trwała i odporna

Materiały drewnopodobne – takie jak deska elewacyjna drewnopodobna – wykonuje się z kompozytów lub PCW. Materiały kompozytowe mają kilka niejednorodnych i różniących się właściwościami warstw (tak zwane fazy). Natomiast deska elewacyjna drewnopodobna z PCW ma jednorodną strukturę i właściwości.

Bez względu na to, czy deska została wykonana z PCW, czy z kompozytów, jest odporna na działanie czynników zewnętrznych w równie wysokim stopniu. Niewrażliwa na wilgoć, odporna na promieniowanie UV, mikrouszkodzenia i zarysowania, a także stosunkowo odporna na uszkodzenia mechaniczne, stanowi świetny materiał do wykonania pięknej i mocnej elewacji domu bądź budynku o innym przeznaczeniu.

2. Różnorodność estetyczna

Deski elewacyjne drewnopodobne są produkowane w taki sposób, aby do złudzenia przypominać deski wykonane z prawdziwego drewna. Mają odpowiednią fakturę i chropowatość, a także niezwykle estetyczny wygląd.

Na rynku bez trudu znajdziesz optymalny kolor deski i jej typ, bez trudu dopasowując go do estetyki obiektu. Wiele modeli tego typu desek zostało wyprodukowanych w taki sposób, że zachowują efekt cieniowania tak jak prawdziwe drewno.

3. Łatwość montażu

Deska drewnopodobna na elewację jest bardzo prosta w montażu. Nie tylko dla doświadczonej ekipy budowlanej. Specjalne systemy montażowe, w które są wyposażone deski tego typu, bardzo ułatwiają ich montaż nawet osobom bez doświadczenia w wykonywaniu elewacji domów i innych obiektów budowlanych.

Deski drewnopodobne są bardzo lekkie i bardzo trwałe. Z tego powodu nie nastręczają zbyt wielu trudności podczas montażu. Przeciwnie – wyraźnie go ułatwiają. Łatwo je podnieść na określoną wysokość, łatwo nimi manipulować, a zatem szybciej montować do ścian.

4. Oszczędności i czas

Deski wykonane z kompozytów lub PCW nie wymagają regularnego malowania tak jak naturalne drewno. Nie potrzebują także specjalnych zabiegów impregnujących czy bardziej skomplikowanych metod zachowywania jakości – po prostu nie ulegają szybkiej degradacji.

Co to oznacza dla ciebie jako użytkownika? Po zamontowaniu desek drewnopodobnych na ścianach domu nie musisz się już martwić o ich stan czy estetykę przez najbliższe kilkadziesiąt lat!

5. Ekologia?

Wycinka lasów powoduje zaskakująco szybkie kurczenie się ich powierzchni w skali światowej. Wybieranie desek drewnopodobnych jako materiałów elewacyjnych pozwala do pewnego stopnia wpływać na ograniczanie wycinki lasów.

Wybierając deski drewnopodobne, ograniczasz swój negatywny wpływ na środowisko naturalne, w tym przypadku, leśne. Do wyprodukowania tego rodzaju materiału wykorzystuje się PCW lub kompozyty, które produkuje się syntetycznie.

Oto pięć cech desek drewnopodobnych elewacyjnych, które z pewnością przekonają cię do jej wyboru na elewację ścian twojego domu bądź innych obiektów. Dobierz odpowiedni model i jego kolor, a zmienisz zewnętrze swojego budynku nie do poznania!

Zdjęcia: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czym usunąć silikon z wanny?
Czym usunąć silikon z wanny?
Chcesz usunąć silikon z wanny? Te metody powinny być pomocne - sprawdź!
Jak wybrać idealny dom szeregowy? Praktyczne porady dla kupujących
Jak wybrać idealny dom szeregowy? Praktyczne porady dla kupujących
Rozważasz zakup domu szeregowego, ale nie wiesz od czego zacząć? Nasz artykuł ci to ułatwi. Znajdziesz tu praktyczne porady, które pomogą ci dokonać najlepszego wyboru.
Jakie nietypowe święta są w grudniu?
Jakie nietypowe święta są w grudniu?
Zobacz, jakie nietypowe święta czekają na nas w grudniu!
Ostatnie wpisy