Polecamy
Deska elewacyjna drewnopodobna – 5 niezwykłych cech. Sprawdź!
Porady domowe

Deska elewacyjna drewnopodobna – 5 niezwykłych cech. Sprawdź!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Nie da się ukryć, że od ostatnich kilkunastu lat deska elewacyjna typu drewnopodobnego święci triumfy jako jeden z najpopularniejszych materiałów elewacyjnych. W tym artykule przeczytasz o pięciu niezwykłych cech drewnopodobnej deski elewacyjnej. Niektóre mogą cię nieco zaskoczyć! Sprawdź!

1. Deska elewacyjna drewnopodobna jest trwała i odporna

Materiały drewnopodobne – takie jak deska elewacyjna drewnopodobna – wykonuje się z kompozytów lub PCW. Materiały kompozytowe mają kilka niejednorodnych i różniących się właściwościami warstw (tak zwane fazy). Natomiast deska elewacyjna drewnopodobna z PCW ma jednorodną strukturę i właściwości.

Bez względu na to, czy deska została wykonana z PCW, czy z kompozytów, jest odporna na działanie czynników zewnętrznych w równie wysokim stopniu. Niewrażliwa na wilgoć, odporna na promieniowanie UV, mikrouszkodzenia i zarysowania, a także stosunkowo odporna na uszkodzenia mechaniczne, stanowi świetny materiał do wykonania pięknej i mocnej elewacji domu bądź budynku o innym przeznaczeniu.

2. Różnorodność estetyczna

Deski elewacyjne drewnopodobne są produkowane w taki sposób, aby do złudzenia przypominać deski wykonane z prawdziwego drewna. Mają odpowiednią fakturę i chropowatość, a także niezwykle estetyczny wygląd.

Na rynku bez trudu znajdziesz optymalny kolor deski i jej typ, bez trudu dopasowując go do estetyki obiektu. Wiele modeli tego typu desek zostało wyprodukowanych w taki sposób, że zachowują efekt cieniowania tak jak prawdziwe drewno.

3. Łatwość montażu

Deska drewnopodobna na elewację jest bardzo prosta w montażu. Nie tylko dla doświadczonej ekipy budowlanej. Specjalne systemy montażowe, w które są wyposażone deski tego typu, bardzo ułatwiają ich montaż nawet osobom bez doświadczenia w wykonywaniu elewacji domów i innych obiektów budowlanych.

Deski drewnopodobne są bardzo lekkie i bardzo trwałe. Z tego powodu nie nastręczają zbyt wielu trudności podczas montażu. Przeciwnie – wyraźnie go ułatwiają. Łatwo je podnieść na określoną wysokość, łatwo nimi manipulować, a zatem szybciej montować do ścian.

4. Oszczędności i czas

Deski wykonane z kompozytów lub PCW nie wymagają regularnego malowania tak jak naturalne drewno. Nie potrzebują także specjalnych zabiegów impregnujących czy bardziej skomplikowanych metod zachowywania jakości – po prostu nie ulegają szybkiej degradacji.

Co to oznacza dla ciebie jako użytkownika? Po zamontowaniu desek drewnopodobnych na ścianach domu nie musisz się już martwić o ich stan czy estetykę przez najbliższe kilkadziesiąt lat!

5. Ekologia?

Wycinka lasów powoduje zaskakująco szybkie kurczenie się ich powierzchni w skali światowej. Wybieranie desek drewnopodobnych jako materiałów elewacyjnych pozwala do pewnego stopnia wpływać na ograniczanie wycinki lasów.

Wybierając deski drewnopodobne, ograniczasz swój negatywny wpływ na środowisko naturalne, w tym przypadku, leśne. Do wyprodukowania tego rodzaju materiału wykorzystuje się PCW lub kompozyty, które produkuje się syntetycznie.

Oto pięć cech desek drewnopodobnych elewacyjnych, które z pewnością przekonają cię do jej wyboru na elewację ścian twojego domu bądź innych obiektów. Dobierz odpowiedni model i jego kolor, a zmienisz zewnętrze swojego budynku nie do poznania!

Zdjęcia: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
8 nowoczesnych gadżetów do kuchni – musisz to mieć!
8 nowoczesnych gadżetów do kuchni – musisz to mieć!
Kuchenne gadżety mogą na zawsze odmienić wykonywanie prozaicznych czynności. Są praktyczne, oszczędzają miejsce, a do tego pięknie wyglądają. Sprawdź, co powinno się znaleźć w Twojej kuchni.
Jak podłączyć laptopa do projektora?
Jak podłączyć laptopa do projektora?
Chcesz przesłać obraz z laptopa na projektor i nie masz pojęcia, jak to zrobić? Chcesz się dowiedzieć, jak zadbać o jakość przesyłanego obrazu i dźwięku? Zapoznaj się z naszym poradnikiem.
Tworzenie przytulnej atmosfery: sekrety stylowego i funkcjonalnego urządzania mieszkania
Tworzenie przytulnej atmosfery: sekrety stylowego i funkcjonalnego urządzania mieszkania
Odkryj tajniki tworzenia ciepłej atmosfery we własnej przestrzeni. Porady dotyczące wyboru mebli, kolorów i dodatków do stylowego i funkcjonalnego urządzenia mieszkania.
Ostatnie wpisy