Polecamy
Ściana przesuwna: kiedy warto się na nią zdecydować?
Porady domoweUrządzanie

Ściana przesuwna: kiedy warto się na nią zdecydować?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Zakup budynku na wtórnym rynku nieruchomości praktycznie zawsze wiąże się z ryzykiem niedostosowania do indywidualnych potrzeb klienta. Często jednak rosnące ceny nieruchomości sprawiają, że klienci idą na kompromis i kupują coś, co nie jest idealne. Remont w takim przypadku powinien maksymalnie zwiększyć komfort użytkowania budynku, ale… czasami wystarczy ściana przesuwna.

Ściana przesuwna: co i jak? Nowość na rynku

Jeżeli znasz pojęcie ścianek działowych, koniecznie musisz pójść o krok dalej i przyjrzeć się ściankom mobilnym, czyli inaczej przesuwnym. Ten produkt jest dość nowy na rynku, ale już cieszy się niemałą popularnością. Z takiego rozwiązania korzystają uczelnie wyższe, firmy oraz prywatni inwestorzy. Jak sama nazwa wskazuje, ściana przyjmuje postać ruchomej przesłony, która jest mocowana na prowadnicach – najczęściej przy suficie. Co ciekawe, to rozwiązanie nie musi wcale oznaczać porysowanej podłogi, ponieważ odpowiedni montaż urządzenia to taki, gdy na dole jest odrobinę miejsca. W ten sposób ściana przesuwna może zostać zwinięta lub postawiona, a podłoga na tym nie ucierpi.

Kiedy warto postawić na ściankę przesuwną? 

Ścianka przesuwna to doskonały pomysł zarówno do domu, jak i biura. Sprawdza się również dobrze w przypadku hal produkcyjnych, magazynów czy innych pomieszczeń o stosunkowo dużej powierzchni. Ścianka umożliwia podzielenie całego pomieszczenia na dwie części, ale jednocześnie dzięki swojej mobilności – nie jest to podział na trwałe. W ten sposób można wydzielić przestrzeń w biurze dzieląc ją na część do pracy oraz do odpoczynku, oddzielając poczekalnię od biura czy w domu – sferę kuchenną od sypialnej. Możliwość przesuwania ścianki jest bardzo wygodna. W ten sposób nie ingerujesz w stan techniczny budynku. To rozwiązanie sprawdzi się też np. w sklepie, gdy chcesz wydzielić np. część objętą promocjami od nowej kolekcji czy też damską od męskiej.

Zalety ścianek przesuwnych – co musisz wiedzieć?

Wynajmujesz lokal do celów prowadzenia własnej działalności gospodarczej? Jeżeli właściciel budynku nie zgadza się na remont, być może kompromisem będzie zainstalowanie ściany przesuwnej. Tego rodzaju rozwiązanie jest o wiele mniej inwazyjne i też o wiele szybsze niż remont. Prace budowlane mogą ciągnąć się miesiącami, a ustawienie ścianki przesuwnej nie jest tak pracochłonne. Plusem jest tutaj też możliwość podziału pomieszczenia w taki sposób, jak będzie najwygodniej. Dodatkowo ścianka przesuwna zapewnia prywatność i pozytywnie wpływa na design całej aranżacji wnętrza.

Fot.: Flipsnack/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jaki rodzaj nawierzchni wybrać?
Jaki rodzaj nawierzchni wybrać?
Jeśli zastanawiasz się, jaki rodzaj nawierzchni wybrać dla swojej przestrzeni zewnętrznej, istnieje wiele różnych opcji do rozważenia. Wybór odpowiedniej nawierzchni jest ważny, ponieważ wpływa na funkcjonalność, estetykę i trwałość przestrzeni.
Jak urządzić kawalerkę z balkonem?
Jak urządzić kawalerkę z balkonem?
Kawalerka mimo swojego niewielkiego metrażu może być bardzo estetyczna i funkcjonalna – szczególnie jeśli posiada balkon! Poznaj nasz pomysły i porady na urządzenie takiego mieszkania.
Czym jest rozdzielnica budowlana?
Czym jest rozdzielnica budowlana?
Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. Gotowi na garść praktycznych wskazówek? Zaczynamy!.
Ostatnie wpisy