Polecamy
Ściana przesuwna: kiedy warto się na nią zdecydować?
Porady domoweUrządzanie

Ściana przesuwna: kiedy warto się na nią zdecydować?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Zakup budynku na wtórnym rynku nieruchomości praktycznie zawsze wiąże się z ryzykiem niedostosowania do indywidualnych potrzeb klienta. Często jednak rosnące ceny nieruchomości sprawiają, że klienci idą na kompromis i kupują coś, co nie jest idealne. Remont w takim przypadku powinien maksymalnie zwiększyć komfort użytkowania budynku, ale… czasami wystarczy ściana przesuwna.

Ściana przesuwna: co i jak? Nowość na rynku

Jeżeli znasz pojęcie ścianek działowych, koniecznie musisz pójść o krok dalej i przyjrzeć się ściankom mobilnym, czyli inaczej przesuwnym. Ten produkt jest dość nowy na rynku, ale już cieszy się niemałą popularnością. Z takiego rozwiązania korzystają uczelnie wyższe, firmy oraz prywatni inwestorzy. Jak sama nazwa wskazuje, ściana przyjmuje postać ruchomej przesłony, która jest mocowana na prowadnicach – najczęściej przy suficie. Co ciekawe, to rozwiązanie nie musi wcale oznaczać porysowanej podłogi, ponieważ odpowiedni montaż urządzenia to taki, gdy na dole jest odrobinę miejsca. W ten sposób ściana przesuwna może zostać zwinięta lub postawiona, a podłoga na tym nie ucierpi.

Kiedy warto postawić na ściankę przesuwną? 

Ścianka przesuwna to doskonały pomysł zarówno do domu, jak i biura. Sprawdza się również dobrze w przypadku hal produkcyjnych, magazynów czy innych pomieszczeń o stosunkowo dużej powierzchni. Ścianka umożliwia podzielenie całego pomieszczenia na dwie części, ale jednocześnie dzięki swojej mobilności – nie jest to podział na trwałe. W ten sposób można wydzielić przestrzeń w biurze dzieląc ją na część do pracy oraz do odpoczynku, oddzielając poczekalnię od biura czy w domu – sferę kuchenną od sypialnej. Możliwość przesuwania ścianki jest bardzo wygodna. W ten sposób nie ingerujesz w stan techniczny budynku. To rozwiązanie sprawdzi się też np. w sklepie, gdy chcesz wydzielić np. część objętą promocjami od nowej kolekcji czy też damską od męskiej.

Zalety ścianek przesuwnych – co musisz wiedzieć?

Wynajmujesz lokal do celów prowadzenia własnej działalności gospodarczej? Jeżeli właściciel budynku nie zgadza się na remont, być może kompromisem będzie zainstalowanie ściany przesuwnej. Tego rodzaju rozwiązanie jest o wiele mniej inwazyjne i też o wiele szybsze niż remont. Prace budowlane mogą ciągnąć się miesiącami, a ustawienie ścianki przesuwnej nie jest tak pracochłonne. Plusem jest tutaj też możliwość podziału pomieszczenia w taki sposób, jak będzie najwygodniej. Dodatkowo ścianka przesuwna zapewnia prywatność i pozytywnie wpływa na design całej aranżacji wnętrza.

Fot.: Flipsnack/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zaaranżować ogród latem?
Jak zaaranżować ogród latem?
Lato niedawno zawitało do naszego kraju, więc czas, by zaaranżować ogród, dopóki mamy jeszcze na to czas. Dowiedz się o kilku podstawowych zasadach, które sprawią, że Twój ogród będzie nie do poznania!
Przygotowujemy samochód na sprzedaż!
Przygotowujemy samochód na sprzedaż!
Chcesz szybko sprzedać używane auto, ale nie wiesz, jak konkurować z profesjonalnymi handlarzami? Poznaj sztuczki, dzięki którym Twój samochód zyska w oczach potencjalnych klientów!
Jak sprawdzić swoje punkty karne?
Jak sprawdzić swoje punkty karne?
Jesteś kierowcą i chcesz sprawdzić ile masz punktów karnych? Możesz zapytać o nie na komisariacie policji lub sprawdzić za pomocą usługi systemu CEPiK 2.0.
Ostatnie wpisy