Polecamy
Jak przechowywać pokrywki do garnków? Najciekawsze pomysły
Porady domoweUrządzanie

Jak przechowywać pokrywki do garnków? Najciekawsze pomysły

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Pokrywki na garnki stanowią bardzo ważny element kuchennego asortymentu, który powinien być stale pod ręką. Niestety często sprzyja to pojawianiu się nieporządku i bałaganu. Istnieją jednak praktyczne sposoby ich codziennego przechowywania. Jakie?

Wykorzystaj plastikowe haczyki do wieszania ubrań lub wieszak na ręczniki

Plastikowe haczyki do wieszania ubrań są powszechnie znane i cenione. Wykorzystuje się je także w kuchni, po to, aby zawsze móc w zasięgu ręki mieć powieszoną na nich ścierkę lub kuchenne rękawice. Łatwo się je przyczepia, dlatego że są samoprzylepne i nie trzeba nawiercać dziur na powierzchni szafki lub na ścianie. Deficyt miejsca sprawia, że mogą też przydać się do przytrzymywania pokrywek – na przykład po wewnętrznej stronie drzwiczek od kuchennych szafek. Wystarczy dwa wieszaki przykleić w taki sposób, aby mogła na nich zawisnąć jedna pokrywka. Bez problemu uda się na nich utrzymać ten niewielki i w zasadzie lekki przedmiot. My zaś zyskamy dość dużo miejsca w szufladach na inne przybory kuchenne.

W podobny sposób można wykorzystać wieszak na ręczniki. W jego przypadku należy liczyć się z koniecznością nawiercania otworów i mocowania, ale i tak możliwe jest znaczne odciążenie kuchennych półek i szuflad, więc z pewnością warto podjąć taki trud.

Po wewnętrznej stronie drzwiczek w szafce, można też zamontować specjalne deski, dzięki którym stworzysz półki.

Półka na pokrywki

Można także postawić na zakup specjalnej półki na pokrywki. Taki prosty przyrząd wykonany jest z metalu. Składa się z ramy, która najczęściej ma kształt zbliżony do trapezu. Przeciwległe końce połączone są metalowymi prętami, które tworzą coś na kształt kieszeni, w którą możemy wkładać poszczególne pokrywki. Zwykle na górze mają miejsce te najmniejsze, aby na samym dole mogły się mieścić największe egzemplarze. Taki przyrząd kupimy przez Internet lub w markecie z artykułami dla domu i to za ok. 25 – 30 zł.

Wykorzystanie plastikowego pojemnika i odpowiednia selekcja

Problemem w kuchni jest to, że poszczególne elementy wyposażenia są gdzieś luźno odłożone, nie zaś powieszone, ale ogólny rozgardiasz, zamieszanie i duża ilości przedmiotów, które rzadko kiedy używamy. Przed wprowadzaniem porządku w kuchni, warto dokonać selekcji, która w przypadku pokrywek kuchennych może być świetnym rozwiązaniem. Najmniej potrzebne egzemplarze można wynieść z kuchni do magazynku lub spiżarni, aby nie przeszkadzały i czekały na swoją kolej. Najbardziej potrzebne i użyteczne można zaś spakować w duży plastikowy pojemnik, który znajdzie swoje miejsce np. na jednej z szafek. Pokrywki nie mają regularnego kształtu, nie sposób więc ich ułożyć. Gdy spoczną w jednym miejscu, będą zawsze pod ręką i szybko je znajdziemy.

Zamontowanie haczyków pod szafkami

Propozycja zamieszczenia haczyków pod szafkami ma wprawdzie swoje ograniczenia, bo znajdą się tam wyłącznie pokrywki z uszkiem, ale i tak jest to sensowne rozwiązanie. Dzięki temu wykorzystamy i zagospodarujemy małoprzydatną przestrzeń tuż pod szafkami wiszącymi. Trudno w zasadzie o inne zastosowanie dla tego miejsca. Zawieszone tam pokrywki na pewno nie będą przeszkadzać. 

Użyj starej suszarki do naczyń

Żyjemy w świecie, który coraz większą wagę przywiązuje do recyklingu i ponownego wykorzystywania przedmiotów, które pozornie już się zużyły. Przy odrobinie chęci można je znowu zagospodarować. Podobnie jest ze starą suszarką do naczyń, którą po wyczyszczeniu i pomalowaniu, da się wykorzystać jako pojemnik na pokrywki do naczyń. Istnieje możliwość powieszenia jej lub postawienia. Ważne, że nie będziemy mieli większego problemu z odpowiednim umiejscowieniem przedmiotów, które dodatkowo będą tam mogły wyschnąć po ich umyciu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie oświetlenie do akwarium wybrać?
Jakie oświetlenie do akwarium wybrać?
Masz nowe akwarium i nie masz pojęcia, jaki typ oświetlenia do niego dobrać? Wybór zależy od kilku czynników – sprawdź jakich!
Niezbędnik majsterkowicza – co warto mieć w domu?
Niezbędnik majsterkowicza – co warto mieć w domu?
Nie wiesz, jak przygotować się na ewentualne drobne usterki, które możesz naprawić bez pomocy fachowca? Sprawdź, jakie narzędzia warto kupić, aby stworzyć swój niezbędnik majsterkowicza!
System alarmowy przewodowy czy bezprzewodowy – jaki lepiej wybrać?
System alarmowy przewodowy czy bezprzewodowy – jaki lepiej wybrać?
Wybór między systemem przewodowym, a bezprzewodowym może wydawać się trudny, ponieważ oba rozwiązania mają swoje zalety i wady.
Ostatnie wpisy