Polecamy
Kiedy warto wziąć drugi kredyt hipoteczny?
Porady domowe

Kiedy warto wziąć drugi kredyt hipoteczny?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Kredyt hipoteczny jest doskonałym sposobem na zakupienie nieruchomości w sytuacji, gdy nie masz zgromadzonej wystarczającej ilości gotówki. Wiele osób decyduje się na taką formę zobowiązania. Z czasem w głowach niektórych ludzi pojawia się jednak pytanie – czy można wziąć drugi kredyt hipoteczny, wciąż spłacając poprzedni? Kiedy takie rozwiązanie ma sens?

Jak wziąć drugi kredyt hipoteczny?

Uzyskanie kredytu hipotecznego wymaga zgromadzenia wielu dokumentów. Najważniejsze jest potwierdzenie swoich zarobków, na podstawie których wyliczana jest zdolność kredytowa. To od niej zależy, czy bank zdecyduje się na przyznanie pieniędzy danej osobie. Jeśli zarabiasz wystarczająco dużo, by poradzić sobie ze spłatą raty, prawdopodobnie otrzymasz kredyt hipoteczny.

Większe problemy pojawiają się w sytuacji, gdy chcesz zaciągnąć drugie zobowiązanie tego typu. Wówczas trzeba pamiętać o tym, że rata będzie jeszcze wyższa. Z tego powodu drugi kredyt hipoteczny jest przyznawany głównie osobom, które zarabiają bardzo dużo i są w stanie poradzić sobie z takimi kosztami.

Jeśli chcesz zorientować się w aktualnych propozycjach banków, przydatny może okazać się kalkulator kredytu hipotecznego w finanse.rankomat.pl. Dzięki niemu z łatwością sprawdzisz koszty poszczególnych kredytów i wymagania instytucji finansowych odnośnie ich przyznawania.

Kiedy opłaca się wziąć drugi kredyt hipoteczny?

Drugi kredyt hipoteczny to dobry wybór w określonych sytuacjach. Najczęściej decyzja dotycząca takiego zobowiązania pojawia się w sytuacji, gdy spłacasz poprzednią pożyczkę już od kilku lat i chcesz zabezpieczyć się na przyszłość. Jest to więc dobra opcja, jeśli:

  • planujesz kupić kolejną nieruchomość, którą będziesz wynajmować, a w późniejszym czasie wykorzystasz jako zabezpieczenie finansowe,
  • chcesz zmienić aktualne mieszkanie na większe, ale wciąż spłacasz poprzedni kredyt,
  • bierzesz kredyt razem ze swoim dzieckiem, by poprawić jego zdolność kredytową.

Kredyty hipoteczne cieszą się popularnością również wśród osób, które rozpoczynają swoją przygodę z biznesem polegającym na wynajmowaniu mieszkań. Wówczas niezbędne są środki, które pozwolą na zakupienie większej liczby nieruchomości od razu. Uzyskanie wielu kredytów hipotecznych lub jednego na wyższą sumę jest jednak niezmiernie trudne i udaje się tylko nielicznym.

Więcej o warunkach przyznawania drugiego kredytu hipotecznego dowiesz się tutaj: https://finanse.rankomat.pl/poradniki/drugi-kredyt-hipoteczny/. Trzeba pamiętać o tym, że przyznanie drugiego kredytu hipotecznego wiąże się z koniecznością zarabiania dużej sumy pieniędzy każdego miesiąca. Bank spojrzy przychylniej na sytuację danego klienta, jeśli uwzględni on przychody z najmu, ewentualnej sprzedaży poprzedniej nieruchomości czy kwoty pochodzące z innych inwestycji, które mają związek z zaciągniętym kredytem. Z tego powodu drugie zobowiązanie jest przyznawane bardzo rzadko, jednak istnieją przypadki pozwalające na zastosowanie takiego rozwiązania.

Fot. unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wymiana nóżek w meblach — szybka metamorfoza
Wymiana nóżek w meblach — szybka metamorfoza
Chcesz w nietuzinkowy sposób nadać nowego charakteru wnętrzu? Sprawdź nasz patent na szybką metamorfozę przy użyciu nóżek w meblach!
Wyjątkowe dodatki do wnętrza: Stylowe akcenty dla Twojego domu
Wyjątkowe dodatki do wnętrza: Stylowe akcenty dla Twojego domu
Wyjątkowe dodatki do wnętrza - subtelne akcenty, które nadają Twojemu domowi wyjątkowego charakteru.
Jak wybrać idealny grzejnik dekoracyjny do twojego wnętrza – poradnik
Jak wybrać idealny grzejnik dekoracyjny do twojego wnętrza – poradnik
Odkryj, jak wybrać idealny grzejnik dekoracyjny, który komplementuje styl twojego wnętrza. Zrozum różnicę między różnymi typami i naucz się jego prawidłowego wyboru z naszym szczegółowym poradnikiem.
Ostatnie wpisy