Polecamy
Wolne za 15 sierpnia 2021 – czy przysługuje dodatkowy dzień wolny od pracy?
Porady domoweŚwięta i uroczystości

Wolne za 15 sierpnia 2021 – czy przysługuje dodatkowy dzień wolny od pracy?

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Sierpień zbliża się wielkimi krokami i wielu z nas zadaje sobie pytanie, czy w tym roku przysługuje do odbioru pracownikowi dzień wolny od pracy za 15 sierpnia przypadający w niedzielę? To pytanie nurtujące przede wszystkim osoby pracujące. Jak to wygląda od strony prawnej?

Dodatkowy dzień wolny za 15 sierpnia 2021? 

15 sierpnia zwyczajowo przypadają dwa święta. Pierwsze, kościelne, czyli Dzień Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz państwowe — Dzień Wojska Polskiego. Ustawowo jest to dzień wolny od pracy. Co w przypadku, kiedy wypada on w niedzielę? Czy pracownik może odebrać dodatkowy dzień wolny? Otóż nie. Zgodnie z Kodeksem Pracy za 15 sierpnia nie przysługuje nam dodatkowy dzień wolny, gdyż święto to przypada w niedzielę. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda, gdy święto przypada w sobotę. Wtedy faktycznie pracodawca ma obowiązek dać pracownikom dodatkowy dzień wolny. 

Photo by cottonbro from Pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak skutecznie czyścić zlewozmywak?
Jak skutecznie czyścić zlewozmywak?
Zlewozmywak jest jednym z najważniejszych elementów w kuchni, ale często nie poświęcamy mu odpowiedniej uwagi w kwestii czyszczenia. W artykule znajdziesz najlepsze praktyki dotyczące czyszczenia zlewozmywaka oraz naturalne środki czystości, które pomogą utrzymać Twój zlewozmywak w jak najlepszej kondycji.
3 ćwiczenia oddechowe, które warto robić codziennie!
3 ćwiczenia oddechowe, które warto robić codziennie!
Często zapominamy o tym, jak ważny w naszym życiu jest oddech. Oto 3 proste ćwiczenia, które pomogą Ci zatroszczyć się o Twoje płuca.
Jak chronić się przed owadami latem?
Jak chronić się przed owadami latem?
Lato to czas, gdy owady są szczególnie aktywne. Poznaj skuteczne metody ochrony przed insektami i ciesz się letnimi chwilami bez niechcianych gości.
Ostatnie wpisy