Polecamy
Plakaty, obrazy – pomysły na efektowną dekorację wnętrz
Urządzanie

Plakaty, obrazy – pomysły na efektowną dekorację wnętrz

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Ostatnim krokiem aranżacji wnętrz jest ich dekoracja. Wypełnienie pomieszczeń rzeźbami, roślinami, zdjęciami i obrazami może naprawdę odmienić Twój dom lub mieszkanie – poskreślić styl, klasę i elegancję albo wręcz przeciwnie! Dlatego warto zwracać uwagę na to, co ma posłużyć jako ozdoba i dobrze przemyśleć swoje decyzje.

Farba, fototapeta, a może obraz na ścianie?

Ściany zajmują ogromną część przestrzeni w każdym pomieszczeniu. Zazwyczaj nie rzucają się w oczy i stanowią tło, ale warto pamiętać, że nie są niewidoczne dla ludzkiej podświadomości. Z tego powodu należy pomyśleć o ich zagospodarowaniu i nie zostawiać pustych przestrzeni, które będą budziły mało pozytywne skojarzenia w głowach Twoich gości. Dobrym pomysłem jest na przykład urozmaicenie monotonnego wnętrza wzorami. Możesz wprowadzić je do swoich pomieszczeń dzięki farbom albo przy pomocy fototapety do kuchni lub salonu. Tego typu rozwiązanie jest proste i dość tanie, a może zupełnie odmienić charakter Twojego domu!

W jaki sposób dopasować ozdoby ścienne do Twoich potrzeb?

W XXI wieku istnieje ogromna dowolność w aranżacji wnętrz. Nie ma już rzeczy i rozwiązań „w złym guście”, a mnogość stylów aranżacyjnych sprawia, że każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie. Z tego powodu poszerza się również oferta rynku. Niektóre firmy proponują nawet personalizowane plakaty, tapety i obrazy, które nie tylko zostaną zaprojektowane i stworzone z myślą o Tobie i Twoich potrzebach, ale dodatkowo będą oryginalne i unikatowe. Żeby stworzyć spersonalizowaną ozdobę ścienną, najpierw podejmij decyzję dotyczącą stylu aranżacyjnego pomieszczeń oraz kolorystyki, którą preferujesz. Następnie wybierz inspiracje – obrazy i zdjęcia, które posłużą do wybrania najlepszego wzoru. W ten sposób stworzyć ozdobę idealną do Twojego domu.

Obrazy, zdjęcia i plakaty

Ozdoby ścienne znajdują się na pustych ścianach, dokładnie na wysokości wzroku. Czy może istnieć lepsze miejsce do wyeksponowania obrazów nawiązujących do Twoich wspomnień, pasji i przemyśleń? Zawieszony w salonie lub sypialni obraz loft nie tylko zmieni Twoje wnętrza – będzie sprawiał Ci również przyjemność za każdym razem, kiedy na niego spojrzysz. Postaraj się więc wybrać grafikę lub zdjęcie, które w pełni odpowiedzą na Twojego estetyczne potrzeby. Baw się aranżacją i spraw, by Twój dom był pełen życia, piękna i harmonii!

Zdjęcie główne: pexels.com/Tim Gouw

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*