Polecamy
Na co zwrócić uwagę przy wyborze kotła gazowego?
Kupuj mądrze

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kotła gazowego?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Ogrzewanie gazowe uznawane jest za stosunkowo niedrogi, czysty i bezobsługowy sposób ogrzewania domu. Z uwagi na to, że wybór urządzeń grzewczych gazowych na rynku jest bardzo szeroki i zróżnicowany, warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę, podejmując decyzję o zakupie konkretnego modelu.

Kotły gazowe – jedno- i dwufunkcyjne

Osoby, które zastanawiają się, jaki kocioł gazowy Euroterm24.pl wybrać, powinny wiedzieć, że na rynku dostępne są zarówno jedno-, jak i dwufunkcyjne urządzenia. Pierwsze z nich służą wyłącznie do ogrzewania pomieszczeń, drugie zaś mogą poza tym również zaopatrywać dom w ciepłą wodę.

Obecnie to kotły gazowe dwufunkcyjne cieszą się większym zainteresowaniem wśród klientów. Są to urządzenia, które służą zaspokojeniu podstawowych domowych potrzeb grzewczych, a zazwyczaj pozwalają przy tym też oszczędzać pieniądze i przestrzeń. Jednak klienci, którzy dysponują już systemem ogrzewania wody, częściej decydują się na kotły jednofunkcyjne.

Jaką moc kotła gazowego wybrać?

Aby móc obliczyć optymalną moc kotła gazowego, trzeba zwrócić uwagę na kilka czynników. Są to między innymi: 

  • bilans zysków i strat ciepła w domu, 
  • szczelność izolacji termicznej, 
  • typ domowej wentylacji, 
  • rozmieszczenie i wielkość okien, 
  • średnie zużycie ciepłej wody.

Z uwagi na to, że im większa moc kotła, tym wyższe ostateczne koszty ogrzewania, kupowanie zbyt dużego kotła na zapas zazwyczaj nie jest opłacalnym rozwiązaniem.

W przypadku starych domów o kiepskiej izolacji cieplnej warto postawić na urządzenia o wyższej mocy. Zapotrzebowanie na energię cieplną jest z kolei zdecydowanie niższe w domach pasywnych i energooszczędnych – tutaj sprawdzą się zapewne kotły gazowe o mniejszej mocy.

Jaki grzejniki do ogrzewania gazowego wybrać?

Sam wybór kotła gazowego to nie wszystko. Aby zapewnić sprawne działanie całej instalacji, wartość zwrócić uwagę również na wybór odpowiednich grzejników. Przy ogrzewaniu gazowym najczęściej stosuje się: 

  • grzejniki aluminiowe – grzejniki aluminiowe (dostępne między innymi na stronie internetowej https://euroterm24.pl/technika-grzewcza/grzejniki/grzejniki-aluminiowe) polecane są często do nowoczesnych wnętrz; są lekkie oraz estetyczne, jednak posiadają ograniczoną odporność na uszkodzenia mechaniczne, 
  • grzejniki stalowe – obecnie chętnie wybierany typ grzejników do ogrzewania gazowego; ich zaletą jest wysoka moc cieplna urządzenia, niska waga oraz wysoka wytrzymałość, 
  • grzejniki konwektorowe – wyróżnia je łatwa instalacja oraz niewielka waga, 
  • grzejniki członowe – grzejniki stalowe lub żeliwne składają się z pojedynczych żeber połączonych ze sobą; obecnie stosowane coraz rzadziej.

Czy warto zdecydować się na kocioł gazowy?

Kocioł gazowy, dostępny między innymi na stronie internetowej https://euroterm24.pl/, to urządzenie, które zajmuje niewiele miejsca. Zasila się je przy pomocy gazu ziemnego, który jest raczej tani w eksploatacji, co pozytywnie przekłada się na koszty ogrzewania budynku.

Nic więc dziwnego, że kotły gazowe często wybierane są przez liczne grono zainteresowanych, które chce ogrzewać swoje domy efektywnie.

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dekoracyjne wyposażenie wnętrz w stylu nowoczesnym
Dekoracyjne wyposażenie wnętrz w stylu nowoczesnym
Szukasz dekoracji do aranżacji w stylu nowoczesnym? Przeczytaj artykuł i wybierz najlepsze ozdoby do Twojego mieszkania.
Czy agregat prądotwórczy może zasilać cały dom?
Czy agregat prądotwórczy może zasilać cały dom?
Przerwy w dostawie prądu to rzecz naturalna, która czasami ma miejsce i zapewne w przyszłości również będzie się zdarzać. Dawniej być może nie było to aż takim problemem, jak teraz, gdzie większość wyposażenia domowego wymaga podłączenia do sieci elektrycznej. Ponadto problemy z prądem w domu, mogą wynikać jeszcze z innych kwestii.
Jak posprzątać pokój? Krok po kroku
Jak posprzątać pokój? Krok po kroku
Zabierasz się za porządki w domu? Zobacz, jak posprzątać pokój krok po kroku.
Ostatnie wpisy