Polecamy
TOP 5 odkurzaczy pionowych do 1000 zlotych
Kupuj mądrze

TOP 5 odkurzaczy pionowych do 1000 zlotych

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Wiosna to czas intensywnych porządków domowych. Sprzętem, który z całą pewnością okaże się wówczas niezwykle pomocny, jest odkurzacz pionowy. Dobry odkurzacz zapewni nam komfort oraz sprawi, że sprzątanie nie będzie w końcu uciążliwym obowiązkiem.

Zdjęcie: link

Odkurzacz pionowy, czyli komfort

Odkurzacz pionowy różni się od dotychczas znanych nam masywnych, niewygodnych, podłączanych długimi, plączącymi się kablami, często również bardzo głośnych, tradycyjnych sprzętów. Komfort użytkowania pionowych odkurzaczy i ich funkcjonalność sprawiają, że sprzątanie staje się czynnością bardzo przyjemną, niektórym kojarzącą się wręcz z relaksem. Ich użytkownicy z pewnością już nigdy nie wrócą do starszych modeli. 

Zestawienie top 5 najlepszych odkurzaczy pionowych w przystępnej cenie, czyli do 1000 zł

Podane ceny są orientacyjne – mogą się różnić w zależności od sklepu.

  1. Philips PowerPro Aqua 3w1 FC6409/01 – ok. 1000 zł

Cena odkurzacza wynosi niewiele ponad 1000 zł. Odkurzacz pionowy marki Philips PowerPro Aqua 3w1 zdecydowanie zasłużył na to, by znaleźć się w tym zestawieniu. Bardzo ważnym atutem odkurzacza Philips PowerPro jest czas jego pracy. Producent deklaruje, że wynosi on 60 minut. Jego ładowanie trwa do ok. 5 godzin.

Na podstawie analizy innych modeli w tym przedziale cenowym, pochodzących od różnych producentów, z całą pewnością można stwierdzić, że jest to stosunkowo dobry czas. Waga odkurzacza pionowego jest również bardzo ważna. W tym wypadku to zaledwie 3,2 kg. Jest to istotne, gdyż jeżeli sprzęt jest wystarczająco lekki – i przede wszystkim funkcjonalny – jego użytkowanie nie wymaga wiele wysiłku. Odkurzacz pracuje na mokro.

Poziom hałasu, który słyszymy podczas jego pracy to 83 dB. Użytkownicy PowerPro Aqua 3w1 odkurzają i jednocześnie myją podłogę. Jest to bardzo przydatna funkcja, która wyróżnia ten sprzęt na tle pozostałych. Odkurzacz wyposażony w technologię Power Cyclone już za jednym pociągnięciem zbiera wszystkie zanieczyszczenia z podłogi, a mop perfekcyjnie ją myje. Dodatkową możliwością jest tu opcja zastosowania specjalnej nakładki i włączenia wspomnianej funkcji mopowania.

Sprzęt ten może być bez problemu wykorzystany na różnych powierzchniach. Na uwagę zasługuje również opcja zastosowania małego odkurzacza, który możemy wyjąć z PowerPro i następnie wyczyścić nim tapicerkę w samochodzie lub odkurzyć kanapę znajdującą się w naszym salonie.

  1. Odkurzacz Electrolux Ergorapido EER7ALLERGY – ok. 999 zł

Miejsce drugie w naszym zestawieniu zajmuje odkurzacz od firmy Electrolux. Czas pracy tego odkurzacza to 45 minut, a ładowanie trwa 4 godziny.

Co ciekawe, ten odkurzacz, niewiele tańszy od Philipsa PowerPro Aqua 3w1 FC6409/01, nie ma funkcji pracy na mokro. Jest jednak odrobinę od niego cichszy – 79 dB. Odkurzacz ten oświetla miejsce, które porządkuje w danym momencie.

Posiada również wskaźnik naładowania akumulatora. Użytkownicy tego sprzętu w swoich recenzjach jako jego atut wskazywali możliwość włączenia funkcji, który rozcina, a następnie wciąga zanieczyszczenia, takie jak włosy czy sierść. 

  1. Odkurzacz Electrolux Well WQ71-50IB Indigo Easy Clean 3w1 – ok. 899 zł

Czas pracy odkurzacza Electrolux Well WQ71-50IB Indigo Easy Clean 3w1 to 50 minut przy ładowaniu trwającym do 4,5 godziny. Odkurzacz waży 4 kg, poziom hałasu podczas jego pracy wynosi 79 dB. Największą zaletą tego modelu jest jego moc. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na jego zwinność i komfort użytkowania. Model ten nie posiada funkcji pracy na mokro, co może stanowić dla wielu problem.

Tak jak poprzedni sprzęt posiada funkcję podświetlania miejsca, które jest sprzątane w danym momencie i wskaźnik naładowania akumulatora. 

  1. Odkurzacz Bosch BCH3ALL25 Flexxo – ok. 799 zł

Bosch BCH3ALL25 Flexxo jest cichym (podczas pracy poziom hałasu to 79 dB), wydajnym (55 minut pracy przy ładowaniu przez 5 godzin) i funkcjonalnym (duża moc urządzenia) odkurzaczem pionowym. Waży 3 kg, jest precyzyjny, atrakcyjny wizualnie i – co najważniejsze – spełnia perfekcyjnie swoją podstawową funkcję, jaką jest odkurzanie.

Pojemnik na kurz i filtr, który się w nim znajduje, z łatwością można wyjąć i wyczyścić. Warto zwrócić na niego uwagę podczas podejmowania decyzji o zakupie odkurzacza pionowego do swojego domu.

  1. Odkurzacz Tefal Dual Force TY6751 – ok. 450 zł

Ostatnie miejsce w naszym zestawieniu zajmuje odkurzacz pionowy firmy Tefal. Model Dual Force TY6751 z pewnością nie ma takich możliwości jak te, które znajdują się w czołówce zestawienia. W tym przedziale cenowym jest jednak naprawdę ciekawym produktem.

Waży on zaledwie 2,6 kg. Czas jego pracy wynosi 45 minut przy ładowaniu przez 5 godzin. Zasilacz, zamiast stacji ładującej, umożliwia bezproblemowe ładowanie odkurzacza w dogodnym dla nas miejscu.

Źródło zdjęcia: Designed by Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dobrze dobrać meble do pokoju z akwarium – praktyczne porady i inspiracje
Jak dobrze dobrać meble do pokoju z akwarium – praktyczne porady i inspiracje
Podkreśl wyjątkowość swojego wnętrza z akwarium poprzez dobranie idealnych mebli. Praktyczne porady i kreatywne inspiracje, które pomogą Ci tworzyć harmonijny design.
Folia aluminiowa na okno – jak jej użyć?
Folia aluminiowa na okno – jak jej użyć?
Istnieją produkty, które wyróżniają się mnogością zastosowań. Jednym z nich jest niepozorna i niewiele kosztująca folia aluminiowa. Do jej mało typowych sposobów wykorzystania należy ochrona przed skrajnymi temperaturami. Aby wnętrzu domu lub mieszkania nie zagrażało zbytnie nagrzanie bądź wychłodzenie, możesz umieścić folię w oknie. Zapoznaj się z naszym wpisem i sprawdź, jak to zrobić!
Dom energooszczędny – jak zmniejszyć koszty ogrzewania zimą?
Dom energooszczędny – jak zmniejszyć koszty ogrzewania zimą?
Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu zimą? Oto sprawdzone patenty!
Ostatnie wpisy