Polecamy
Jakie zalety mają meble kuchenne na wymiar?
Porady domoweUrządzanie

Jakie zalety mają meble kuchenne na wymiar?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Meble kuchenne muszą być porządne, odporne na uszkodzenia i zabezpieczone przed wilgocią. Często jednak gotowe modele nie są w stanie zaoferować tego swoim klientom. Są tanie, ale wykonuje się je przeważnie ze sklejki, a ich blaty nie są dodatkowo chronione. Właściciele domów i mieszkań, którym zależy na wysokiej jakości meblach kuchennych, powinni zdecydować się na szafki i półki na wymiar.

Czym są meble kuchenne na wymiar?

Meble kuchenne na wymiar to produkty tworzone od początku do końca na życzenie klienta. Właściciel domu lub mieszkania zgłasza się do firmy, która je wykonuje, z własnym projektem lub zamysłem. Podczas współpracy z projektantem ustala się, z jakiego materiały powinny być wykonane fronty i ścianki mebla oraz blaty robocze. Klient ma pełną kontrolę nad tym, co ostatecznie zostanie zamontowane w jego kuchni, od wymiarów mebli, przez ich kolor, aż do umocowanych w półkach gałek.

Meble kuchenne na wymiar umożliwiają także zamontowania dowolnego systemu otwierania, czyli zawiasów. Korzystając z ofert profesjonalistów, na przykład tej dostępnej pod linkiem https://3top.pl/, można przygotować wnętrze pomieszczenia w taki sposób, aby przyjemnie się z niego korzystało bez względu na jego wielkość. To duże ułatwienie w mieszkaniach oraz mniejszych kuchniach o nietypowych rozmiarach.

Co daje właścicielowi mieszkania zamówienie mebli na wymiar?

Meble kuchenne na wymiar mają przewagę nad gotowymi modelami. Najważniejsze z nich to jakość ich wykonania i idąca z nią trwałość. Osoby decydujące się na złożenie zamówienia u stolarza mogą mieć pewność, że wszystkie komponenty zostaną dokładnie wymierzone i połączone, blaty nie będą się rysować bez powodu, a szafki i półki idealnie zmieszczą się na swoje miejsce. Do tego zamawiający może sam wybrać, z czego meble zostaną zrobione, kontroluje więc cenę całego projektu.

To rozwiązanie polecane przede wszystkim do kuchni, które trudno jest zagospodarować za pomocą mebli gotowych. Może dotyczyć to pomieszczeń małych, ale także tych o nietypowych skosach czy filarach utrudniających montaż szafek i półek.

Ile kosztują meble kuchenne na wymiar?

W przypadku mebli na wymiar nie można mówić o jednej konkretnej cenie, nie ma sensu podawać także przedziału. Koszt takiej usługi zależy tylko od decyzji podejmowanych przez zamawiających. Meble będą na pewno droższe od tych gotowych, które można kupić w popularnych sklepach meblowych, ale za ceną idzie jakość. To, ile przyjdzie zapłacić zależy od ilości przygotowywanych mebli, ich rodzaju oraz wybranego materiału.

Fot.: Pixabay/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co zrobić, aby bazylia z supermarketu była dłużej świeża?
Co zrobić, aby bazylia z supermarketu była dłużej świeża?
Bazylia z supermarketu charakteryzuje się krótkotrwałą żywotnością. Co możesz zrobić, aby przedłużyć jej świeżość?
Jak wyczyścić podjazd?
Jak wyczyścić podjazd?
Masz problem z wyczyszczeniem podjazdu? Zobacz, jak pozbyć się uciążliwych zabrudzeń.
Jak bezpiecznie kupować rośliny przez internet?
Jak bezpiecznie kupować rośliny przez internet?
Kupowanie roślin przez internet jest współcześnie coraz bardziej popularne.
Ostatnie wpisy