Polecamy
Zasuwy wodociągowe – ważne części armatury wodociągowej
NaprawyPorady domowe

Zasuwy wodociągowe – ważne części armatury wodociągowej

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Zasuwy wodociągowe są urządzeniami, których zadaniem jest gwarantowanie właściwego funkcjonowania sieci wodociągowej. Dzięki nim da się zamykać i otwierać przepływ wody w rurociągu, jak również regulować siłę przepływu. Trwałe i solidnie wykonane zasuwy stanowią element istotny dla całej armatury wodociągowej.

Czym wyróżniają się zasuwy wodociągowe?

Zasuwy pozwalają na otwieranie i zamykanie przepływu wody w instalacjach nadziemnych i podziemnych. Nadają się one do kontaktu z wodą pitną, w związku z czym muszą posiadać wymagane atesty higieniczne i certyfikaty. Charakteryzują się ponadto wytrzymałą konstrukcją, są odporne na różne, trudne warunki środowiskowe, mogą być stosowane w przypadku nieagresywnych cieczy. Ich zastosowanie jest wszechstronne. Konkretne modele należy sprawdzać pod kątem ciśnienia roboczego, średnicy nominalnej oraz zakresu temperatur roboczych.

Specyfikacja techniczna zasuw wodociągowych

Wybierając produkty z tej kategorii, warto zapoznać się z ich szczegółowym opisem. Dzięki temu można łatwiej dopasować elementy potrzebne do wykonania przyłączy wodociągowych. Specyfikacja techniczna obejmuje dane takie jak maksymalna temperatura pracy, dopuszczalne ciśnienie pracy, użyte gumy, zabezpieczenia antykorozyjne oraz materiały. Można też zapoznać się z informacjami dotyczącymi atestów posiadanych przez cały produkt oraz jego komponenty, a także tymi na temat spełnianych norm. Wybór odpowiedniego rozwiązania będzie łatwiejszy dzięki dokładnej tabeli rozmiarów, udostępnionym wykazom, zdjęciom i rysunkom technicznym.

Zasuwy gwintowane

Wśród zasuw wodociągowych można wyróżnić modele gwintowane z klinem gumowym. Montuje się je na sieciach wodociągowych, mogą być zabudowane bezpośrednio w ziemi, w komorach i studzienkach. Nadają się do kontaktu z wodą pitną. Ich rolą jest otwieranie i zamykanie przepływu na instalacjach wodociągowych nadziemnych i podziemnych. Takie zasuwy przeznaczone są do armatury zaporowej, charakteryzują się niewielką wagą i nowoczesną konstrukcją.

Zasuwy kołnierzowe

Zasuwy kołnierzowe są przeznaczone do instalacji wodociągowych nadziemnych i podziemnych wody pitnej. Również służą one do otwierania i zamykania przepływu oraz posiadają odpowiednie atesty. Wyróżniają się trwałością, niezawodnością oraz obecnością zabezpieczeń antykorozyjnych. Produkcją elementów armatury wodociągowej zajmuje się firma ANWOD. Więcej na ten temat można przeczytać na stronie internetowej – https://www.anwod.com.pl/.

Fot.: David Becker/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Koszty eksploatacji oświetlenia LED i oszczędności płynące z ich zastosowania
Koszty eksploatacji oświetlenia LED i oszczędności płynące z ich zastosowania
Ciągle rosnące ceny energii elektrycznej spędzają sen z powiek wielu właścicielom gospodarstw domowych, przedsiębiorstw i zakładów produkcyjnych. Jednym łatwiejszych sposobów na zmniejszenie kosztów związanych z energią elektryczną jest ograniczenie wydatków na oświetlenie, które z reguły stanowi większą część tych kosztów.
Jak zrobić stroik wielkanocny?
Jak zrobić stroik wielkanocny?
Po co kupować stroik wielkanocny, skoro możemy go zrobić samemu w domowym zaciszu? Podpowiadamy, jak zrobić własny stroik wielkanocny.
Jak wykorzystać małe przestrzenie w salonie za pomocą eleganckich mebli
Jak wykorzystać małe przestrzenie w salonie za pomocą eleganckich mebli
Odkryj, jak maksymalnie wykorzystać małe przestrzenie w salonie za pomocą eleganckich mebli. Zdobądź inspiracje, porady i sprawdzone metody, które pomogą Ci stworzyć przestronne i stylowe miejsce w każdym domu.
Ostatnie wpisy