Polecamy
Jakie sprzęty ułatwią przygotowanie ciasta?
GotowaniePorady domowe

Jakie sprzęty ułatwią przygotowanie ciasta?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

W ostatnich latach dużą popularność zyskują roboty kuchenne dysponujące bazami przepisów i możliwością wykonania za Ciebie wielu kuchennych czynności – rozpoczynając od przygotowania eleganckich drinków czy pokrojenia marchewek, a na upieczeniu ciasteczek i ugotowaniu całych dań obiadowych kończąc. Takie urządzenia nie tylko odciążą Cię w domowych obowiązkach, ale również będą doskonałym sposobem na urozmaicenie damy serwowanych przez Ciebie posiłków.

Jak możesz zmienić swoją kuchenną rzeczywistość?

Nie każdy lubi spędzać czas w kuchni, zwłaszcza, że przygotowanie śniadania, dwudaniowego obiadu i kolacji dla całej rodziny potrafi zająć w sumie kilka godzin. Żyjąc w czasach, w których praktycznie nie da się utrzymać gospodarstwa domowego z jednej pensji i warto oszczędzać czas i energię tam, gdzie to tylko możliwe, rozwiązaniem pomagającym przeprowadzić kuchenną rewolucję są roboty kuchenne. Te wyspecjalizowane urządzenia, które pomogą Ci w przygotowaniu niemal dowolnej potrawy, kiedy Ty będziesz mógł oddać się ulubionym zajęciom, są naprawdę niezastąpione w codzienności zapracowanych osób. Nowoczesne i funkcjonalne roboty kuchenne posiadają funkcję Wi-Fi, dzięki której łączą się z bazami przepisów i mogą zachwycać Cię nowymi potrawami każdego dnia. Gama przygotowywanych posiłków jest naprawdę szeroka – od przystawek i śniadań, przez kolacje i desery, aż po dania obiadowe. 

Jaki jest zakres działań robotów kuchennych? 

Co konkretnie mogą zrobić dla Ciebie roboty kuchenne? Oczywiście, przygotować posiłki, ale tylko te, które znajdują się z zakresie ich możliwości: to znaczy, do których przygotowania wykorzystują obsługiwane przez siebie czynności kuchenne. Na szczęście, tych czynności jest całkiem sporo. Robot kuchenny jest w stanie gotować, gotować na parze i podsmażać. Samodzielnie waży i myje produkty, może je ubijać, blendować i wyrabiać, kroić w plastry, rozdrabniać, siekać, szatkować, kruszyć i ścierać. Jest wyposażony w osprzęt umożliwiający rozpuszczanie oraz emulgowanie, potrafi mieszkać i miksować, a nawet ugniatać. Biorąc pod uwagę szeroki zakres jego możliwości, naprawdę trudno znaleźć potrawę, której nie będzie w stanie przygotować, a nawet jeśli wymyślisz coś takiego – robot kuchenny z pewnością odciąży Cię podczas przygotowywania w przeważającej ilości czynności, które musiałbyś wykonać. 

Parametry robotów kuchennych

Roboty kuchenne charakteryzują się jakościowym wyposażeniem, przystosowanym do wykonywania wielu różnych czynności. Mają misy o dużej pojemności (nawet 4,5 litra), które pozwalają na przygotowanie dużych ilości potraw, noże wykonane ze stali szlachetnej, dwustronne tarcze do ścierania i cięcia w plastry, mieszadła, motylki, koszyczki i naczynia do gotowania na parze. Wszystko po to, by zapewnić Ci jak najlepszą jakość przygotowywanych dań. Dzięki panelowi sterującemu, dostępowi do Wi-Fi i obecności 8 automatycznych programów możesz przygotować niemal każdą potrawę za pomocą jednego urządzenia. Reguluj prędkość działania i temperaturę, korzystaj z obrotów o szybkości nawet 5000 na minutę i ciesz się pracą w kuchni, nawet, jeśli do tej pory za nią nie przepadałeś.

Fot.: Callum Hill/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Siła natury w aranżacji wnętrz: Wykorzystaj piękno naturalnych kamieni w swojej kuchni
Siła natury w aranżacji wnętrz: Wykorzystaj piękno naturalnych kamieni w swojej kuchni
Kamień to bardzo tradycyjny wybór w aranżacji wnętrz. Nie oznacza to jednak, że kuchnie z kamieniem naturalnym mają staromodny wygląd. […]
Ćwiczenia rozciągające w domu – wstań od komputera!
Ćwiczenia rozciągające w domu – wstań od komputera!
Ćwiczenia rozciągające są wskazane dla osób pracujących przy komputerze. Siedzenie w jednej pozycji bardzo obciąża kręgosłup, a zwłaszcza odcinek lędźwiowy. Sprawdź, jak wykonywać proste rozciąganie dla kręgosłupa!
Jak z małego ogrodu zrobić przytulne miejsce do wypoczynku?
Jak z małego ogrodu zrobić przytulne miejsce do wypoczynku?
Poznaj sprawdzone sposoby na organizację strefy relaksu w swojej przydomowej przestrzeni. Wykorzystaj zielony teren, by wypoczywać, rozwijać pasje i spotykać się ze znajomymi w estetycznym otoczeniu i przyjemnej atmosferze.
Ostatnie wpisy