Polecamy
Organizacja kuchni – niezbędne akcesoria i dodatki
GotowaniePorady domowe

Organizacja kuchni – niezbędne akcesoria i dodatki

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Organizacja kuchni pozwala na optymalizację przestrzeni w taki sposób, by zyskać jak najwięcej miejsca na niezbędne przedmioty, ale również sprawić, że przygotowywanie posiłków stanie się szybsze i prostsze. Dzięki kilku akcesoriom i dodatkom będziemy w stanie przeorganizować szafki i szuflady kuchenne niezależnie od ich przeznaczenia. Dla tych z Was, którzy kochają porządek, organizery do szuflad są koniecznością, choć sprawdzą się też u osób, które borykają się z problemem źle zaprojektowanej przestrzeni — dzięki nim w szafkach zapanuje ład i znajdzie się w nich miejsce na wszelkie przedmioty. 

Jak utrzymać porządek w kuchni?

Częste przebywanie w kuchni i przygotowywanie posiłków powoduje, że niebezpiecznie szybko powstaje w niej bałagan. Aby temu zapobiec, warto postawić na organizery do szuflad i szafek, dzięki którym rzeczy zawsze znajdą swoje miejsce i nie będą przesuwać się podczas wysuwania prowadnic. Takie wysokiej jakości elementy możemy znaleźć tutaj https://tomex365.pl/produkty/wklady-szufladowe/wklady-szufladowe,2,4835. Producent oferuje nam dwa rodzaje materiałów, z których zostały wykonane — plastik oraz drewno bukowe, a także całą gamę rozmiarów, by móc dopasować je do szuflad w naszej kuchni. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość docięcia organizera, jeśli posiadamy niestandardowy wymiar mebla. Klasyczne organizery kojarzą się nam głównie z przegrodami na sztućce, czy mniejsze przybory kuchenne, a na rynku dostępne jest wiele różnorodnych wariantów — takich, które pozwalają na przechowywanie talerzy, czy pokrywek do garnków i patelni. Dodatkowo takie wkłady sprawdzą się nie tylko w kuchni, ale również w pokoju dziecięcym, czy biurze.

Co oprócz organizerów do szuflad?

Same organizery do szuflad to nie wszystko — można pójść o krok dalej i przeorganizować także przechowywanie produktów spożywczych. Najlepszą opcją jest używanie do tego szklanych pojemników i słoików, które dzięki temu, że są przezroczyste, będą łatwe w użytkowaniu. Umieszczenie sypkich i mącznych produktów w trwałych pojemnikach zapobiega rozprzestrzenianiu się moli spożywczych, a także organizację zakupów dzięki temu, że na bieżąco weryfikujemy zapasy dostępne w kuchni. Podobnie działać będą organizery do szuflad, które porządkując przestrzeń, pozwalają na szybką aktualizację, jakiego akcesorium nam brakuje, czy tego, co należałoby już wymienić ze względu na zużycie. Koniecznym elementem są też odpowiednio dopasowane kosze do segregowania odpadów i drążek, czy wieszaki znajdujące się po wewnętrznej stronie frontu kuchennego. Zastosowanie tych kilku zasad organizacyjnych sprawi, że gotowanie i korzystanie z kuchni stanie się przyjemne. 

Fot.: Jessica Lewis Creative/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Tabliczki adresowe – jakie informacje powinny zawierać?
Tabliczki adresowe – jakie informacje powinny zawierać?
Tabliczki adresowe na dom są niesamowicie przydatnymi gadżetami, które ułatwiają kurierom, listonoszom, dostawcom jedzenia znalezienie naszego domu i dostarczenie nam paczki, listu bądź obiadu. Dodatkowo, tabliczki adresowe sprawiają, że nasz dom jest łatwiejszy do zlokalizowania przez służby porządkowe: straż, pogotowie, policje.
Jak suszyć pędzle do makijażu?
Jak suszyć pędzle do makijażu?
Suszenie pędzli? Tych błędów nie popełniaj!
Jak zapakować rzeczy przy wyprowadzce?
Jak zapakować rzeczy przy wyprowadzce?
Wkrótce się przeprowadzasz? Podpowiadamy, co zrobić, żeby pakowanie stało się prostsze.
Ostatnie wpisy