Polecamy
Polewa czekoladowa z czekolady i śmietany – gotowa w dwie minuty!
GotowaniePorady domowe

Polewa czekoladowa z czekolady i śmietany – gotowa w dwie minuty!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Polewa czekoladowa doskonale sprawdzi się do deserów. Może być wykończeniem letnich lekkich ciast, a także mazurków czy pierników. Interesuje Cię polewa czekoladowa z czekolady i śmietany? Zrobisz ją błyskawicznie!

Jak zrobić polewę z czekolady i śmietany?

Dość popularna jest polewa z kakao, jednak potrzeba do tego również masło, mleko i cukier. Tego typu połączenie jest idealne do tortów i ciast. Możesz jednak przygotować polewę czekoladową z czekolady i śmietany, a jej przygotowanie trwa znacznie krócej.

Do polewy potrzebujesz dwie łyżki śmietany 30% oraz tabliczki mlecznej czekolady. Z tego przepisu wyjdzie ona dość słodka, więc możesz skorzystać z proporcji 1:1 czekolady mlecznej i gorzkiej.

Śmietanę zagotuj w małym rondelku, a następnie zmniejsz ogień do minimum albo wyłącz podgrzewanie. Wrzuć czekoladę w kostkach i zacznij mieszać tak długo, aż będziesz mieć gęstą konsystencję. Jeśli polewa czekoladowa jest za rzadka, dodaj jeszcze czekoladę. Jeśli jest zbyt gęsta, trudna do rozprowadzenia, uzupełnij całość odrobiną śmietany.

Aby polewa czekoladowa z czekolady i śmietany miała idealną konsystencję, nie możesz jej przegrzać podczas przygotowywania. Trzeba też ją cały czas mieszać, aby nie było grudek. Smacznego!

Źródło zdjęcia: Designed by Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ile minut gotować jajka?
Ile minut gotować jajka?
Nie wiesz ile minut gotować jajko na miękko i na twardo? Sprawdź!
Jak dbać o książki?
Jak dbać o książki?
Masz duży księgozbiór? Przeczytaj, jak prawidłowo dbać o woluminy.
Drewniany domek na działce rodzinnej – czy to dobry pomysł?
Drewniany domek na działce rodzinnej – czy to dobry pomysł?
Drewniany domek na działce rodzinnej to coraz popularniejszy trend wśród właścicieli nieruchomości. Czy jednak warto zdecydować się na taki projekt? Czy drewniany domek na działce rodzinnej to dobry pomysł?
Ostatnie wpisy