Polecamy
Polewa czekoladowa z czekolady i śmietany – gotowa w dwie minuty!
GotowaniePorady domowe

Polewa czekoladowa z czekolady i śmietany – gotowa w dwie minuty!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Polewa czekoladowa doskonale sprawdzi się do deserów. Może być wykończeniem letnich lekkich ciast, a także mazurków czy pierników. Interesuje Cię polewa czekoladowa z czekolady i śmietany? Zrobisz ją błyskawicznie!

Jak zrobić polewę z czekolady i śmietany?

Dość popularna jest polewa z kakao, jednak potrzeba do tego również masło, mleko i cukier. Tego typu połączenie jest idealne do tortów i ciast. Możesz jednak przygotować polewę czekoladową z czekolady i śmietany, a jej przygotowanie trwa znacznie krócej.

Do polewy potrzebujesz dwie łyżki śmietany 30% oraz tabliczki mlecznej czekolady. Z tego przepisu wyjdzie ona dość słodka, więc możesz skorzystać z proporcji 1:1 czekolady mlecznej i gorzkiej.

Śmietanę zagotuj w małym rondelku, a następnie zmniejsz ogień do minimum albo wyłącz podgrzewanie. Wrzuć czekoladę w kostkach i zacznij mieszać tak długo, aż będziesz mieć gęstą konsystencję. Jeśli polewa czekoladowa jest za rzadka, dodaj jeszcze czekoladę. Jeśli jest zbyt gęsta, trudna do rozprowadzenia, uzupełnij całość odrobiną śmietany.

Aby polewa czekoladowa z czekolady i śmietany miała idealną konsystencję, nie możesz jej przegrzać podczas przygotowywania. Trzeba też ją cały czas mieszać, aby nie było grudek. Smacznego!

Źródło zdjęcia: Designed by Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mieszkanie niewielkich rozmiarów
Mieszkanie niewielkich rozmiarów
Urządzenie małego mieszkania to wyzwanie, które wymaga skrupulatnego szukania odpowiednich mebli, tak by wszystko się nam zmieściło i aby było praktycznie.
Jak kupować materiały budowlane bez przepłacania?
Jak kupować materiały budowlane bez przepłacania?
W tym wpisie pokażemy, jak szukać najlepszych ofert, negocjować ceny i wybierać najlepsze momenty na zakupy, by budowa czy remont nie przyniosły niespodziewanych wydatków.
Jak wybrać wkrętarkę akumulatorową? Wykorzystaj rankingi produktów!
Jak wybrać wkrętarkę akumulatorową? Wykorzystaj rankingi produktów!
Na rynku są jednak dostępne różne modele wkrętarek akumulatorowych. Jak wybrać odpowiednią i czym się kierować podczas kupowania?
Ostatnie wpisy