Polecamy
Ile minut gotować jajka?
GotowaniePorady domowe

Ile minut gotować jajka?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przygotowanie jajek na twardo i na miękko z pozoru wydaje się dość proste. Jednak jedna minuta może mieć ogromne znaczenie na to, jak będzie ono smakować. Chcesz przygotować szybko śniadanie? Zobacz ile minut gotować jajka na twardo i miękko.

Zanim przystapisz do gotowania jajek na twardo lub na miękko, warto wiedzieć, że powinny być one świeże. Najlepiej wyciągnąć je wcześniej z lodówki, aby miały temperaturę pokojową. Można też po prostu umyć je pod ciepłą, bieżącą wodą.

Ile minut gotować jajka na miękko? Dużo zależy od tego, jak są duże. Najczęściej określa się to zupełnie tak jak w przypadku odzieży: małe S, średnie M i duże L. Większe wymagają odrobiny dłuższego gotowania.

Istnieją dwa sposoby gotowania jajek. Pierwszy z nich to włożenie ich do garnka z zimną wodą, a następnie zagotowanie jej. Tym sposobem potrzebujesz:

  • 2 minut od zagotowania dla jajek S,
  • 3 minut dla jajek M,
  • 4 minut dla jajek L.

Drugim sposobem jest gotowanie jajek po włożeniu ich do gotującej się wody. Najlepiej zrobić to łyżeczką i dość ostrożnie, aby nie pękły. Tutaj kolejno trzeba dać im:

  • 4 minuty dla małych jajek,
  • 5 minut dla średnich jajek M,
  • 6 minut dla dużych jajek M.

Teraz przejdźmy do tego, ile gotować jajka na twardo. Tutaj czas trzeba nieco wydłużyć. Najlepiej wlać zimną wodę, umieścić wewnątrz jajka i gotować:

  • 7 minut jajka S,
  • 8 minut jajka w rozmiarze M.
  • 9-10 minut jajka największe, czyli L.

Źródło zdjęcia: Designed by Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czym zastąpić jajko w kotletach mielonych?
Czym zastąpić jajko w kotletach mielonych?
Zapomniałaś kupić jajka, a robisz kotlety mielone? Nic straconego. Sprawdź, czy masz te produkty w domu. Nimi bez problemu zastąpisz jajko!
DIY: Stroik na igły i nici
DIY: Stroik na igły i nici
W Twoich zbiorach igieł i nici ciągle panuje bałagan? Stwórz własnoręcznie pojemnik do ich przechowywanie i ciesz się estetycznym i przede wszystkim praktycznym rozwiązaniem!
System alarmowy przewodowy czy bezprzewodowy – jaki lepiej wybrać?
System alarmowy przewodowy czy bezprzewodowy – jaki lepiej wybrać?
Wybór między systemem przewodowym, a bezprzewodowym może wydawać się trudny, ponieważ oba rozwiązania mają swoje zalety i wady.
Ostatnie wpisy