Polecamy
Jak zachować czystość w łazience?
Porady domoweSprzątanie

Jak zachować czystość w łazience?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Utrzymywanie porządku i czystości jest ważne nie tylko ze względu na ogólnie przyjęte normy. Dobra organizacja ułatwia funkcjonowanie, a regularne porządki zmniejszają ryzyko rozwoju drobnoustrojów, takich jak bakterie i grzyby.

Grafik sprzątania

Łazienka to pomieszczenie, którego codziennie używasz Ty i Twoi domownicy. Bardzo często nie ma w nim okien, przez co przewiew jest ograniczony, wewnątrz może zbierać się wilgoć, a odparowanie wody jest utrudnione. Dobrą, codzienną praktyką, jest pozostawianie otwartych drzwi łazienkowych po ostatniej osobie, która bierze prysznic lub kąpiel. Dzięki temu, mimo braku okna, nadmiar wilgoci będzie miał szansę nie kumulować się w jednym pomieszczeniu.

Do codziennych obowiązków porządkowych powinno należeć przetarcie podłóg oraz zlewu po wieczornej toalecie. To miejsca, w których najczęściej zbiera się woda, która może ułatwiać rozwój grzybów i powstawanie zacieków. Dobrym pomysłem jest również codzienne mycie zlewu, ze szczególnym uwzględnieniem okolic odpływu. Pozostałe czynności, takie jak umycie wanny, toalety, lustra czy zmywanie podłogi mopem, powinny być wykonane przynajmniej raz w tygodniu. Użyj do tego detergentów z ecolab, a efekt czystości będzie Ci towarzyszył aż do następnego sprzątania.

Jak dbać o czystość toalety?

Toaleta powinna być porządnie czyszczona przynajmniej raz w tygodniu, z użyciem środka takiego jak domestos. Zapobiega to rozwojowi drobnoustrojów oraz wspomaga odkamienianie. Pamiętaj, że porządek wokół toalety to nie tylko umycie muszli, ale również podstawy i zbiornika z wodą. To bardzo ważne, ponieważ właśnie w okolicach toalety zbierają się bakterie, które mogą powodować poważne dolegliwości, jeśli umożliwisz im rozwój.

Uzupełnianie braków

Utrzymywanie czystości nie ogranicza się do szorowania i mycia, ale obejmuje również dbanie o dobrą organizację i regularne uzupełnianie kończących się środków higienicznych czy detergentów. Świetnym pomysłem w tym przypadku jest posiadanie w telefonie listy, na której znajdą się papier toaletowy, podpaski, tampony, pasta i szczoteczka do zębów, środki do sprzątania, mydło, żel pod prysznic, szampon czy odżywka do włosów. Spisz wszystkie produkty, których używasz w łazience, a następnie kopiuj je na listę zakupów za każdym razem, kiedy widzisz, że się kończą.

Zdj. główne: Chastity Cortijo/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Filtry do basenów: jakie są rodzaje i jak dobrać odpowiedni?
Filtry do basenów: jakie są rodzaje i jak dobrać odpowiedni?
W tym artykule omówimy różne rodzaje filtrów oraz podpowiemy, jak dobrać ten odpowiedni do Twojego basenu.
Jak odnowić stary kredens?
Jak odnowić stary kredens?
Chcesz odnowić stary kredens? Przeczytaj, jak to zrobić.
Jak dbać o wieczne róże, aby cieszyć się ich pięknem przez lata?
Jak dbać o wieczne róże, aby cieszyć się ich pięknem przez lata?
Zastanawiasz się, jak odpowiednio dbać o wieczne róże, aby przez lata cieszyć się ich niezmienionym pięknem? Odkryj praktyczne wskazówki i sprawdzone metody w naszym artykule.
Ostatnie wpisy