Polecamy
Jak rozpoznać dobre gatunkowo produkty dla dzieci?
Kupuj mądrze

Jak rozpoznać dobre gatunkowo produkty dla dzieci?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Produkty dla dzieci, zwłaszcza żywność, zabawki, ubrania i foteliki samochodowe, powinny spełniać wszystkie normy i być bezpieczne dla dziecka. Na co zwrócić uwagę podczas zakupów? Jak rozpoznać, że materiały wykorzystane do produkcji są wysokiej jakości? Sprawdź naszą listę.

Obowiązkowe i dobrowolne certyfikaty

Atesty i certyfikaty potwierdzają, że produkt został skontrolowany przez państwowe instytucje certyfikujące, jest bezpieczny dla użytkownika i nadaje się do wprowadzenia na rynek. Dobrowolne certyfikaty zwykle są odpłatne, stanowią więc oznakę, że producentowi zależy na wysokiej jakości wyrobów.

Skład

Produkty dla dziecka powinny wyróżniać się dbałością o detale i wysokiej jakości materiałami wykorzystanymi do produkcji, dlatego warto zwracać uwagę na skład podany na metce. Materiały, które zostały wykorzystane do uszycia ubrań, mają duże znaczenie, ponieważ wpływają na zdrowie dziecka, wygodę noszenia oraz komfort cieplny. Wiele substancji z materiałów, które dziecko ma na sobie, może być wchłaniane przez skórę i powodować różnego rodzaju uczulenia. Dużym zagrożeniem są materiały sztuczne, w których skóra nie może oddychać i przy których istnieje ryzyko obecności metali ciężkich na tkaninach.

Dla dziecka najlepsze są materiały pochodzenia naturalnego, które są delikatne dla wrażliwej skóry. Jeśli szukasz śpiwora dla dzieci, wybierz tkaniny, które mogą być bezpieczne stosowane nawet przy małych dzieciach. Dobrym przykładem mogą być śpiwory dziecięce, uszyte z wysokogatunkowej bawełny satynowej, która posiada certyfikat OEKO-TEX Standard 100, Klasy I. Znajdziesz je pod adresem:

https://kidspace-shop.com/spiwory-dla-dzieci/

Należy zwrócić uwagę także na materiały wykonane do produkcji bielizny dla dzieci. Warto sprawdzić, czy marka używa do produkcji wysokogatunkowej bawełny organicznej i włókien wykonanych z naturalnych surowców, czy decyduje się na tańsze rozwiązania. Skóra dziecięca może być nawet o 20% cieńsza od skóry rodziców i potrzebuje delikatnych tkanin, które będą wspierać regulację temperatury ciała i nie uczulać. Sprawdź szeroki wybór skarpetek i stopek bawełnianych tutaj: 

https://noq.com.pl/kategoria-produktu/nastolatka/skarpetki-nastolatka/skarpetki-i-stopki-bawelniane-skarpetki-nastolatka/

Świadomość marki

Warto wspierać lokalnych producentów i polskie marki. Pozwala to nie tylko zmniejszyć ślad węglowy podczas transportu, ale również wspierać etycznie działające firmy. Naszymi wyborami konsumenckimi możemy wspierać marki, które dbają o sytuację zatrudnionych osób i stan środowiska. Często małe, rodzinne firmy są lepszym wyborem od wielkich koncernów, które korzystają z zewnętrznych fabryk i zlecają cały proces zewnętrznym wykonawcom.

Dobrym przykładem etycznej marki jest firma Bobole, która promuje wysokiej jakości ubrania w stylistyce skandynawskiej. Przykłada ona uwagę do kwestii ekologicznych i stawia na ponadczasowość ubrań. Jeśli chodzi o materiały, to marka wybiera naturalny len i bawełnę organiczną lub bawełnę GOTS. Zespół Bobole kontroluje każdy etap produkcji od projektu, przez testy prototypów, aż po finalny produkt. Sprawdź ich ofertę pod adresem: https://bobole.pl/

Szukając marek produkujących wysokiej jakości produkty dla dzieci, dobrze jest także przeczytać w Internecie opinie innych konsumentów o produktach oraz zapoznać się z zasadami produkcji podanymi na stronie firmy.

Zdj. główne: Suke Tran/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dekoracyjne poduszki na balkon – co wybrać?
Dekoracyjne poduszki na balkon – co wybrać?
Jakie modele wybrać i czym się kierować podczas poszukiwań? O tym napiszemy w dalszej części dzisiejszego artykułu.
Jakie drzwi zewnętrzne wybrać?
Jakie drzwi zewnętrzne wybrać?
Na co zwrócić uwagę przy wyborze drzwi wejściowych?
4 sposoby na zatkany zlew – zrób to szybko i sprawnie!
4 sposoby na zatkany zlew – zrób to szybko i sprawnie!
To od nas zależy, czy nie stworzymy sytuacji, w której zatka się odpływ w domu. Gdy jednak to nastąpi, przetykanie warto zacząć od domowych metod.
Ostatnie wpisy