Polecamy
Jak wybrać wkrętarkę akumulatorową? Wykorzystaj rankingi produktów!
Kupuj mądrze

Jak wybrać wkrętarkę akumulatorową? Wykorzystaj rankingi produktów!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Wkrętarka akumulatora powinna się znaleźć na wyposażenia każdego domownika, majsterkowicza, ale i profesjonalisty. Przydaje się bowiem podczas remontów, prac naprawczych, skręcania mebli i nie tylko. Ułatwia wiele zadań i sprawia, że ich wykonanie zajmuje o wiele mniej czasu.

Na rynku są jednak dostępne różne modele wkrętarek akumulatorowych. Jak wybrać odpowiednią i czym się kierować podczas kupowania?

Wkrętarka akumulatorowa – wielofunkcyjna

Wkrętarka akumulatorowa to jedno z najbardziej uniwersalnych elektronarzędzi. Korzystają z niej amatorzy, miłośnicy majsterkowania i profesjonaliści. Ten niewielkich rozmiarów, zwykle lekki i mobilny sprzęt doskonale zastępuje klasyczne śrubokręty i nie tylko.

Mówimy o wielofunkcyjnym elektronarzędziu niezbędnym podczas wkręcania i wykręcania m.in. śrub. Przydaje się zatem w trakcie składania mebli, a mocniejsze i wydajniejsze modele świetnie pracują nawet z twardszymi materiałami, w które trzeba wkręcić śrubę.

Moc, wydajność, czyli najważniejsze parametry

Z najważniejszych parametrów wymienia się moc urządzenia. Do prac domowych, okazjonalnego lub nawet regularnego użytkowania, ale w prostych zadaniach, wystarczające są wkrętarki akumulatorowe o mocy do 6 V. Mocniejsze przydadzą się i w domu, i w warsztacie, a te o mocy 18 V lub więcej oferują wysoki moment obrotowy, maksymalną wydajność oraz trwałość, dlatego sprawdzają się w profesjonalnych zastosowaniach.

Wydajne i trwałe urządzenie posłuży oczywiście o wiele dłużej niż najtańszy model o niskich parametrach. Aby dokonać właściwego wyboru warto skorzystać z narzędzia, jakim jest ranking wkrętarek akumulatorowych.

Dodatkowe akcesoria i funkcje

Choć podstawowa wkrętarka akumulatorowa, bez dodatkowych akcesoriów czy funkcji, zadowoli użytkowników prywatnych, a także majsterkowiczów, warto szukać nieco bardziej zaawansowanych modeli.

Co jest godne uwagi? Podczas pracy z tym elektronarzędziem przyda się dioda LED, która zapewni doświetlenie miejsca wkręcania lub wykręcania śruby. Wpłynie na precyzję i łatwiejsze wykonanie tego zadania. Dobrym rozwiązaniem są modele, które można złożyć w taki sposób, aby dostać się do trudno dostępnych miejsc.

Dodatkowy akumulator zapewni zaś ciągłość pracy. Nie trzeba będzie bowiem czekać, aż sprzęt się naładuje poprzez podłączenie do zasilania. Wystarczy wymienić akumulator i pracować dalej.

Skorzystaj z rankingu narzędzi!

Wybór tego elektronarzędzia powinien być podyktowany przede wszystkim planowanymi do przeprowadzenia pracami. Nie bez znaczenia pozostaje budżet przeznaczony na zakup. Jak jednak odnaleźć się w gąszczu ofert?

Doskonałym rozwiązaniem są wspomniane rankingi elektronarzędzi, w tym wkrętarek akumulatorowych. Pomagają we wstępnej selekcji, zbierają w jednym miejscu najważniejsze informacje do porównania, dzięki czemu finalny wybór można podjąć łatwiej i szybciej.

Zdj. główne: materiały klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*